Slovenská komédia na ktorej sa divák zabaví je v dnešných časoch oxymoron. Áno, ...kone na betóne nie je zrovna etalón inteligentného humoru, ale to nie je ani ambíciou filmu. Je to tak trocha ranný Troška na slovenský spôsob, zobrazenie východňarskej dediny v období poklesnutých 90tych rokov. Obraz je to však až príliš realistický. 7/10(10.10.2016)

Je to omnoho slabšie /ako väčšina voľných pokračovaní/ ale Johana je stále Johanou. Trošku staršou, obúchanejšou, avšak stále odhodlanou nedať životu nič zadarmo. Páči sa mi táto plnokrvná baba aj s jej postojom a občasnými útekmi pred sebou. A som rada, že nakoniec nikto z nás neutečie..pretože samému pred sebou sa nedá.(13.10.2006)

• Autogram

Žena na východe ďalej rieši svoje vzťahové problémy. Príbeh sa nikam neponáhľa, vo vedľajšej línii sa stihne aj pôrod a iné radovánky. Na dialógoch a samotných textoch si mohli dať viac záležať, niektorí herci nárečie zvládajú, väčšina absolútne nie a tak východniari so záhoráckym alebo českým prízvukom vyzerajú maximálne čudne. V erotických scénach sa určite nenechala zahanbiť ani Mičkovicová. Česi majú svoje Slunce, seno a my zase Kone na betóne, ktorými sme ale veľkú dieru do strieborného plátna neurobili.(29.12.2013)

• Martin741

Hystericka a afektovana Zimkova /, Pasla Kone na betone, Proc?/ tentokrat bohuzial v plnej nadhere ..... a zase dej na vychodnom Slovensku... Ja tamtej mentalite proste nerozumiem a zrejme preto nerozumiem ani filmu, a ani poniektorym dialogom. Kone na Betone je krasny priklad ubohosti slovenskej ponovembrovej tvorby. 7 %(31.1.2013)

• peteriko

15% ... Vskutku dobrý film z 80-tych rokov sa dočkal katastrofálneho pokračovania, ktoré sa chcelo len priživiť na 13 rokov starom úspechu. Milka Zimková si evidentne potrebovala vyleštiť ego a tak svojej postave dala zázračné dary v podobe všemúdrosti a všeobecného obdivu zo strany mužov a skoro aj žien. Tieto skvelé vlastnosti potom skombinovala s hysterickými a afektovanými výpadmi svojej postavy až do takej miery, že divákovi sa pri sledovaní dvíha žalúdok. Ešte nemôžem zabudnúť na množstvo zbytočných postáv (Mickovičová, Vojtek a mladá neustále sa bozkávajúca dvojica) a na fakt, že filmu nieje rozumieť nie kvôli východoslovenskému nárečiu ale kvôli tomu, že postavy sa neustále prekrikujú. Toto pokračovanie je len hanbou originálu a rozhodne ho netreba vidieť.(18.4.2014)

• - Film bol natočený v rodisku Milky Zimkovej, v obci Okružná na východe Slovenska. (DETTO1976)

• - Na film si našlo cestu do slovenských kín 77 424 divákov. (Raccoon.city)