Prostřeno! (TV pořad)

VIP Prostřeno

Reality-TV / Soutěžní

Česko, 2010, 50 min

Účinkují:

Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Ivanka Devátá, Yemi Akinyemi, Zbyněk Merunka, Ludmila Žemberyová, Martin Stropnický, Veronika Žilková, Vincent Navrátil, Jiří Krampol, Tereza Kostková, Hana Krampolová, Petr Kracík, Barbara Nesvadbová, Sámer Issa, Jaroslava Hanušová, Vlastimil Harapes, Květa Fialová, Roman Skamene, Patrik Hezucký, Eva Pilarová, Jana Šulcová, Eva Decastelo, Dominika Mesarošová, Michaela Dolinová, Michal Spišák, Alexander Hemala, Linda Bartošová, Robert Vano, Hana Mašlíková, Jitka Boho, Sandra Parmová, Jitka Nováčková, Marian Vojtko, Michaela Kuklová, Valérie Zawadská, Naďa Urbánková, Petr Kotvald, Alice Bendová, Viktor Limr, Josef Mladý, Josef Alois Náhlovský, Petr Martinák, Marcela Březinová, Petr Jablonský, Miloš Knor, Václav Upír Krejčí, Naďa Konvalinková, Vladimír Kratina, Hana Křížková, Halina Pawlowská, Zbigniew Czendlik, Pavlína Danková, Miroslav Šimůnek, Kateřina Macháčková, Stanislav Hložek, Kateřina Neumannová, Dagmar Patrasová, Lenka Kořínková, Pavel Vítek, Anife Ismet Hassan-Vyskočilová, Ivan Vyskočil, Světlana Nálepková, Petra Černocká, Jana Andresíková, David Suchařípa, Jan Vlasák, Miloslav Tichý, Pavel Soukup, Miroslav Etzler, Simona Chytrová, Roman Štabrňák, Miluše Bittnerová, Jana Krausová, Jaroslava Obermaierová, Gabriela Filippi, Lucie Hadašová, Laďa Kerndl, Mojmír Maděrič, Marie Tomsová, Iva Hüttnerová, Lumír Olšovský, Bohumil Klepl, Karel Vágner, Barbora Tachecí, Olga Šípková, Daniela Šinkorová, Markéta Hrubešová, Kateřina Brožová, Pavel Trávníček, Petra Horváthová, Martin Kraus, Jitka Smutná, Richard Nedvěd, Lukáš Hejlík, Heidi Janků, Ivana Andrlová, Yvetta Blanarovičová, Vlasta Žehrová, Kamila Špráchalová, Pavla Ptáčková-Vitázková, Jiří Adamec, Veronika Jeníková, Iva Janžurová, Theodora Remundová, Agáta Prachařová, Sabina Remundová, Jiří Pomeje, Martina Gavriely, Nikol Štíbrová, Jiří Štěpnička, Lucie Bártová-Zedníčková, Martin Severa, Petr Janda, Osmany Laffita, František Létal, Andrea Kalivodová, Lucie Šilhánová, Kateřina Kristelová, Regina Holásková, Karel Ondrka, Kateřina Sokolová, David Svoboda

Komentáře uživatelů k TV pořadu (650)

Na tohle se dívám ráda, jednak jsou tam někdy zajímavé recepty a taky se vždycky dobře bavím, když se lidi vztekají, že hostům jídlo nechutnalo.(18.5.2014)

Geniální skloubení toho, co většinu lidí v běžném životě zajímá nejvíce: kdo, s kým, kde, jak, co, za kolik, proč. Ještě jedno potvrzení lidového postřehu - společné jídlo a hlavně pití sbližuje lidi nejrychleji. Plus jedna parafráze: Řekni mi, co jíš, a já ti řeknu, kdo jsi. ___ Jediným minusem tohoto pořadu je to, že ještě víc ukotvuje lidi v jejích tradičním lidském životě, vnímání a uvažování, je-li to minus.(19.7.2011)

• maverick10

Porad, ktery nema absolutne co nabidnout. Nekonecne zvatlani o nicem a o tom, co kdo ma rad k jidlu a co ne, tedy taky o nicem. Koho to dopr... zajima, ze Aneta nema rada korenene jidlo, ze Rudolf miluje rudolfky a Bozene nefunguje mixer. Mnohem duchaplnejsi konverzaci jsem slysel na sjezdu hluchonemych komentatoru sportovnich prenosu. A proto si na sve prijdou predevsim kriticti smiracky curamedani, kteri jsou uplne paf z toho ze vidi jak to vypada v obydlich ostatnich lidi.(25.3.2011)

• SgtPepper

Perfektní kulisa při psaní domácích úkolů. Co bych si počal bez "šmejdění" a Vydrova plkání?(5.4.2011)

Jeden z mála originálních pořadů TV Prima, na který se dá dívat. Kladem je určitě doba vysílání, protože v 18:00 většinou není na co koukat. Jediné, co mi tak je proti srsti je "šmejdění", protože není moc vhodné takhle lézt lidem do soukromí. Jinak opravdu koukatelné.(30.6.2011)

