Mildred Pierceová (TV seriál)

Mildred Pierce

Mildred Piercová

(festivalový název)

USA, 2011, 5x57-77 min

Miniseriál, který mě potěšil :) Pokud znáte ovšem film s Joan Crawford stejného názvu z roku 1945, víte co Vás v každém dílu čeká. Kate Winslet se do dané role perfektně hodila a se svou postavou se perfektně zžila. Výprava a exteriéry jsou vynikající a můžeme zde sledovat i postupný vývoj změny prostředí od roku 1931 až do 40.let. Bohužel určitá naivita a touha po lásce od své dcery Vedy její matku Mildred dostalo až na konec jejích psychických sil. A to né jednou. To je ale bohužel charakter postavy a určitým způsobem si to vytvořila sama a přesto, že Vedě skoro v každém díle zmínila, že pro ni udělala první i poslední, nikdy se neponaučila a od své dcery se dál nechala ponižovat a vydírat. Postava Vedy byla precizně ztvárněna jak herečkou od 11ti let, tak později cca od 17ti. Hodně dlouho mi někdo nebyl tak nesympatický a při setkání s Vedou bych jí asi pořádnou vlepila. Závěr vyřešili realisticky, jak zde již bylo řečeno, i když jsem čekala určité drama. Přesto jsem spokojena.(6.7.2011)

• sidonka

Totálně nevěrohodné, nevtažité a plytké. Jak Popelka s nesnesitelnou dcerou ke štěstí kdovíjak přišla. Některé pohádky mám ráda, ale ne ty co se neopírají v symbolice o skutečný život, nemám zájem o ty co nezrcadlí v symbolech skutečnost. Nebo alespoň ty co nejsou správně ocukrované a sladce - tak akorát - poživatelné.(27.5.2017)

Pomaly rozjezd prvniho dilu je chvilemi hodne zdlouhavy, coz se vsak zahy vyvazi napjatymi rodinnymi vztahy. Myslim se, ze se tahle miniserie HBO povedla. Nejenze jde o aktualni tema (svetova hospodarska/ekonomicka krize), ale zaroven je puvodni film navysen o dalsi rozmer: propracovanejsi vztahy. Zatimco "stara" Mildred byla zejmena o patologickem vztahu matky a dcery (tomuto tematu je v nove Mildred venovana take ta stezejni cast), ke slovu se dostavaji i vztah s exmanzelem, zebrani o praci, rozjezd noveho podniku a novy milenec, ktereho si kazda zena (!) zamiluje. Navic kostymy i prostredi jako takove je velmi povedene a oscarove Kate Winslet potvrzuje, ze se jako Movie Star snad uz narodila. Obe herecky, ktere se postupne vystridaly v roli protivne dcerusky, byly rovnez uzasne. Fuj, neco takovyho mit doma, tak se ze me stane matka-vrazednice :)(6.9.2011)

Hypnotický příběh silné ženy a její ohromné proměny, respektive celého jejích života, jejích blízkých. Po Nouzovém východu to pro mě byla nejlepší Kate Winslent. Nemám co bych vytkla, tohle mě jednoduše smetlo, a to jak dechberoucím obsahem tak i naprosto uhrančivou formou. Když si k tomu přidáte hudební doprovod toho nejlepšího z klasiky, tak se alespoň pro mě jednalo o naprosto dokonalý seriálový zážitek. Vim, že zním jak obálka New York Times Bestselleru, ale nemůžu si pomoct. Mimochodem Woodová byla tak úžasná mrcha, až se člověku z toho prožívání její naprosto scestný postavy chtělo zaječet, že je škoda, že "zemřela ta nesprávná". (Jestli vám chybí asociace, se na to prostě podívejte, tohle za ty hodiny u obrazovky stojí jako málo co.)(5.11.2011)

Viva la Veda! I přes pomalé tempo v začátcích série nabere obrátky s dospíváním malého monstra Vedy, kterou si Mildred celá léta hřála na prsou. Kate Winslet je v hlavní roli excelentní a zlatou sošku Emmy má doma zcela zaslouženě (podobně jako Guy Pearce). Škoda, že v dalších nominacích vyšel seriál na prázdno.(10.9.2011)

• - Miniseriál byl nominován na ceny EMMY 2011, z nichž proměnil dvě. Ocenění pro nejlepší herečku v hlavní roli získala Kate Winslet a sošku pro nejlepšího herce ve vedlejší roli Guy Pearce. (Michelle75)

• - Výběr představitelky hlavní role byl jednoznačný, protože režisér si při čtení románu nedokázal v roli Mildred Pierceové představit nikoho jiného než Kate Winslet, a to i díky klasickým ženským křivkám, kterým tehdejší móda přála. (Michelle75)

• - Kate Winslet se ve filmu objevuje v každé scéně. To vyžadoval režisér Todd Haynes. (M.B)