• Martin741

Hystericka a afektovana Zimkova /, Pasla Kone na betone, Proc?/ tentokrat bohuzial v plnej nadhere ..... a zase dej na vychodnom Slovensku... Ja tamtej mentalite proste nerozumiem a zrejme preto nerozumiem ani filmu, a ani poniektorym dialogom. Kone na Betone je krasny priklad ubohosti slovenskej ponovembrovej tvorby. 7 %(31.1.2013)

Slovensko nemá tradíciu v pokračovaniach a ak sa o nejaké pokúsi, zdá sa byť zbytočné. Kone na betóne tiež neprinášajú nič zásadné, i keď sa nečudujem, že tvorcovia mali potrebu príbeh Johany uzavrieť. Bohužial sa tak udialo v divokých 90tych rokoch s príšernou módou a všadeprítomnými novopodnikateľmi. Kone na betóne sú však aj po rokoch pozerateľný film, čo je jeho najväčším a v podstate jediným kladom. Niektoré postavy sú zjednodušene napísané, manžel Paulínky sa chová ako karikatúra a syndróm zjednodušenia je prítomný skoro všade. Nápadník Johanky si môže vyberať, môže mať aj Mičkovicovú, avšak dá prednosť vráskam a otáznej charizme hlavnej hrdinky. No je to také malé guilty pleasure, ale ťažko nájsť z tohoto obdobia vkusný a inteligentný nadčasový film.(2.1.2014)

Klasicke porevolucne pokracovanie. To co je stare, ako tak funguje. Pridana vsak bola typicka rovina, ktora pojednava o spolocenskych a ekonomickych zmenach po pade zeleznej opony, ktora vyznieva nasilu a sem tam az trapne. Inac prijemny oddychovy film na nedelne odpoludnie, teda az na toho chrapuna v podani skveleho Pavlovica, hehe. Paci-paci,fik-fik.(1.1.2010)

Je to omnoho slabšie /ako väčšina voľných pokračovaní/ ale Johana je stále Johanou. Trošku staršou, obúchanejšou, avšak stále odhodlanou nedať životu nič zadarmo. Páči sa mi táto plnokrvná baba aj s jej postojom a občasnými útekmi pred sebou. A som rada, že nakoniec nikto z nás neutečie..pretože samému pred sebou sa nedá.(13.10.2006)

Podstatne slabšie pokračovanie príbehu z "ďalekého východu". Scenár sám o sebe nebol z kategórie najhorších, ale chcelo to viac okoreniť niektoré situácie, vygradovať, prípadne ešte viac odľahčiť humorom. Typický "vychodňarsky" humor tu je, ale je ho za prvé málo a za druhé v mnohých prípadoch ho prednášajú herci, ktorí toto nárečie ani náturu nemajú v krvi. Viac humoru by film určite posunul bližšie k divákovi i komerčnému úspechu. Nakoniec iba slabý priemer, ktorý som považoval vidieť za nutné hlavne z dôvodu kvalitného prvého dielu a rovnako z dôvodu, že z tohto kraja pochádzam. "Vychodňare...!, nevadzí. Raz budú možno i koňe na trave..." Slabé tri hviezdy-50%.(7.1.2014)

• - Na film si našlo cestu do slovenských kín 77 424 divákov. (Raccoon.city)

• - Film bol natočený v rodisku Milky Zimkovej, v obci Okružná na východe Slovenska. (DETTO1976)