Prostřeno!

všechny plakáty
Reality-TV / Soutěžní
Česko, 2010, 50 min

Účinkují:

Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Ivanka Devátá, Yemi Akinyemi, Zbyněk Merunka, Ludmila Žemberyová, Martin Stropnický, Veronika Žilková (více)

Pět soutěžících, pět večeří, menu tradiční i exotická! Reality show Prostřeno! je každodenní návštěvou vašich domovů, přehlídkou tanců kolem plotny, lákavou ochutnávkou, ale i sondou odolnosti zúčastněných. Dívejte se a HODNOŤTE! Kromě šedesátitisícové výhry, která je výsledkem klání soupeřů, je tu i deset tisíc pro každého, koho zvolí diváci. Vyhrát může dokonce i divák, který se jen zúčastní hlasování. A to celých 10 tisíc korun! (TV Prima)

Mortemiss

Nelíbí se mi rivalita mezi soutěžícími, kteří se chovají jak stádo neslušných kreténů, kteří chcou hlavně PRACHY a ještě jednou PRACHY! Jinak jsem se díky tomtuto pořadu naučila vařit pár nových jídel, takže to má i své kladné stránky. ()

lukano

Soutěž ve vaření o 40 tisíc korun. Já osobně bych kvůli některým vychytralcům nejnižší bodové ohodnocení v každém pokračování škrtl ()

Johny303

Občas je mi trochu líto, když bije do očí jak je něco sehrané a předem připravené - např. jeden ze soutěžících řekne ,,dnes bych si určitě nedal guláš" a hned je střích na soutěžícího který ten den vaří a říká ,,jako hlavní chod budu dělat guláš" :)) jednou dvakrát by to člověk považoval za náhodu, ale ve skoro každém díle??? A takových věcí je tam více... Ale pokud chce člověk jen vypnout a sledovat něco nenáročného, tak je to fajn. A občas zaujme i nějaký ten recept. :) ()

IsaacNewton

Vždycky, když to vidím, se mi začnou sbíhat všechny sliny... :-) Komentáře od Vydry a Bouškové jsou docela trefné a při sledování tohoto pořadu se potvrzuje, jaký jsme to máklý národ... Ty lidi se tváří, jako že neexistuje důležitější věc, než to, jak je knedlík veliký a jestli je hezké prostírání. ()

betyn

Opakovaný vtip není vtipem,respektive po stém dílu,obsahující totéž už mě to leze krkem a přestává to mít kouzlo (vtip).Nápad dobrý,lepší,ale stále pořad o vaření,kterých je na obrazovkách tisíce,nicméně tento je asi mezi všemi nejlepší a to proto,že se nejedná čistě o pořad o vaření,ale spíše o reality show,nýbrž soutěž.Pokud ale TV Prima něco nezmění,nezatraktivní,nejenže ztratí diváky,já budu nucen dát odpad,jelikož ‘‘mlít‘‘ pořád dokola to samé je nudné. ()

Tigran odpad!

