Zmizení Alice Creedové

Scénografie:

Ricky Eyres

Kostýmy:

Julian Day

Jeden z ďalších dôkazov že dobrý film sa dá natočiť iba s troma hercami, stačí dobrý nápad a prevedenie .... akurát mi tých zvratov na jeden film prišlo trošku veľa ....(5.10.2013)

az na ten prehypeovany a da sa povedat ocakavany zaver to bolo takmer dokonale. Vyborna atmosfera, ziadne zbytocne tlachy a ten zaciatok... no jo, to bol tzv majstrstuk, ako by povedal sam velky Aldo Raine :) Nizkorozpoctak o troch hercoch, krasnom lese, vytunenej malebnej izbietke, jednej starej garazi uchvatne doplnala brilantna hudba, ktora isla neskonale pod kozu... A ako zlatu ceresnicku na torte beriem skutocnost, ze vzdy ma nesmierne potesi, ked mozem vo filme, ci seriale fandit tym zlym a ta/ti dobri mi idu neuveritelnym sposobom na nervy :)(22.5.2011)

Niekde medzi troma a štyrmi hviezdami. Blakeson si tu skúša, ako sa dá vytvoriť napätie na niekoľkých metroch štvorcových a ako zaujať diváka scenárom, ktorého nedostatky by sa v takto komornom príbehu vyjímali oveľa viac, ako vo veľkoprodukcii, v ktorej na ich zakrytie máte mnoho vizuálnych možností. Rovnako dôležití sú v takomto prípade aj herci. Nezávislá, ale čisto žánrová chuťovka, ktorá chce diváka trilerovo pobaviť a celkom sa jej to darí. Jeden z tých lepších filmov, dokolečka sa točiacich na Filme+.(16.1.2013)

Úvod nakopne, protože to vypadá jako to nejlepší z Guye Ritchieho, ale dlouho to filmu nevydrží a posledních cca 30 minut je už jen "povinná" dohra plná klišé. Zvraty jsem prokoukl oba dva (a spíš než mé prozíravosti bych to dával za vinu zkrátka tomu, že téměř každý tady ve svém komentu zmiňuje něco o velkých zvratech). Typově vybraní představitelé paráda, s lepším scénářem taky. Takhle někde přesně mezi. 70%(31.8.2010)

V celku zajímavý film, který není nějak náročný, ale za to zvratů těch ve filmů není málo. Myslím, že režisér J Blakeson to zvládl skvěle a děj zvládl velmi dobře.(13.11.2010)

• - Název filmu se poprvé objeví až před závěrečnými titulky. (vojacekr)

• - Na stránke Facebooku prebiehala výrazná reklamná kampaň, súčasťou ktorej bola aj možnosť uchádzať sa o premiérové premietanie filmu. Najviac používateľov hlasovalo za Southamptonskú Univerzitu vo Veľkej Británii, kde mala snímka premiéru 20. apríla 2010. (Abiosis)

• - Přestože se jedná o britský film, lze v něm spatřit pouze auta od americké automobilky Ford, konkrétně modely Ford Transit a Ford Mondeo. (Stanley619)