Stvoření světa (TV film)

Creation of the World, The

Muzikál

Československo, 1989, 95 min

Jan Bonaventura

Já jsem celkem kdysi na počátku 90. let bavil...Menzel byl fajn, Vítek s Dejdarem rovněž a není tu uveden Dalibor Gondík, který hrál Adama a měl i nějaké nahé scény...obzvlášť těsně po stvoření, kdy na něj Dejdar zírá neuvěřitelným způsobem :-D. Ještě bych to našel někde na vhsce.(2.5.2014)

• Němi

Je to už dávno, ale dobře si pamatuju ten absolutní nevkus. "Film", v kterém bylo všechno špatně - režie, kamera, výprava, zpěv, herecké a taneční kreace (ty mě straší dodnes, když se odnikud vynoří vzpomínka na secvičené poskakování po jakés skále při sestavování Evy z kusů nafukovací panny). To vše podtrženo dobou vzniku = vyfénované vlasy, obrovská trika a rifle k hrudníku. A Menzel jako stvořitel nic nezachránil. Ježiš, jak já to nesnášel a byl k tomu pořád nucen...(1.3.2010)

Čisté a absolutní "Guilty Pleasure", kdo neviděl v devadesátkách, nepochopí :D(25.1.2016)

No sice je takové stvoření světa ve stylu disca, ale proč ne. Je to docela sranda a Pavel Vítek s Martinem Dejdarem byli velice dobří jako čert a anděl. Mě se to celkem líbilo. Taková pohoda(26.3.2010)

• rt12

To byla tenkrát ,,divočina". Z některých scén se divákům mlžily brýle. Bonaventura chtěl překvapit, podle ohlasů se to ,,podařilo".(31.5.2014)