Zmizení Alice Creedové

Scénografie:

Ricky Eyres

Kostýmy:

Julian Day

Zručne natočená žánrovka, ktorá sa ale po rozjazde mení z filmu typu "som zvedavý čo bude nasledovať" na film "viem presne čo bude nasledovať, ale som zvedavý ako to zachytí kamera a zahrajú herci". I napriek tomu som sa celkom obstojne bavil a Gemmu začínam mať čoraz radšej. Akurát na tie gay olizovačky si vo filmoch asi nikdy nezvyknem, no offence.(4.9.2010)

I se třemi herci se dá udělat pořádné drama, hlavně když vezmete dva muže, kteří chtějí peníze, a jednu holku, kterou unesou, aby ty peníze dostali. Tohle je film, který je sice v tempu pomalý, ale jako thriller je to velmi dobré. Navíc Gemma Arterton tu ukáže hodně. Kromě těla i skvělé herecké schopnosti. A víc herců opravdu nebylo třeba.(12.5.2015)

Celkem solidní thriller, na kterej stačej tři herci a jeden pokoj. Unýst slečnu co má zazobanýho tatínka se zdá jako lehká věc, ale i ten sebelepší plán se může podělat a nikomu se nesmí věřit. Protože všichni lžou. Náhod a zvratů tam podle mě bylo až moc a ten příběh nebyl tak silnej, aby utáh 100 minut. Na druhou stranu byli v pohodě herci, hlavně teda nadějná Gemma. Ovšem chlapský francouzáky mi zvedly žaludek a konec mi neřek úplně co bude, takže to bude jenom za tři hvězdy. PS:Když v nevětraný místnosti vystřelíš z pistole, asi to bude docela smrdět. Toho si měl Vic všimnout.(3.12.2010)

Solídny film. Všetci traja herci (jediný traja herci) predviedli kvalitnú robotu. Gemma je sexi (aj keď jej útrapy filmu dosť uberajú na sexappeale) a má dosť dobré prsia. Proste krv a mlieko. To sú body hore. Atmosféra dobrá. Zvraty nečakané. Škoda že som videl video so sex scénou, ktoré my jeden pokazilo. Koniec odpovedajúci celému pribehu filmu. Občas mi tam niečo vadilo a nie som práve fanúšik žánru. Napriek tomu dávam 3.5*. Ale do štyroch čosi málo chýbalo.(29.9.2013)

Prý thriller, ale já mám pocit, že aspoň ve skrytu duše museli být tvůrci přesvědčení, že točí komedii, nebo aspoň frašku. To, co se zprvu jeví jako film o únosu, se postupně taví a s tím i očekávání fyzického a psychického vypjetí z hereckého projevu Gemmy Arterton. V závěru mu ale chybí nějaký twist, který by byl ve stylu výstavby předchozího děje, kdy si strany spolupráce (únosce-únosce-unesená) přehazuje jako horký brambor.(27.8.2010)

• - Název filmu se poprvé objeví až před závěrečnými titulky. (vojacekr)

• - Na stránke Facebooku prebiehala výrazná reklamná kampaň, súčasťou ktorej bola aj možnosť uchádzať sa o premiérové premietanie filmu. Najviac používateľov hlasovalo za Southamptonskú Univerzitu vo Veľkej Británii, kde mala snímka premiéru 20. apríla 2010. (Abiosis)

• - Přestože se jedná o britský film, lze v něm spatřit pouze auta od americké automobilky Ford, konkrétně modely Ford Transit a Ford Mondeo. (Stanley619)