Další výborná kuchařská show! Vydra s Bouškovou mě výjimečně neiritují, soutěžící jsou zábavní a jídla vypadají fakt chutně! Většinou.....(24.11.2011)

Pořad je moc fajn. V. Vydra a J. Boušková tomu dávají vtipný ráz svými komentáři, ovšem některý díl je skvělý, jiný díl je hrozný. Záleží vždy na soutěžících, někteří jsou taková katastrofa až to bolí. Nejvíc mě štvou lidi, kteří frfňají. když jdu do takové soutěže, tak to mám snít, i kdybych se z toho měla poblít.(10.12.2011)

• Attta

Po nových dílech musím ubrat na hodnocení hlavně kvůli stále větším idiotům, co se tam stále častěji hlásí a maří tak vcelku zajimavé komentátorské duo a vcelku pohodový pořad.(15.5.2012)

• Colonist

Většinou se jim tam hlásí pěkní exoti. Určitě bych si k sobě domů pozval někoho, kdo mi tam proleze skříně, vyválí se mi v posteli a při hodnocení jídla se bude tvářit, že tomu rozumí minimálně jako Pohlreich...Pořád jen čekám na to, kdy se tam sejde pětice, z nichž bude každý chtít urputně vyhrát, a tak si budou celý týden dávat navzájem jednobodové hodnocení...(2.7.2010)

• Hennes

Trochu o vaření, ale víc o lidské povaze a o tom jak se kdo umí či neumí chovat ve společnosti. Ty časté intriky a pomluvy nejsou jen kvůli té finanční výhře. Často mi připadá, že soutěžící se přihlásí kvůli možné kritice vaření či bydlení svých soupeřů, než aby předvedli kulinářské umění.(8.6.2011)

• annihilation

Dobré recepty a debilní lidé. Pořad, co se pohybuje na velmi tenké hranici mezi trapnou reality show a dost zajímavých psychologickým náhledem na současnou českou populaci...(21.11.2012)

Logický důsledek popularity různých pořadů o vaření Jamie Olivera/Gordona Ramseyho/Kluků v akci/atd. Po navštěvování domácností ve Výměně manželek, kde producenti často dávali společně dvě zcela protichůdné rodiny, byla toto vítaná změna. Z toho mála, co jsem viděl, bylo vždy na co koukat. Bylo také zajímavé po čase sledovat, jak se lidé sžili s konceptem pořadu a na řadu přišlo taktizování. S tím ale také přišlo uklidnění, co se týče výběru pokrmů, a tak se "menu" často opakuje. Závěrem bych chtěl jen sklonit poklonu všem, kdo se do pořadu přihlásili. Prezentovat svoje kulinářské umění před celým národem chce hodně odvahy a hrdosti na svoje vaření anebo naopak nedostatek rozumu a soudnosti.(2.9.2018)

• Wheelcrusher

Ještě chápu, že takovou pizzovinu nadhodnotí ženský (kuchynní lidé), ale pánové... to už si rovnou můžete usmažit k večeři vlastní koule s tatarkou i klobásou a zapít vyždímanýma slipama! Páč naservírovat tvůrcům týhle vypatlanosti jedinou poklonu může fakt jen mentálně vykleštěnej podpantoflák nebo homouš.(25.2.2016)

• TomikZlesa

Prosráno! (TV odpad)(4.11.2010)

• DruidKarel

1060. hodnocení: Jeden člověk vaří, předvádí se a ostatní čtyři se mu zatím hrabou ve skříních a "šmejdí". Tohle nesnáším. Nápad je to ale dobrej, jen nesmíte vidět lidi jako kuchaře. Obvykle jsou to lidé, kteří prahnou po penězích a jsou schopni se pro ně nejen pohádat, ale znemožnit se před lidmi v televizi. Nikdy bych do toho nešel. 2* jsou maximem, protože Jana Boušková a její ukňouranej komentátorskej hlas mě nebaví a vždy, když ji slyším, mám chuť něco/někoho zakousnout. 2*(30.6.2011)

