Reklama

Reklama

Zmizení Alice Creedové

  • Velká Británie The Disappearance of Alice Creed (více)
Trailer 1
Thriller / Krimi
Velká Británie, 2009, 96 min

Britský nezávislý thriller se točí kolem únosu plného nečekaných zvratů. Příběh nejprve sleduje bývalé trestance Vica (Eddie Marsan) a Dannyho (Martin Compston) při úpravách malého bytu na důkladnou a zvukotěsnou celu. Chorobně podezíravý Vic je dominantní drsňák, slaboch Danny udělá téměř cokoli, co mu Vic nařídí. Plán zločinců je záhy jasný: zmocní se mladé dívky z bohaté rodiny, zavlečou ji do připravené kobky a tam ji připoutají k posteli. Výměnou za dívčin bezpečný návrat pak pošlou snímky své oběti- Alice Creed (Gemma Arterton)- jejímu otci s požadavkem na zaplacení dvou miliónů liber. Vic si je jistý, že jejich zločin nemá chybu. Jenže brzy se ukáže, že ne všechno jde podle plánu. Alice je totiž chytřejší a vynalézavější než předpokládal a navíc Dannyho loajalita není tak neotřesitelná, jak doufal. Zmizení Alice Creed je prvním hraným snímkem režiséra J. Blakesona. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (175)

Fr 

všechny recenze uživatele

Tati mám tě ráda. Prosím zaplať. Dej jim ty peníze! Chci domů!..... 10ti minutovej úvod téměř beze slov nepotřebuje větší komentář. Stačí napsat: DOKONALÉ! Víte vůbec kolik je s únosem práce? Realistické herecké party vypovídající vše o únoscích a oběti, stejně jako postupně odhalovaná překvapení super zapadají do tohoto partu pro 3 herce a jednu bouchačku. Milovníci emociální psychologie uzavřeného prostoru, adrenalinového vypětí a malých příběhů postavených na režii a hercích by měli zavětřit! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chystám únos. 2.) Potřebuji uvěřit, že být poslušný se vyplatí. 3.) Chci vyvrátit předsudek, že bejt poslušnej se vyplatí. 4.) Mám rád happyendy. 5.) Jsem divadelní režisér. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Jak často říkám - kdybych snad měl někdy spáchat zločin, tak pouze takový, při jehož provedení se obejdu bez kompliců. Tohle je další zfilmovaný důvod, proč to tvrdím. Britům se po docela dlouhé době opět podařilo natočit zajímavý komorní žánrový film, v němž si vystačili se třemi herci, jednou místností, lesem, chajdou a několika dalšími drobnými rekvizitami. Scénář zpočátku šikovně pracuje s diváckým očekáváním, po dvou překvapivých zvratech se naštěstí dosti zklidní (další kotrmelec by ta konstrukce imho nevydržela) a finiš se mu daří vybalancovat ku spokojenosti všech (většiny). Pro tento typ thrillerů mám slabost, nadprůměrné hodnocení je tedy samozřejmostí. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Drsnej film se zajímavou Artertonovou, která byla schopná udělat pro tenhle film prakticky cokoliv. A cokoliv myslím fakt cokoliv. Tak jsem taky zaregistroval, že chlap tenhle film hodnotí daleko víc, než ženská. Má to svojí podstatu, a ta se skrývá ve filmu. Jinak film samotný střídá nečekané zvraty jak šnek ulitu, takže celou dobu nevíte, jak to vlastně skončí a nakonec to bude daleko jednoduší, než to vlastně vypadalo. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších autorských (scénář i režie) debutů posledních let. Prvních 15-20 minut je ukázkou naprosté filmařské sebejistoty. Nelze si nevzpomenout na debut Wachowských a Nolana a se zatajeným dechem očekávat, co přijde dál... A jsem vlastně i rád, že film není bez chyb a je šance stoupat výš. Jo a Gemma Arterton umí hrát. P.S. Budget necelý milion dolarů, tleskám ()

larelay 

všechny recenze uživatele

az na ten prehypeovany a da sa povedat ocakavany zaver to bolo takmer dokonale. Vyborna atmosfera, ziadne zbytocne tlachy a ten zaciatok... no jo, to bol tzv majstrstuk, ako by povedal sam velky Aldo Raine :) Nizkorozpoctak o troch hercoch, krasnom lese, vytunenej malebnej izbietke, jednej starej garazi uchvatne doplnala brilantna hudba, ktora isla neskonale pod kozu... A ako zlatu ceresnicku na torte beriem skutocnost, ze vzdy ma nesmierne potesi, ked mozem vo filme, ci seriale fandit tym zlym a ta/ti dobri mi idu neuveritelnym sposobom na nervy :) ()

Galerie (54)

Zajímavosti (15)

  • Herci a štáb považovali scénu, v ktorej musí Gemma Arterton pred únoscami močiť do fľaše, za viac emocionálnu ako tú, kde ju prvýkrát vyzliekli. (megajalec)
  • Název filmu se poprvé objeví až před závěrečnými titulky. (vojacekr)

Související novinky

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (více)

Reklama

Reklama