poster

Magadheera

Akční / Drama / Romantický

Indie, 2009, 166 min

Režie:

S.S. Rajamouli

Scénář:

S.S. Rajamouli

Kamera:

Senthil Kumar
(další profese)
 • Remini
  **

  Jediné, čo stálo za to, bola pasáž z minulosti. Najmä pieseň Dheera a jej klip. Inak skôr podpriemerné, gýčové, a nedomyslené dielko. Ešte aj hlavní predstavitelia boli otravní. Kajal sa mi zatiaľ páčila iba v Chandamama, tu pôsobila strašne strnulo a nepresvedčivo. Ramovi aspoň pekne poletovali vlasy vo vetre :D Hudba inak celkom dobrá, hneď dve itemovky potešili.(1.5.2011)

 • NinadeL
  ****

  Telugský velkofilm by zřejmě sice rád snesl srovnání se stoicky brilantním bollywoodským eposem Jodhaa Akbar (2008), ale jeho kvalit samozřejmě nedosahuje. Nicméně po úvodní hodince pominutelného se i Magadheera stává velmi zábavným filmem. A absolutním kouzlem po přestávce, která avizuje návrat o 400 let zpět. Zatímco do té doby se zdála cesta za rozuzlením z minulých životů tématem pro jednotlivce, vrcholem je pak samozřejmě souznění obou hlavních milenců. Je tu samozřejmě hodně dílčích ale, ale stejně jako Bhairava dostál své povinnosti i lásky, tak se proměnil jeho současný obraz od namachrovaného hošíka v legendárního hrdinu. Herecké výkony Rama Charana Teji a Kajal Agarwal pak celku dodávají určitou dávku opravdovosti. Takže já jsem spokojená.(4.10.2012)

 • cipokomon
  **

  Pustím, koukám, zírám, nechápu. Tanečně-pěvecké číslo = šok č.1 (pak se tento šok opakoval asi 5x - pro mě opravdu pokaždé šok). Koukám kolik to má hodin = šok č.2. Koukám dál a nevěřím svým očím, otvírám ČSFD 68% a nevěřím svým očím = šok č.3. Pak už jsem to nějak moc nepočítal, ale bylo jich ještě pár. Někdo píše, že druhá hodinka už je lepší, dotrpím první a čekám co bude dál a NIC. Ale jo, párkrát mě to pobavilo jak je to "blbý" a hlavní hrudinka měla opravdu krásný skoro všechno, tak to bylo snesitelné. ** hlavně za hruď hrudinky a mega úlety jako závěrečná scéna s jeepem a vrtulníkem.(4.11.2013)

 • Niktorius
  ***

  Snad nikdy mne nepřestane udivovat povšechná kvalitativní nevyrovnanost jihoindických filmů, která se týká i zatím nejdražšího a zároveň nejvýdělečnějšího telugského snímku Magadheera. Podobně jako nedávno u Aadhavana nebo Alluda Majaka jsem měl dojem, že výsledek je sestřihem z dvou různých filmů, na nichž pracovaly dva různě talentované štáby. Jeden z těch původních filmů byl výpravný příběh ze středověku nabitý atmosférou, velkolepými digitálními triky, skvělou hudbou a výbornými souboji, zatímco druhý patřil někde do katogorie průměrného telugského romantického akčňáku, kde na každý pátý pěkně komponovaný záběr připadal jeden mizerný a nedobře zaostřený. Paradoxní je, že středověká pasáž, bez níž by film smetly vody průměru, je vlastně jen takový hodně dlouhý flashback a vyprávění by mělo stát na scénách ze současnosti. Ty ovšem působí spíše jako nutný (a hlavně levný) doplněk, který měl z čtyřicetiminutové trikové exkurze do minulosti udělat regulerní celovečerní film. Více zde: http://bollybaz.blogspot.com/2010/03/magadheera-tak-trochu-nevyrovnany-boj.html(10.3.2010)

 • šarka
  *****

  To je tak neuvěřitelně fenomenálně a korunovaně blbý, až je to naprosto dokonalý....část historická stejně jako ta moderní :P Škoda jenom, že samotné sledování, je dost náročné, protože smát se tak dlouho prakticky v kuse dá zabrat....i když uznávám, že i tady se dají najít scény a momenty, které skutečně a bez ironie stojí za to vidět a vychutnat si ;)(22.1.2012)

 • - Píseň "Bangaru Kodipetta" je remixem stejnojmenné písně z filmu Gharana Mogudu, kde hrála tollywoodská superstar Chiranjeevi. V Magadheeře se Chiranjeevi objeví jako "mistr", dokonce si zatančí ve stejném oblečení jako v Gharana Mogudu. (Mates2106)

 • - Kala Bhairava je v indické mytologii divokou podobou boha Šivy. V historické části filmu se tak jmenuje hlavní hrdina. (Mates2106)

 • - Ram Charan Tej, představitel hlavního hrdiny, je Chiranjeeviho syn. (Mates2106)