Epizoda 4 (S05E04) (epizoda)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Neil Cross

John Pardue

Scénografie:

Tom Brown

Hláška v pätnástej minúte je najlepšia minimálne za sériu. Ďalšie rozšírenie Lutherovej postavy a možné predĺženie mafiánskej zápletky. Záver mimo, s logickými lapsusmi, aby finále vrcholilo ako v antickej dráme, no postavy pritom nemali takú hĺbku. Luther ešte možno, ale ostatní mu v sérii sekundovali len veľmi slabo.(2.3.2019)

• tron

Konečne je koniec. Dúfam, že šiesta séria nikdy nevznikne (možno by som strpel celovečerák na spôsob Mlčania jahniat, ale určite nie pokračovanie v duchu štvrtej a piatej sezóny).(17.5.2019)

Přebujelé a překombinované. Už minulé ve mě klíčil dojem, že seriál Luther tak trochu začíná požírat sám sebe a tady se to naplno ukázalo. Snaha o maximum všeho možného byla na úkor kvality. 2 základní vyprávěné linie byli prostě moc na tak málo dílů. 71%.(8.1.2019)

Luthera nechal scénárista udělat tolik věcí, že se to do jedné postavy ani nevejde. A stejně tak kolem něj vytvořil mnoho složitých událostí a nechal umřít tolik postav, že už to přerostlo v sebežroutskou a elegance prostou exibici. A je to škoda...stačilo méně tlačit na pilu a dát postavě Luthera víc vlastností, než jen ...chlápek, který všechny využívá a všechno mu nakonec projde.(24.1.2020)

• zencitizen

Luthera mám rád, ale toto už bylo čiré utrpení. Všichni se v tom plácali a čekali až to skončí. Shenk, Alice i Luther sám. Myslím že už jen čekali na ránu z milosti. Ten jeho IT kolega z práce byl asi rád (spolier), že dostane kulku mezi oči, aby se tam nemusel producírovat dál. Jinak je tam ale mnoho nesmyslných lapsů ve výstavbě postavy. Z Luthera se stal už jen takový věšák na situace, který je směšný a nedůvěryhodný. Copak by pro člověka bylo emočně, citově a morálně udržitelné, aby jeho nejbližší přátelé hynuli jak na běžícím páse a on jen plačtivě řešil tu nyní už absolutně nezajímavou pschopatku Alice Morgan? To už nebyl Luther, jen jeho unavená projekce. Měli by udělat vlastní sérii Schenkovi, to je správný badass :-)(10.1.2019)