Mildred si proti očekávání nekrade celý film pro sebe a tak umožňuje vyniknout jejímu sympatickému manželovi Bertovi a především její dceři. Jestli se v souvislosti s Vedou dá něco takového vůbec říct, užíval jsem si každou její scénu, především co se její mladší verze týče. To všechno už tady ale jednou bylo ve filmové verzi z roku '45. Moderní retro provedení je výborné, navíc Monty konečně působí přesně tak jak podle knihy má (vůbec celý ten přepis "stránka po stránce" seriálu oproti noirově laděnému filmu svědčí, obě verze však v tomto ohledu mají něco do sebe), ale nebýt skvělého, ba přímo famózního finále, asi ve mě seriálová verze Mildred Pierce zanechá hořko sladký dojem. Naštěstí nezanechala a já budu doufat v natáčení dalších podobných artefaktů z minulosti.(3.6.2011)

Já prostě tu hloupou Mildred Piercovou nesnáším. Na jedné straně silná žena se schopností prosadit se a podnikat, na druhé nemožná, citově závislá a hloupá ženská, visící kdovíproč na lidech, kteří dokážou jen využít, zranit a odkopnout. Curtizův film z roku 1945 se mi ovšem líbil víc, byl syrovější a měl rozhodně lepší závěr.(13.12.2013)

Byla to holt docela blbá doba, ale často se tam řešily problémy, ktery by se v dnešní době vůbec neřešily. Možná je zajímavé sledovat mentalitu lidí v té době, ale: možná taky ne! Docela se to totiž táhne. Spíš jsem čekal příběh o tom, jak se z uťáplé odkopnuté ženušky stane emancipovaná úspěšná podnikatelka, ale má to kromě toho ještě uplně jinej rozměr, když vidíme vztah k dcerunce... teda spíš k odmalička rozmazlené nevychované nevděčné dceři spratkovi na facku. A pak když dospěje, není to o moc lepší... spíš horší. Do toho milenec a manžel a exmanžel Monty (skvěle stvárněnej Guy Pearcem) a celkově většina těch podělanejch věcí, co se jí stane, činí z filmu docela záživnou podívanou. Herecky z toho ale zrovna nešílím. Kate Winslet je sice moje oblíbená herečka a je hezká, ale tady je to spíš taková šedá myš, která se většinou mračí a není sexy. Taky ta proměna Vedy, když byla ještě děcko (a dost škaredy děcko) a pak najednou v dospělosti docela kost... teda aspoň pro někoho. Mě teda silně odpuzovala a srala... stejně jako výběr dalších ženskejch rolí - většinou jsou to totálně nesympatické herečky, ktery by se dobře vyjímaly ve vitríně krematoria, ale ne ve filmu. Celkově je tahle minisérie docela o ničem. Je dobry, jak jsou charaktery vykreslené (a na to bylo těch 5 dílů dobrejch), ale jinak se tam toho zase tak moc neděje... a můžu říct, že to byla docela nuda. Chvíli jsem si myslel, že ta Mildred Piercová je možná podle nějaké skutečné osoby, ale teda neni, no.(27.7.2016)

Mini-seriálové zlato HBO, které s každým dílem roste do nevídaných rozměrů. Jedna z klasických Haynesových (filmových) ilustrací, která i přes svou odtažitost a afektovanost jde, v určitých místech, do hloubky, byť se může zdát, že Haynes recykluje Daleko do nebe. Ale i kdyby - Mildred Pierce se pere za lepší zítřek o poznání lépe, než naivní Cathy Whitaker.(22.8.2011)

Na původní celovečerní film z roku 1945 to bohužel nemá, jelikož Joan Crawford byla v hlavní roli ještě působivější než Kate Winslet. Filmové zpracování je klasika všech klasik, na takové legendy se prostě nesahá. U této minisérie musím poznamenat, že byla sice příjemná a osvěžující, herecké výkony kultivované, kostýmy a reálie věrohodně ztvárněné a hezky nastiňující čtyřicátá léta v USA, ovšem této látce nesedí dlouhometrážní stopáž. Určité scény byly jaksi navíc (nějak se těch pět dílů vycpat muselo), bohatě by stačila trilogie. Nebo by možná stačil pouhý remake původního snímku. Na druhou stranu zase chápu, že remake by zapříčinil porovnávaní obou filmů, čehož se jistě tvůrci báli. Silnou stránkou je pak výběr herců, prakticky k žádnému nemám výhrady (Winslet je opravdu charakterní herečka, E.R.Wood přesně splňuje roli půvabné, leč rozmazlené dcery, i mužské osazenstvo je fajn). Jak říkám, jen škoda těch zbytečných zdlouhavých scén, který děj nikterak neposouvají, jen ho zpomalují.(24.10.2013)

• - Kate Winslet vystřídala při natáčení celkem 66 různých kostýmů. (zuza99)

• - Kate Winslet se ve filmu objevuje v každé scéně. To vyžadoval režisér Todd Haynes. (M.B)

• - Miniseriál byl nominován na ceny EMMY 2011, z nichž proměnil dvě. Ocenění pro nejlepší herečku v hlavní roli získala Kate Winslet a sošku pro nejlepšího herce ve vedlejší roli Guy Pearce. (Michelle75)