Prostřeno! (TV pořad)

VIP Prostřeno

Reality-TV / Soutěžní

Česko, 2010, 50 min

Účinkují:

Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Ivanka Devátá, Yemi Akinyemi, Zbyněk Merunka, Ludmila Žemberyová, Martin Stropnický, Veronika Žilková, Vincent Navrátil, Jiří Krampol, Tereza Kostková, Hana Krampolová, Petr Kracík, Barbara Nesvadbová, Sámer Issa, Jaroslava Hanušová, Vlastimil Harapes, Květa Fialová, Roman Skamene, Patrik Hezucký, Eva Pilarová, Jana Šulcová, Eva Decastelo, Dominika Mesarošová, Michaela Dolinová, Michal Spišák, Alexander Hemala, Linda Bartošová, Robert Vano, Hana Mašlíková, Jitka Boho, Sandra Parmová, Jitka Nováčková, Marian Vojtko, Michaela Kuklová, Valérie Zawadská, Naďa Urbánková, Petr Kotvald, Alice Bendová, Viktor Limr, Josef Mladý, Josef Alois Náhlovský, Petr Martinák, Marcela Březinová, Petr Jablonský, Miloš Knor, Václav Upír Krejčí, Naďa Konvalinková, Vladimír Kratina, Hana Křížková, Halina Pawlowská, Zbigniew Czendlik, Pavlína Danková, Miroslav Šimůnek, Kateřina Macháčková, Stanislav Hložek, Kateřina Neumannová, Dagmar Patrasová, Lenka Kořínková, Pavel Vítek, Anife Ismet Hassan-Vyskočilová, Ivan Vyskočil, Světlana Nálepková, Petra Černocká, Jana Andresíková, David Suchařípa, Jan Vlasák, Miloslav Tichý, Pavel Soukup, Miroslav Etzler, Simona Chytrová, Roman Štabrňák, Miluše Bittnerová, Jana Krausová, Jaroslava Obermaierová, Gabriela Filippi, Lucie Hadašová, Laďa Kerndl, Mojmír Maděrič, Marie Tomsová, Iva Hüttnerová, Lumír Olšovský, Bohumil Klepl, Karel Vágner, Barbora Tachecí, Olga Šípková, Daniela Šinkorová, Markéta Hrubešová, Kateřina Brožová, Pavel Trávníček, Petra Horváthová, Martin Kraus, Jitka Smutná, Richard Nedvěd, Lukáš Hejlík, Heidi Janků, Ivana Andrlová, Yvetta Blanarovičová, Vlasta Žehrová, Kamila Špráchalová, Pavla Ptáčková-Vitázková, Jiří Adamec, Veronika Jeníková, Iva Janžurová, Theodora Remundová, Agáta Prachařová, Sabina Remundová, Jiří Pomeje, Martina Gavriely, Nikol Štíbrová, Jiří Štěpnička, Lucie Bártová-Zedníčková, Martin Severa, Petr Janda, Osmany Laffita, František Létal, Andrea Kalivodová, Lucie Šilhánová, Kateřina Kristelová, Regina Holásková, Karel Ondrka, Kateřina Sokolová, David Svoboda

Komentáře uživatelů k TV pořadu (650)

• LuccaS27

Banda idiotů se snaží vařit! No comment! Akorát mě to rozčiluje, když to vidím...(18.4.2012)

Což o to, formát to není špatný, ale drtivá většina soutěžících na úrovni "navoněná bída" pořadu rozhodně nepomáhá.(18.2.2015)

• kubal18

Ty jejich zábavy mezi žrádlem, s toho by se jeden posral..(26.1.2016)

• Aleix

Za pár švestek ze sebe dělat piču před celým národem. Co slyším z okolí , tak to hašteřivé dámičky sledují jen z důvodu ,že účinkující po sobě hází sračky a nenechají nit suchou. Vrchol pokrytectví a nevkusu. O vaření vůbec nejde.(28.1.2016)

• gazogazo

Fuj to je mrdka pro super nudný lidi.(1.3.2017)

• Wallis3

Tohleto už dospělo do takovýho stádia, že lidi jsou tak debilní, že ani netuší jak debilní jsou! Jako chovat se jako pitomec zvládneme každý alespoň jednou za život, ale chodit s tím na obrazovky : vychvalovat, jak všechno bylo dobrý, ale při bodování udělit 3 body za to, že polívka mohla být o stupeň teplejší!? Magoři, co se tam hlásí, magoři, co to sledují a magoři, kteří to furt točí!(11.2.2019)

• Sollozzo

No...každý díl je jedna zdokumentovaná večeře. Recepty se nikdo nedozví, jen se prohlídnou byty soutěžících, začervená se nad častou trapností zúčastněných a OBČAS se zasměje nějakému Vydřímu hlodu. EDIT: Byl jsem nešťastnou náhodou donucen zkouknout další díl a musím uznat, že něco tak strašnýho jsem dlouho neviděl. Ani nevím k čemu tuhle odpornost přirovnat. "Tak. A teď je na řadě zábava!!"(19.3.2010)

