Asylum Seekers

David Majzlin

Molly Conners

Susan Graef

• lennyd

Ani jeden z nich, není úplně normální. Pološílený lékař, toužící po sexu s kýmkoliv. Dívka, která je posedlá výpočetní technikou. Děda, který je stále v pohotovosti a ve zbrani. Chlapík, který si o sobě myslí, že je rapper. Žena, toužící po rodině a dětech, aniž by cokoliv z toho měla. A nakonec žena, která trpí představou, že ji stále někdo sleduje. Všichni jsou účastnící podivné soutěže, jejíž vítěz může obsadit jediné volné místo v psychiatrické léčebně Asylum... První půlhodinka se mi dost líbila, protože úchylky šestice jsou velmi povedené, a musím říct že i originální (a perfektně ztvárněné) - a fakt jsem se těšil na lítý boj šestice o místo v léčebně. Jenže soutěž samotná byla dost pitomá, a i když nemůžu říct, že jsem se v některých chvílích nebavil (například při hereckém vystoupení jednotlivých účastníků), jako celek mi to přišlo hodně uhozené (ale asi to tak mělo být), a chvilkama jsem měl pocit, že se brzy do léčebny dostanu já :) . Ke konci jsem se ale už dost nudil, a přece jen jsem čekal nějaký zajímavý závěr nebo vyústění, ale bohužel to všechno šlo nějak do kytek. A zbývá pochválit snad jen úplný závěr, kdy každý z šestice našel to správné uplatnění v životě (zbraněmi posedlý dědula ministrem obrany, ...). Jako celek ale bohužel slabší..(25.1.2014)