Mildred Pierceová (TV seriál)

Mildred Pierce

Mildred Piercová

(festivalový název)

USA, 2011, 5x57-77 min

Byla to holt docela blbá doba, ale často se tam řešily problémy, ktery by se v dnešní době vůbec neřešily. Možná je zajímavé sledovat mentalitu lidí v té době, ale: možná taky ne! Docela se to totiž táhne. Spíš jsem čekal příběh o tom, jak se z uťáplé odkopnuté ženušky stane emancipovaná úspěšná podnikatelka, ale má to kromě toho ještě uplně jinej rozměr, když vidíme vztah k dcerunce... teda spíš k odmalička rozmazlené nevychované nevděčné dceři spratkovi na facku. A pak když dospěje, není to o moc lepší... spíš horší. Do toho milenec a manžel a exmanžel Monty (skvěle stvárněnej Guy Pearcem) a celkově většina těch podělanejch věcí, co se jí stane, činí z filmu docela záživnou podívanou. Herecky z toho ale zrovna nešílím. Kate Winslet je sice moje oblíbená herečka a je hezká, ale tady je to spíš taková šedá myš, která se většinou mračí a není sexy. Taky ta proměna Vedy, když byla ještě děcko (a dost škaredy děcko) a pak najednou v dospělosti docela kost... teda aspoň pro někoho. Mě teda silně odpuzovala a srala... stejně jako výběr dalších ženskejch rolí - většinou jsou to totálně nesympatické herečky, ktery by se dobře vyjímaly ve vitríně krematoria, ale ne ve filmu. Celkově je tahle minisérie docela o ničem. Je dobry, jak jsou charaktery vykreslené (a na to bylo těch 5 dílů dobrejch), ale jinak se tam toho zase tak moc neděje... a můžu říct, že to byla docela nuda. Chvíli jsem si myslel, že ta Mildred Piercová je možná podle nějaké skutečné osoby, ale teda neni, no.(27.7.2016)

Todd Haynes má veľký cit na dobové filmy, dokáže skvele sprostredkovať atmosféru a rovnako skvele rozumie ženám a ženským hrdinkám- ako to dokázal v geniálnom Ďaleko do neba. Mildred Pierce vsádza predovšetkým na kongeniálny výkon Kate Winslet, dovolím si tvrdiť že toto je jej životná rola, s gráciou zvláda Piercovej životné rany, bez štipky sentimentu, alebo citového vydierania. Rovnako skvelo jej sekunduje dokonalý Guy Pearce a absolútne úžasná Evan Rachel Wood, ktorú máte chuť zastreliť od chvíle ako prehovorí. Je to predovšetkým herecké, režijne je to viac-menej veľmi upratané až nudné, ale výtvarná sránka a absolútne skvelý scenár a dokonalý herci k tomu.. je to od Anjelov v Amerike jedna z najlepších HBO minisérii.(23.12.2013)

(Sledováno v období 2.5. - 8.5.2013) S prvním dílem jsem byl celkem spokojený, úvodní seznámení zaujalo, a tak mě další části neminuly. Z počátku zdlouhavé, ale věřil jsem, že další díly budou nabývat na síle a tempu. A to se přesně stalo a definitivně si mě seriál druhým dílem získal. Zajímalo mě, co osud nadělí Mildred dále. 3. díl byl nejlepší z celé série. Dcera Veda byla neskutečná mrcha. Poté se děj posunul o 4 roky dopředu, kde sledujeme novou představitelku Vedy, která štafetu převzala obstojně. Závěrečný díl vše rozklíčoval a nejednomu člověku bylo Mildred líto. Celý život se tak moc snažila získat pro svou dceru to nejlepší a ona se jí takto "odvděčila". Jedna z posledních vět "Ať táhne k čertu", byla drsná, ale na místě. Když shrnu celý seriál, musím jenom chválit. Kate zahrála s obrovskou bravurou, stejně tak obě hlavní představitelky Vedy. Vše bylo natočeno velice věrohodně, tím myslím zejména vyobrazení doby 30. let, a tak 4 hvězdičky tento seriál rozhodně neminou. Kdo ví, třeba zase někdy po něm s chutí brzy sáhnu. 80% (with J.)(3.5.2013)

Nečekala jsem od tohoto seriálu nic, narazila jsem na něj náhodou a tahle náhoda byla velice příjemná. Hned první díl navodí takovou zvláštní a pro mě nejistě lákavou atmosféru a naopak tu atmosféru 30.let vyjeví úplně skvostně. Ať se jedná o kostými, interiéry, hudbu, či slovník a také etiketu té doby. Kate Winslet je výborná herečka o tom žádná, ale tady se mi líbí úplně nejvíc. Její zdánlivě lehovážná a naopak i silná Mildred Pierceová má moje velké sympatie. Ale i ostatní postavy a hlavně herci tady předvádějí maximum z toho, cov nich je.(21.9.2011)

Z nějakého důvodu hodně oceňovaná a vychvalovaná série o ženě, která jde za svým cílem. Je sice fajn, že je tady opravdu cool retro atmosféra, všechny ty auta, klobouky a dámičky v šatičkách. Bohužel co se týče postav, tak tady to vázne. Opravdu si nelze žádnou oblíbit. Hlavní postava Mildred se prostě chová jako kravka, hlavně při své výchově dcerky. Ta samozřejmě zaslouží samostatnou zmínku, protože to, co Veda předvádí je opravdu hodno několika přesně mířeným ranám do obličeje. A pak je tady jako bonus ještě karikatura v podobě Guye Pearce a jeho "gigola" Montyho. Ne opravdu je nelze mít rád, ale abych jen neplival jed, tak musím uznat, že je to minisérie vcelku snadno koukatelná, rychle utíkající a pro fanoušky Kate Winslet povinnost, takže pokud k nim patříte směle do toho. Třeba nebudete tak zklamaný jako já.(28.9.2013)

• - Kate Winslet vystřídala při natáčení celkem 66 různých kostýmů. (zuza99)

• - Kate Winslet se ve filmu objevuje v každé scéně. To vyžadoval režisér Todd Haynes. (M.B)

• - Výběr představitelky hlavní role byl jednoznačný, protože režisér si při čtení románu nedokázal v roli Mildred Pierceové představit nikoho jiného než Kate Winslet, a to i díky klasickým ženským křivkám, kterým tehdejší móda přála. (Michelle75)