Babicovo semeno kuchařského zla dopadlo na velmi úrodnou půdu "šikovných českých ručiček". Kombinace vskutku dokonalá. Navíc výtečně funguje jako sondáž do všeobecné demence našich spoluobčanů.(28.4.2010)

Občas je hrozně zajímavé tento pořad sledovat. Není to jenom "reality show", je to také hodně o emocích a i tak trochu o tom vaření... Akorát podle mě lidi, kteří soutěží, by možná neměli být přehnaně kritičtí a zaujatí vůči někomu jenom kvůli drobnému neškodnému vtípku, samozřejmě, že je lepší, když jsou upřímní a řeknou, co se jim nelíbí, ale uštěpačné "rýpání", které ty druhé nezajímá, si mohou nechat pro sebe. Jinak určitě je to zajímavé nejen tím, že je to poměrně zábavná soutěž, ale taky tím, že to probíhá 5 dní v týdnu - jednou vařím já, pak ty, on, apod. a na konci týdne zúčtujem. Zajímavé, ale nemusím to vidět pořád a ne vždy mě to doslova a do písmene nadchne.(3.6.2010)

Nebylo by to vůbec špatné, kdyby se to týkalo jen a jen vaření + zajišťované zábavy. Bohužel je to ale reality show, takže její prvky vykazuje. A je to hlavně neslušné prolézání bytu, přiblblé komentáře zúčastněných, kdo má jak nevkusnou ložnici a bordel v domácnosti a v neposlední řadě neustálé opakování okamžiků a scén z předešlých dnů - to jsou věci, které mi nejvíc vadí. Ale základní myšlenka mě docela baví.(10.2.2011)

Jedna z mála českých relity show (možná jediná?), která za něco stojí. Lidi jsou zde občas možná burani, ale přesto se tu tolik nehádaj a nemají k sobě nějakou větší zášť. A hlavně tu jde o to, že můžou soutěžící ukázat, co v nich je (co se týče gastronomie), což se o ostatních reality show bohužel říci nedá. Myslim, že pohodovější atmosféře mezi soutěžícími pomáhá i fakt, že nejde o žádný několika měsíční projekt jako např. Big Brother, kde se vztahy mezi soutěžícími hodně eskalují. Navíc rád jím a tak se občas s chutí podivám na nějaký to pěkný jídlo a jeho přípravu:) Jedinou vážnější výtku mám, jako mnoho ostatních, hlavně k moderátorovi Vydrovi, ten mi tam vůbec nesedí a jeho proslovy taky moc ne. I přesto ale nakonec dávám čtyři hvězdy.(10.6.2011)

Líbí se mi ten nápad, že se sleze každý týden pět lidí z jednoho kraje a každý den jeden vaří. A bavilo by mě to, kdyby to bylo o vaření, jenže... Jenže Prima je Prima a pořád z toho dělá realityshow, což je škoda. Kdyby šlo o recepty, rozdílné pohledy na velké menu a dobré jídlo, koukala bych asi častěji. Prima do toho ale pořád tlačí, jak se všichni nesnáší, pomlouvají a snaží jeden druhého vyšachovat. Což je vážně škoda, protože systém má ta soutěž docela sympatický.(30.8.2011)

Poměrně kvalitní kuchařský pořad z produkce TV Prima, oceňuji především dobrý nápad. Bohužel je vidět, že dost čechů se nechce naučit vařit a jíst nová jídla a tak se zahraniční specialitou soutěžící nemá šanci. Je tu ovšem jedno velké ALE, docela často se do soutěže dostane nějaký duševní exhibicionist(k)a, kterého vaření vůbec nezajímá, přijde si do televize pohonit ego a tváří se, že je placený za hledání chyby v čemkoli, především v domácnostech soupeřů si počíná jakoby sestoupil že zámku do nějaké špinavé pastoušky. Vrcholem je "zábava" po jídle, která bývá většinou dost neoriginální, na druhou stranu by se většina přítomných tvářila stejně kysele i kdyby je vzali do Disneylandu. Bez takových individuí a křupanského komentáře by byl pořad na vysoké úrovni.(26.9.2011)

Dneska už legendární záležitost.(17.11.2011)

• Smerfetka88

Kdybych hodnotila nápad na vytvoření tohoto pořadu, asi bych dala o 1-2 hvězdy víc. Bohužel má konečná verze několik much, které mi nedovolí dát víc než 2*. Zaprvé je to pořad o vaření, takže mi trochu vadí úvodní šmejdění - hrabat se někomu ve skříních je trochu mimo mísu a nepatří to do pořadu tohoto formátu. Za druhé mi vadí násilné vsunutí volné zábavy, to taky mnohdy kazí dojem. Někdo může být vynikající kuchař, ale holt není žádný bavič, což mu však u mnohých strhne až dva body - proč? Co mi však v poslední době vadí nejvíc, je systém bodování. Čím dál častěji začínají soutěžící taktizovat, takže do jejich hodnocení se promítá právě i volná zábava, to, že je někdo alergický na mrkev, která byla součást polívky, to, že někdo od dětství nemá rád ořechy....Myslím, že samotného hodnocení by se měli ujmout lidé nezainteresovaní, kterým nejde o to vyhrát. Jinak ale super nápad ukázat normální recepty, které se dají v pohodě použít doma.(30.12.2011)

