Zmizení Alice Creedové

Scénografie:

Ricky Eyres

Kostýmy:

Julian Day

Osmdesát procent děje se odehrává v zatemněném bytě se třemi herci, z nichž vyniká pro emociálně labilnější jedince Gemma Arterton, no a pro nás cyniky jednoznačně Eddie Marsan. Vypadá to že když vás unese bisexuál, jste úplně v prdeli a nebo ne? - aniž by bylo nutné mne chytat hned za slovo, poznamenám že nejen americký, ale i nezávislý britský film má cosi do sebe. 70%. Produkce: CinemaNX (6.10.2017)

Zajímavě syrový a drsný začátek předznamenává, že bude následovat něco mimo střední proud, dílko, které nese jasné znaky svého původu v britských vodách. Je příjemné sledovat, jak se dá kouzlit při hereckém obsazení tří lidí a jedné nábojnice. Po rovněž střídmé úvodní oťukávačce postav pak následují šarády v nebývalém množství a intenzitě. Bohužel to, co má být hlavní devizou filmu, se tak trochu obrací proti tvůrcům, protože čeho je moc, toho je příliš, a když se všechno zvrtne už popáté, začne to trochu nudit. Po x-té iteraci se nejen dá snadno dopředu určit, jaký zvrat bude následovat, ale demotivovaný divák postupně získává dojem, že ať to dopadne jak chce, je to vlastně jedno, záleží pouze na tom, kde se zrova zastaví rozpočítadlo. To určitě nemusí vadit každému, pro mě ale film po chvíli ztratil kouzlo a nejvíc mě nakonec zaujalo prosté sdělení, že největší gauner nemusí být vždy největší všivák (což jej ovšem nutně nečiní menším gaunerem). Přiznávám ale, že kdybych v té křepelce na posteli rozeznal Gemmu Arterton dřív než při závěrečných titulcích, existuje reálná možnost, že bych během filmu spolupracoval lépe a radostněji. Doporučeníhodná trojka.(21.8.2011)

Nečakane dobrý a kvalitný film, od ktorého som veľa nečakal. Nenápadný a pomerne neznámy film, ktorý dopadol nadpriemerne. Scenár nie je vôbec zlý, práve naopak. Žiadna nuda ani na chvíľu, dobrý príbeh, obraty deja, napínavé situácie, fajn herci aj réžia. Celkový dojem veľmi dobrý, záver to neskazil. Niektoré situácie zanechali slušné emócie, atmosféra bola pekne vybudovaná. Ja som bol celkom nadšený a chcem viac podobných filmov do budúcna. 75%(12.12.2010)

Malý, nenápadný, avšak obsahově a především i herecky velmi vydařený snímek o jednom únosu, který se ovšem trochu "více" zamotá. Snad jediným záporem jsou až příliš překombinované scény s blížícím se závěrem, kde se začalo zbytečně plantat jedno přes druhé. Herecky mě opět oslovil Eddie Marsan. Kurňa, ten chlapík se mi začíná líbit:) Jeho "intimní" scéna s Martinem Compstonem mě zcela dostala. Pěkně se hoši vybarvili:) Nejeden divák byl jistě překvapen:)(13.4.2012)

Jeden z nejlepších autorských (scénář i režie) debutů posledních let. Prvních 15-20 minut je ukázkou naprosté filmařské sebejistoty. Nelze si nevzpomenout na debut Wachowských a Nolana a se zatajeným dechem očekávat, co přijde dál... A jsem vlastně i rád, že film není bez chyb a je šance stoupat výš. Jo a Gemma Arterton umí hrát. P.S. Budget necelý milion dolarů, tleskám(21.12.2011)

• - Přestože se jedná o britský film, lze v něm spatřit pouze auta od americké automobilky Ford, konkrétně modely Ford Transit a Ford Mondeo. (Stanley619)

• - Na stránke Facebooku prebiehala výrazná reklamná kampaň, súčasťou ktorej bola aj možnosť uchádzať sa o premiérové premietanie filmu. Najviac používateľov hlasovalo za Southamptonskú Univerzitu vo Veľkej Británii, kde mala snímka premiéru 20. apríla 2010. (Abiosis)

• - Název filmu se poprvé objeví až před závěrečnými titulky. (vojacekr)