Chápu, že někdo tenhle bizár sleduje jen proto, že prostě bizarnosti miluje a rád se nechá mučit. Viděl jsem z donucení jeden díl, který u mě vzbuzoval následující stavy v tomto pořadí: Nuda, wtf moment (kdy jsem pochopil, že tu jde o něco víc než jen o nudný pořad o vaření), zhnusení, mindfuck a hysterický záchvat smíchu. Následně jsem si musel pustit ještě dva díly, jelikož jsem doufal, že do baráku vlítne Terminator a všech těch pět ženských postřílí, protože tak by to prostě mělo být. Starý báby u televizí přece vyžadují happy endy, ne? O co vlastně jde, je zde napsáno v obsahu, takže já jen doplním to, co jsem na vlastní oči viděl: Za šíleného uřvaného hysterického komentáře Vydry a Bouškové (já byl při sledování taky v různých hysterických stavech, takže je vlastně ani neodsuzuju) proběhla rekapitulace předchozích dvou soutěžních dnů a stručné představení soutěžících. Pak o sobě jedna z nich, která ten den zrovna měla vařit, o sobě začala vyprávět, že je na pracáku, ale že se ani nesnaží moc práci hledat, prostě že se ráda válí, ráda si čte a v jednom kuse chlastá. No aspoň byla upřímná. Potom následovaly prostřihy na ostatní ženský (budu je označovat slovem fůrie), které ji náležitě zkritizovaly, protože jim vadilo, že je narozdíl od nich mladá a docela k světu. Tyto prostřihy nakonec vygradovaly v to, že všechny začaly plivat různě špínu na všecky ostatní. Po této velmi zajímavé části vložily těmto čtyřem fůriím do rukou menu, které jejich mladá kolegyně bude vařit. Následovaly znechucené obličeje, protože paštiku nežerou, na polévku nemají chuť, dezert by si sice daly, ale je jim jasný, že bude nepovedený, protože ta mladá je úplně neschopná a strašně chlastá, takže to bude celý nechutný. Do toho pořád džoukují Vydra & Boušková stylem "jak by asi chutnal hráškový dort? Hmm, asi, jako dort z hrášku". Následuje příchod fůrií do baráku dnešní soutěžící. Chodí po pokojích, očumují, komentují, na všechno sahají a všecko kritizují, protože to jsou nelidské podmínky, ve kterých by ony teda žít nemohly. Peklo. Na řadu konečně přišla večeře. Paštika špatná, protože v ní byly játra, což se přece nedělá, proboha. Kde ta ženská žije. Ať už nikdy nevaří a jde se zabít! Jedna z fůrií to komentuje slovy "ne, že by mi to nechutnalo, ale ta chuť mi nesedí, nebudu to jíst". Čočková polévka taky špatná, protože jedna fůrie čočku nemusí a navíc má období kojení (vínem ovšem nepohrdla, no aspoň bude harant líp spát), druhá ji nechce jíst navečer a nemá na ni chuť a třetí ji nejí vůbec, protože je to prostě fuj! Hlavní chod samozřejmě taky nebyl v pořádku. Jedna fůrie očekávala něco zajímavějšího, druhá k tomu chtěla místo pečených brambor šťouchané brambory a třetí by to uvařila rovnou celý jinak. Smetanu, která měla do jídla patřit, odmítly. Neměly na ni chuť. Obzvláště fůrie, ze které nakonec vypadlo, že jí jenom zeleninu a ovoce. Je tedy super, že se přihlásila do takovéto soutěže. Pak následovala tzv "zábava", která spočívala v tom, že mladá hostitelka uvařila ostatním odpornou kávu a kvalitní kávu, aby poznaly, která je která. Poté, co se fůrie skoro pozvracely z nekvalitní kávy, překvapivě uhádly, že ta kvalitní je logicky ta druhá. Srandy kopec. No pak do sebe začaly tlačit dezert, který byl dle očekávání hodně pod úrovní, chutnal jako bábovka a slušný člověk by něco takového neměl jíst. Neměl! Navíc jedna z fůrií dnes večer vůbec neměla chuť na tvaroh. To vše bylo zakončeno bodovým ohodnocením, hysterickým záchvatem Vydry a Bouškové a mým velikým překvapením, že jsem to vůbec přežil. Další dva díly oplývaly obdobnou kvalitou, kdy nejlepší zápletkou byl vlas, který jedna z fůrií našla v jídle a tudíž se ho potom ani nedotkla. Takže když to shrnu: Docela spokojenost, bohužel ve finálním díle nepřišel Terminator a všechny fůrie se rozešly v klidu do svých domovů, jedna z nich ještě k tomu o 50 000,- Kč bohatší. A na špatný konec jsem zrovna neměl chuť. Takže odpad, je mi líto. () (méně) (více)

kubyno odpad!

Krásně česká, nanejvýš stupidní reality show, kde se banda vymatlanejch závistivců, toužících po svojí hodině slávy, navzájem uráží jen aby dokázali, že oni jsou mnohem lepší. Hnus! A vůbec, nejlépe to vystihl Verbal... ()

Tunri

V Lidlu nakupuju ráda, ale ty reklamy tam už jsou opravdu přehnané. Dvakrát do týdne "tady nakupuji opravdu ráda, mají tu pečivo vždy čerstvé..." a rádoby cenzurovaný název obchodu, ze kterého jasně vyplývá, o který obchod se jedná. Fráze "Ruličky do ručky, šmejděníčko šmejdění, konec sladký všechno sladké" se mi po dvou sériích nevymazatelně vpálily do mozku. Změna komentáře by byla skvělá, ale to by zas lidi remcali, že na to koukaj jen kvůli Bouškové a Vydrovi - proti nim nic nemám, ale už je to prostě trapárna po tolika letech. To je 5 dílů týdně, devět sérií... což znamená několik stovek dílů s "ruličky do ručky, šmějděníčko šmejdění, mějte se krásně a skládejte básně,...". Pořad mám ráda, ale vyvinula se mi alergie na výše zmíněná slova, proto je přede mnou prosím nezmiňujte, to bez varování dávám pěstí. Scénáře (proč maj proboha ty lidi v pondělí tipovat, u koho asi tak budou dnes večeřet? to je jen zbytečná vycpávka času), díry a trapárny, ŠMEJDĚNÍ ve skříních, vytahování spodního prádla, ponožek a vibrátorů cizími lidmi do TV v hlavním vysílacím čase ani nekomentuji. ()

gonga odpad!

