Zmizení Alice Creedové

Ricky Eyres

Kostýmy:

Julian Day
  • (mOnkey)

I blbost by měla mít svoje limity. Jinak by se nemohlo stát, že by tento malý indie filmeček brousil v jednu chvíli po hranách pěkného nadprůměru a vzápětí se vydal pročeřit vody (?) smradlavé odpadové žumpy. Herci jsou špatní (včetně vychvalované Artertonky), hudba je dobrá, scénář je nedomrlý a závěr zajímavý. Tak co si z toho sakra vzít? 50%(19.9.2010)

Senzační úvod, pak slušná atmosféra, která se však postupně rozmělní v překombinovanosti a hloupém jednání postav, a slušný závěr. Výkon Gemmy Arterton mě nijak neoslnil, při pohledu na ni jsem měl neustále pocit, že sleduji jen hezkou britskou herečku, která hraje unesenou dívku, a mnohem větší dojem na mě udělal Eddie Marsan. Tři a kousek.(6.1.2014)

"Wake up Ms. Creed, it's breakfast time!" Režisér J Blakeson ukázal, jak lze na jednoduchém scénáři s několika zásadními zvraty (kterých možná nemuselo být tolik, ale v konečném důsledku je to vlastně jen drobnost) a několika lokacemi postavit výborně natočený thriller se skvělými herci v čele s nádhernou Gemmou Arterton a také výbornou dvojicí únosců. Rozjezd filmu byl opravdu dechberoucí a i když ke konci začal ztrácet dech, svou kvalitu si udržel. A ten konec... bravo!(29.9.2010)

• pornogrind

Určitě nesdílím nadšení mých kolegů. Tuctovej thriller o třech hercích. Z toho mi ani jeden nebyl sympatickej, takže ani nebylo komu fandit a v podstatě mi bylo fu(c)k jak to dopadne. J. Blakeson se sice snaží příběh oživit dějovými zvraty, ale výsledek je tak jako tak nuda jako prase. Bez atmosféry, bez napětí, ...... Jen se divím, že zrovna tohle dávají na Horor filmu.(8.6.2017)

Čekal sem ledacos, ale takhle zajímavou nízkorozpočtovou pecku rozhodně ne! Nebýt některých drobností, které mi neseděly v chování postav, tak tasím maximum hvězdiček. Tady je krásně vidět, že stačí mít 3 skvělé neokoukané herce, pár natáčecích prostor, dobrého kameramana a především originální nápad a může vzniknout parádní thriller, který shrábne do hrsti většinu mnohem dražších kolegů. 80%(28.9.2011)

• - Přestože se jedná o britský film, lze v něm spatřit pouze auta od americké automobilky Ford, konkrétně modely Ford Transit a Ford Mondeo. (Stanley619)

• - Název filmu se poprvé objeví až před závěrečnými titulky. (vojacekr)

• - Na stránke Facebooku prebiehala výrazná reklamná kampaň, súčasťou ktorej bola aj možnosť uchádzať sa o premiérové premietanie filmu. Najviac používateľov hlasovalo za Southamptonskú Univerzitu vo Veľkej Británii, kde mala snímka premiéru 20. apríla 2010. (Abiosis)