• papaguy

Pokud si chcete zkazit náladu, nebo se škodolibě smát nad reality-show úrovně uštěpačné pavlačové báby, ve které si lidé různých kvalit přišli vyvařit ostudu za 25.000, je to pořad právě pro vás. Pokud se zajímáte o sociologii, nebo nedejbože o vaření, odpíchněte se raději vařečkou co nejrychleji od telky a uvařte si něco stravitelnějšího. ___ Dejte dohromady např. protivnou nánu, příslušníka menšiny, distingovaného pána, magora, který sotva dodělal základku, přidejte excentrika... zkrátka lidi, které spojuje pouze to, že si chtějí navzájem dokázat, kdo lépe vaří... Co asi z toho může vzniknout jiného, než pokažený večer? ___ Jedna hvězda za další nelichotivou sondu do temných hlubin duše národa a také za vcelku přiléhavé komentáře Vydry a Bouškové, kteří se - bohužel - uvolili uvrtat do tohoto děsu... ___ PS: Některé díly se pravděpodobně navždy zapíší mezi černé perly historie na YouTube. (VIP verzi jsem neviděl, možná je to o něco lepší.) Zajímavý komentář: Verbal(26.3.2012)

• xylofonka

Někdy si nemůžu pomoct a baví mě dívat se, jak to někteří v kuchyních plácají...(22.3.2013)

Zajímavý plagiát západních pořadů - jako u nás skoro všechno, s českou úrovní a genialitou předvést se v co nejhorším světle. Fascinuje mě, občas, když na to mám vůbec čas kouknout, jak hloupě hodnotí soutěžící právě ty, kteří vařit umí. A naopak, čím větší blivajz s cizokrajným jménem, spatlaný systémem "včera v noci jsem to vylouskal v kuchařce" se těší přízni dobrovolných hazardérů se zdravím. Otřesná úroveň našich kulinářských dovedností a buněk. Ve srovnání s německým pořadem tohoto typu nebe a dudy. A soukromě děkuji jedné účastnici - vyučené cukrářce - za fajn recept na harlekýn, který potřeboval jen trošku úpravy. Což odpovídá tak setině promile všech receptů - to už něco vypovídá, že.(31.1.2014)

Občas mám až chuť mlátit hlavou o zeď když vidím ty trotly co tam lezou. Ten nejí to a ten nejí to, ten je vegetarián a tak dokola. Nebo když je tam nějakej expert/ka, kteří o vaření vědí kulový a polovinu z toho koupí už předvařený :D. To se mi chce fakt jen brečet kam ta výchova dospěla a nejradši bych to vyliskala. Nicméně se tahle kritika netýká všech soutěžících a viděla jsem tam i takové jedince co vařili i jedli opravdu s chutí a bez výmluv, a kteří připravili takové jídlo, že i mě u obrazovky začaly téct sliny.(2.6.2014)

Paní Evča si připravila šunkové rolky plněné krabí pomazánkou. To by, ale nebyla paní Lenka kdyby se lišácky neoptala jestli je pomazánka z domácího kraba. Evča sklopí oči a řekne, že ne. Zbytek spolusedících se po sobě začnou rozpačitě ohlížet. Na to se paní Evča hají, že v obchodě kde krabí tyčinky kupuje mají vždy vše čerstvé. V důsledku tohoto poznání si pan Pepa, který si dosud, tak pochutnával vzpomene, že krabí tyčinky nejí a odloží příbor. To by ale nebyla paní Julča, aby se Evči nezastala, tedy do té doby dokud nenajde ve své rolce vlas. To pak nešetří slovy ani ona. V rohu sedí Ivan, který toho moc nenamluví. Je rád že se nají a pak každému nasází po třech bodech.... Pokud sem vás doteď nepřesvědčil, proč se na Prostřeno kouknout, tak si místo toho pusťte mistra Beana nasmějete se lidské blbosti stejně jako já. 70%(13.2.2015)

• Kariya

,,Dnes asi budeme žrát v domě, kde bydlí hostitel." ,,Dnes bych si dala párek." ,,Opravdu nemusím lososa." ,,Teto byt je opravdu velice útulný." Aneb jak nic natáhnout do téměř hodiny. Naprosto okaté ovlivňování soutěžících ze strany dramaturgie. Bláznivé, zbytečné, odporné, odpudivé. Prostě ať chcípne česká televizní kultura.(4.11.2015)