Magadheera

S.S. Rajamouli

S.S. Rajamouli

Senthil Kumar
  • Remini

Jediné, čo stálo za to, bola pasáž z minulosti. Najmä pieseň Dheera a jej klip. Inak skôr podpriemerné, gýčové, a nedomyslené dielko. Ešte aj hlavní predstavitelia boli otravní. Kajal sa mi zatiaľ páčila iba v Chandamama, tu pôsobila strašne strnulo a nepresvedčivo. Ramovi aspoň pekne poletovali vlasy vo vetre :D Hudba inak celkom dobrá, hneď dve itemovky potešili.(1.5.2011)

Telugský velkofilm by zřejmě sice rád snesl srovnání se stoicky brilantním bollywoodským eposem Jodhaa Akbar (2008), ale jeho kvalit samozřejmě nedosahuje. Nicméně po úvodní hodince pominutelného se i Magadheera stává velmi zábavným filmem. A absolutním kouzlem po přestávce, která avizuje návrat o 400 let zpět. Zatímco do té doby se zdála cesta za rozuzlením z minulých životů tématem pro jednotlivce, vrcholem je pak samozřejmě souznění obou hlavních milenců. Je tu samozřejmě hodně dílčích ale, ale stejně jako Bhairava dostál své povinnosti i lásky, tak se proměnil jeho současný obraz od namachrovaného hošíka v legendárního hrdinu. Herecké výkony Rama Charana Teji a Kajal Agarwal pak celku dodávají určitou dávku opravdovosti. Takže já jsem spokojená.(4.10.2012)

• cipokomon

Pustím, koukám, zírám, nechápu. Tanečně-pěvecké číslo = šok č.1 (pak se tento šok opakoval asi 5x - pro mě opravdu pokaždé šok). Koukám kolik to má hodin = šok č.2. Koukám dál a nevěřím svým očím, otvírám ČSFD 68% a nevěřím svým očím = šok č.3. Pak už jsem to nějak moc nepočítal, ale bylo jich ještě pár. Někdo píše, že druhá hodinka už je lepší, dotrpím první a čekám co bude dál a NIC. Ale jo, párkrát mě to pobavilo jak je to "blbý" a hlavní hrudinka měla opravdu krásný skoro všechno, tak to bylo snesitelné. ** hlavně za hruď hrudinky a mega úlety jako závěrečná scéna s jeepem a vrtulníkem.(4.11.2013)

Snad nikdy mne nepřestane udivovat povšechná kvalitativní nevyrovnanost jihoindických filmů, která se týká i zatím nejdražšího a zároveň nejvýdělečnějšího telugského snímku Magadheera. Podobně jako nedávno u Aadhavana nebo Alluda Majaka jsem měl dojem, že výsledek je sestřihem z dvou různých filmů, na nichž pracovaly dva různě talentované štáby. Jeden z těch původních filmů byl výpravný příběh ze středověku nabitý atmosférou, velkolepými digitálními triky, skvělou hudbou a výbornými souboji, zatímco druhý patřil někde do katogorie průměrného telugského romantického akčňáku, kde na každý pátý pěkně komponovaný záběr připadal jeden mizerný a nedobře zaostřený. Paradoxní je, že středověká pasáž, bez níž by film smetly vody průměru, je vlastně jen takový hodně dlouhý flashback a vyprávění by mělo stát na scénách ze současnosti. Ty ovšem působí spíše jako nutný (a hlavně levný) doplněk, který měl z čtyřicetiminutové trikové exkurze do minulosti udělat regulerní celovečerní film. Více zde: http://bollybaz.blogspot.com/2010/03/magadheera-tak-trochu-nevyrovnany-boj.html(10.3.2010)

To je tak neuvěřitelně fenomenálně a korunovaně blbý, až je to naprosto dokonalý....část historická stejně jako ta moderní :P Škoda jenom, že samotné sledování, je dost náročné, protože smát se tak dlouho prakticky v kuse dá zabrat....i když uznávám, že i tady se dají najít scény a momenty, které skutečně a bez ironie stojí za to vidět a vychutnat si ;)(22.1.2012)

• - Píseň "Bangaru Kodipetta" je remixem stejnojmenné písně z filmu Gharana Mogudu, kde hrála tollywoodská superstar Chiranjeevi. V Magadheeře se Chiranjeevi objeví jako "mistr", dokonce si zatančí ve stejném oblečení jako v Gharana Mogudu. (Mates2106)

• - Kala Bhairava je v indické mytologii divokou podobou boha Šivy. V historické části filmu se tak jmenuje hlavní hrdina. (Mates2106)

• - Ram Charan Tej, představitel hlavního hrdiny, je Chiranjeeviho syn. (Mates2106)