O vidlácích pro vidláky, moje nová guilty pleasure, ehm. pleasure? Ale no tak...fuj! A ta banda, co se tam sešla, ti tomu dávají korunu. Rómská matka rodu, která neumí vařit, intelektuálka s Wilburem Smithem v knihovně, vytlemený homosexuál, zpruzená bába, který nic nevoní a závěrem pipka, co si myslí, že svět je růžová gombička. Hnuj. ()

jasanka

Někdy vydržím sledovat jen pár minut, někdy vydržím celých pět dní. Hodně záleží na lidech, proto průměrné hodnocení. ()

Gastovski

Tento pořad sám o sobě není špatný (v rámci své působnosti). Bohužel mi však dost vadí ti věční zmlsanci, kteří v pořadu účinkují. Jednou nejí rajčátko či okurku a tak osolí hostitele, samozřejmě když není u toho. Když jsou tak nároční, proč tam lezou? ()

Vilg

Použitelné pouze jako výmluvná sociologická sonda do života a poměrů nižší střední třídy v této zemi, jinak na ty blafy a bláboly nemá smysl koukat. ()

Brusíček

Tato Kulinářská amatérská soutěž by mohla být skvělou kdyby vaření samotné hodnotil profesionál, a né samotní soutěžící jejichž hodnocení je zcela neobjektivní a vždy se najdou tak 2 s***ě které po celý týden všechny bodově skrouhnou a tudíž vyhrají. Jak jsem již zmínil pokud by hodnotil kuchařský znalec a tudíž by zmizelo taktizování, pomlouvání a jiné libůstky mnohým tak k srdci přirostlé mohlo by to být i za 80%, ale v této podobě nemohu jinak než 10%. ()

Jeremiah

Bohužel je to jeden z mála TV pořadů na který se koukáme společně z manželkou - jinak máme absolutně odlišný vkus. Mám rád ty díly, kde účastníci chtějí dokázat, že opravdu vařit umí / samozřejmě, že to ne vždy musí všem chutnat /, nabídnou lidem rodinné speciality, ale zároveň dokáží i ocenit povedené jídlo soupeře. Co mě zdvihá ze židle jsou účastníci / bohužel často z mladší generace / , kteří hned na začátku řeknou - " jdu si pro ty peníze, a jakým způsobem je získám mě nezajímá " . Ještě horší jsou ti, kteří řeknou, že taktizovat nebudou, ale celou dobu nic jiného nedělají / u nich by ani kuchař z Michelinskou hvězdičkou neměl šanci /. Co se týká velice často "rádo by" V.I.P. - NO COMENT - TI se pouze gratis zviditelní a shrábnou za to luxusní dovolenou - chudáci udření !!! I když musím ocenit, že dost z nich opravdu umí ! V poslední době mám čím dále větší dojem, že již nejde o vaření, ale o peníze. ()

popelka595 odpad!

Je mi jasný, že většina lidí se na prostřeno nekouká kvůli novým receptům, ale zhruba ze stejného důvodu, proč se dívá na večerní zprávy nebo čte bulvár. Lidi holt potřebujou vidět nějaký drama, aby se pak mohli poplácat po ramenou a říct si, jak jsou na tom vlastně ještě dobře. Prostřeno jsem sledovala docela dlouho, než přišel "den D" a já se rozhodla nechat TV vypnutou. A musím říct, že pocit klidu, který se dostavil, byl k nezaplacení. A tak jsem si díky tomu uvědomila, že mi vlastně tenhle zvláštní pořad vůbec nechybí. Naopak se mi velmi ulevilo, že už ty trapný a stokrát omletý kecy Vydry (jeho maminka se podle mě musí otáčet v hrobě, co její syn poslední dobou předvádí) a jeho manželky nemusím poslouchat. O soutěžících ani nemluvím. Za ty roky jsem si vytvořila teorii, že normální člověk do Prostřena nevleze. Je mi z tohohle pořadu hodně smutno. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj