Luther - Série 3 (série)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2013, 4 h 2 min (Minutáž: 58–62 min)

Komentáře uživatelů k sérii (7)

Mám pocit, že scenáre boli plné nezrozumiteľných zvratov, nad ktorými som musel dlho premýšľať a nakoniec som aj tak na nič neprišiel. Občas nesedí ani Lutherova psychológia: v jednom momente nemá problém nechať po slobode behať ženu, ktorá brutálne zavraždila svojich rodičov (a psa!) a v druhej zaprisahane tvrdí, že nemá právo zabiť ťažkého zločinca. Hmmm, tomu som teda fakt moc nerozumel. Takisto som nepochopil, prečo ho na konci nikto nezatkol. No a čo, že Stark zomrel? Čo jeho nadriadení? Tí predsa z takéhoto vývoja deja nemali ako usúdiť, že v tom Luther bol nevinne. Naopak, mali ešte pritvrdiť. Takisto nechápem, prečo „pomstiteľ“ nezabil Erin. A dosť ma štvalo (je to klišé bývajúce s nami už desaťročia a myslím, že by sa s ním malo začať konečne niečo robiť), ako stále policajti chodili na miesto činu X minút po tom, čo vrah ušiel, bol zabitý alebo niekoho zabil. Inak ale bomba.(29.1.2017)

Tretia séria ide v dramaturgických stopách tej druhej, avšak povedal by som, že tieto novšie prípady a ich aktéri ma bavili viac. Je to proste tentokrát s vyšším tempom a silnejšími emóciami. A Luther sa ocitá v obkolesení žien, ktoré ho zrejme vážne buď milujú alebo ešte budú, ale nájde sa aj jedna, ktorá mu ide po krku. No a tým najmenej sympatickým chlapom tu určite nebude žiaden z vrahov, ale jeden člen policajného tímu, ktorý je akosi prihorený, pretože nechápe, aký je John superchlap.(19.11.2020)

Po technické stránce výrazné zlepšení oproti odfláklé a hnusně nasnímané druhé sérii (která ovšem měla dobré padouchy). K bombastičnosti scénáře k první sérii se už bohužel nedokáže vrátit ani trojka a hlavní nosnou linií této série je úplně dementní konspirace antifanklubu Luthera s hrozně zahraným policistou záporákem, kde prostě jen kroutíte hlavou a díváte se, jak scénáristi manipulují s oblíbenými postavami. Ano, dokáže to odvést pozornost od zajímavých detektivních případů, taková je to otrava. Naštěstí se to zlepší v posledním díle s návratem super postavy, která by měla pro jistotu být vždy a všude a zachraňovat, co se dá.(6.11.2018)

"I want to know exactly how he handles that investigation. And I mean every move by move, breath by breath. If he breaks the law, I want his head on a stick."(27.11.2018)

Tretia séria pokračuje v trende z predchádzajúcej série, čiže dva krát dve časti s jedným prípadom, je to stále veľmi kvalitne. Nevidel som ešte poslednu časť, a tento komentár píšem len kvoli tron-ovi, díky za spoiler brácho.(2.6.2018)

Několik scén (respektive logika postav v nich) mi přišlo nepochopitelných. Negativně hodnotím i závěr a pointu prvního případu. Druhý to potahal (hlavně jeho výborný antagonista) a proto moje hodnocení vypadá tak dobře.(24.3.2020)

Nakonec jen 3 hvězdy. A to zejména kvůli poslednímu dílu, kde byly scény až béčkové. Škoda škoda, zkazilo to dojem z celé série.(1.3.2019)