Chodím domů z práce před šestou a hladová, takže si vezmu něco k jídlu (nejradši škvarky, tmavý chleba a bílé víno) a v klidu se bavím touhle spíš sociologickou sondou než kulinářským pořadem. A musím říct, že z tohoto pohledu mě to vcelku baví, ty různé lidské vzorky: chlubilové, co Vás zavedou až na záchod, intrikánky (když intrikuje chlap, je to ještě trapnější), lidi, co nejí skoro nic (cibuli, ryby, zeleninu apod.), dobromyslné babičky nebo ty, co si na ně hrají a pak pomlouvají o sto šest, závistivci i opravdoví labužníci. Nejradši mám ovšem šikovné mladé lidi, co udělají něco opravdu dobrého, hezky prostřou, všechno čistě a rychle, nepomlouvají a ještě jsou vtipní jako tuhle mladinký Lukáš bydlící na policejní stanici, který si ze svých hostů pěkně vystřelil a nakonec vyhrál. Nejraději ale vzpomínám na paní, která svým mudrlantům naservírovala vylepšené konzervy a všichni jsme se bavili, jak to ti chytráci rozebírali...Po prozrazení to někteří i ustáli a dali 10! Ovšem na variaci Prostřeno s "celebritami" Čápi s mákem jsem se dívat nedokázala. Aktualizace 30.5.2012: Už to nesleduju, už je těch křiklavě barevných stěn a různých více či méně namyšlených lůzrů chlubících se svým často fakt nevkusným bydlením a chabým kuchařským uměním na mě moc. Nejvíc mi ale vadí přístup "hráčů": jídlo dobrý, hostitel pozorný, zábava dobrá, ale chci vyhrát, takže dám 4 body. Ty se v začátcích pořadu nedávaly ani těm největším neumětelům! Vydra s Bouškovou už taky vyčpěli, jejich nábytek dobytek šmějdění už mi otvíralo kudlu v kapse....(9.11.2011)

No a ? mě to prostě baví !(11.12.2011)

• forsythia

Nemám ve zvyku komentovat televizní pořady, ale tohle si nemůžu odpustit. Čas od času se u vysílání tohoto skvostu nachomýtnu a probudí to ve mně takovou smršť hlubokých myšlenek, že se o ně musím podělit. Dlouho jsem váhala s hodnocením. Tenhle pořad musí dostat buď za 5, nebo odpad. Je to jen otázka úhlu pohledu. On je to totiž možná rafinovaný a geniální tah, jak odhalit nebetyčnou blbost obecného lidu českého, anebo... ehm... není. Abyste rozuměli, já se už v první třídě základní školy bavila tím, že jsem svým bližním radila hovadiny a oni to po mně poslušně zopakovali, což dalo krásně vyniknout jejich blbosti. A posléze mi byli ochotni zbaštit i to "jéé promiň, já jsem se spletla." Možná si řeknete, že je to trochu cynické, samoúčelné a zlé. Ano, asi je. A stejně, jako jsem se tehdy bavila blbostí svých spolužáků, se dnes bavím blbostí soutěžících v podobných pořadech. Ne však moc často, to by zase byla nuda. A kdo z vás je bez hříchu, první hoď kamenem! Nakonec budu muset dát sebekriticky ten odpad, protože takto zvrhlý smysl pro humor nelze hodnotit jinak!(8.2.2012)

• Mefistofelle

Záměr pořadu není asi úplně špatnej a kdyby to mělo nějakou úroveň, docela ráda bych se na to dívala. Otázkou je, zda v typicky českém provedení to vůbec nějakou úroveň mít může. Když totiž do pořadu vyberou nevkusného burana, retardovanou rádoby-sexy mladici, afektovaného gaye a podobné figurky, nutně musí vzniknout nechtěná tragikomedie. Skutečně vařit přitom umí opravdu jen zlomek soutěžících. Svým způsobem může Prostřeno sloužit jako dokonalá exkurze do světa českých vařilek adorujících Mimibazar, takových těch "obyčejných českých lidiček" s bezmeznou touhou vidět se v televizi. Nechybí ani snaha uspokojit také typický český voyerismus v podobě šmejdění po bytě soutěžícího, nahlížení do jeho skříní, hodnocení vybavení kuchyně jakož celého bytu. A jejich přesvědčení, že jsou geniálními kuchtíky a dokonalými bytovými designery je ohromující. Velmi často je to nechtěně vtipné, docela jsem se místy zasmála a některé scénky jsou již legendární. Viz: https://www.youtube.com/watch?v=Bl8HeyupUsQ .(26.8.2014)

Pri všetkých tých variacich súťažiach musím napokon uznať, že české Prostřeno! patrí medzi tie najlepšie. Aspoň sa to nezvrhne tak ako každá súťaž u nás na SK, kde sa namiesto obyčajných ľudí predvádzajú afektované celebrity. A hoci sa jedlá často opakujú, ľudia sú vždy odlišní a partia zaujímavá. Aj keď mi je ľúto, keď sa tam objavia vypočítavci, ktorí chcú za každú cenu vyhrať a hodnotia prehnane nízko, hoci je jedlo vynikajúce (mohli to spraviť tak, že najnižšie hodnotenie by sa automaticky škrtalo). A čo mi najviac na tejto súťaží vadí je to "šmejdení" - to je vrchol trápností. Mohli radšej po dome prebehnúť len tak kamerou a predstaviť popri tom nejako v skratke súťažiaceho. Nie takto, že pomaly šuflíky niektorí prehľadávajú. Ale napriek týmto spomínaným negatívam, je to stále nadpriemer v tomto žánri v našich zemepisných polohách (teda CZ/SK).(25.9.2015)

• Rodriguez

Tady je vidět, co takový pořad vypoví o myšlení a chování obyčejného českého člověka. Trapnosti se dá akorát zasmát! 20%(22.3.2017)

1 4 5 6 7 8 9 10 17 25 33