The Creeping Terror

• USA The Crawling Monster (pracovní název)
všechny plakáty

Dellamorte

Videla som už pár monster filmov , videla som filmy , ktoré ma urazili - videla som niekoľko hlúpych filmov , ktoré nemali s kinematografiou spoločné vôbec nič , videla som kopec filmov , kde sa dala oceniť aspoň nejaká inovácia , nápad , alebo aspoň snaha. Stretla som aj božského Eward D.Wood juniora a aj splašky , ktoré podporuje Troma po celom svete. No práve som zhliadla " CREEPING TERROR ". Parádne FX , monumentálna hudba , kvalitná réžia , herecké výkony hodné akýchkoľvek ocenení a originálny nápad. Je nutné ale pripomenúť , že pred všetky tie superlatívy musím pridať nekonečné množstvo znamienok MÍNUS. Tie 2 bodíky - to nie je výsmech , to myslím úplne vážne. Niečo také, sa Mi totiž dostane na obrazovku len pár krát za život. ()

darkrobyk

Tenhle obskurní nářez s monstrem z vesmíru v podobě Otesánka jsem hledal poměrně dlouho. Něco podobného jsem, se přiznám, doposud neviděl. Snímek vypadá, jako by vznikl na počátku padesátých let. Mimozemská raketa přiveze zabijácké organismy. Je vybavena nejmodernějšími technologiemi v podobě starých lidských budíků a páček, co by mohly pomoci lidstvu posunout ho o desítky, možná stovky let dopředu. Naštěstí doktor Bradford ví, jak se v ní co ovládá. Jedno z monster se vydá na cestu po okolí a při tom sežere, koho potká. Osamělé dívky, milence, rybařícího otce se synem. To je ale pořád málo, a tak se pustí do skupiny omladiny na pikniku. Jeden z mladíků zjistí, že monstrum nelze umlátit kytarou. Vrcholem je útok na účastníky taneční párty. Tanec zabere více jak čtvrtinu filmu, přičemž se ale na druhou stranu šetří dialogy, kdy část příběhu odříká vypravěč. Stejně jako Otesánek i monstrum roste s každým sežraným člověkem. Lidé si ho všimnou, i přes děsivý řev, většinou na poslední chvíli a většina, ač se monstrum sune jako želva, nestihne utéci. Dojde i na krev, byť při žraní to není. A když se monstrum dobývá na lidi v autě, vypadá to, jako by auto znásilňovalo. Tohle je tak blbé, že ty odpady naprosto chápu. Ale protože jsem se bavil, tak tři hvězdy dám. Tohle se zkrátka jen tak nevidí... Doporučit lze jen na vlastní nebezpečí. p.s. smutné ovšem je, když to někdo hodí do odpadu, ale film neviděl...což bohužel není na CSFD až takovou vzácností. ()

Kusko.t2

„2000 pounds of creeping, crawling horror from beyond space!“ Neskutočný mind-fuck prvej galaktickej od pochybného samouka a technického mi-čurina Vica „OMFG“ Savagea sa nakrúcal na vtedy už upadajúcom Spahn ranči (poznáme v súvislosti s Charlesom Mansonom). Úpadok, tento krát už aj ten filmový zažíva postupne aj éra MONSTER filmov, avšak vždy sa nájde niekto, kto si myslí, že by sa toho dalo spraviť viac a lepšie. Vzniká tak ultimátna topornosť THE CREEPING TERROR nezvládnutá ani technicky (chýba zvuková stopa, ktorá sa musí v post-produkcií dorobiť), tobôž nie herecky. Zoznam chýb, ktoré je vo filme možné nájsť je azda dlhší ako samotný scenár filmu. Peniaze vylákané od producenta sa za nejasných okolností utopili evidentne niekde inde. Predsa len letné obdobie plné vlhkých snov a alkoholického opojenia, drog a iných radostí života, dalo vzniknúť po invázií SLIZ-u a iných šmejdov z vesmíru tejto vesmírnej odysei. Ľudia traste sa! Prichádza 2000 libier živej váhy chrochtajúceho čuráka, ktorý má namiesto úst obriu chlpatú vagínu a v slimačom tempe sa plazí a požiera miestnych ako na bežiacom páse. DEJ? ...To vážne? Tak dobre - Votrelec pristáva na našu planétu evidentne inkognito – v spätnom chode americkou raketou – aby nevzbudil podozrenie samozrejme. Vesmírna loď návštevníka to zapichne nosom do buriny niekde v Spahn ranči a cez garážovú bránu vylezie do sveta zbierať ľudské vzorky vaginálnou cestou. Každý kto ho stretne sa s ňou zoznámi hlava/nehlava. Vyriešiť vzniknutú situáciu musí aj v tejto línií hrdina Vic Savahe! ### PS pre tých, ktorým sa táto konina páčila podobne ako mne odporúčam jednoznačne skočiť po THE CREEP BEHIND THE CAMERA (2014). ()

pornogrind

Monster Béčko  tomhle případě snad i Céčko z ranku Guilty pleasure. U tohoto se člověk fakt pobaví a zasměje. Ani se nedivím, že kolikrát ty lidi nezdrhali když se na ně řítilo(hlemýždí rychlostí) monstrum s takovým zjevem který mělo místo držky vagínu. To bych asi taky zůstal stát jako opařenej. Oceňuji, že film upustil od stupidních dialogů a víc prostoru tady dostal vypravěč. TOP scénou bylo pojídání lidiček v automobilu kde to zároveň působilo jako by monstrum ukájelo svoje choutky a to auto ojíždělo. PS. Nosit tenhle kostým a pohybovat se v něm muselo dát pěknou fušku. Takže i za tu námahu si tenhle kousek kterej má k dobré filmařině hodně daleko 3hvězdy zaslouží. Páč i to co je špatný dokáže pobavit a nenudí a o to tady jde. ()

LION-MR.T

Co mám napsat,co mám říct? Píše se rok 1964,nikdy nevím jestli to mám omlouvat nebo brát podle dnešní doby. No kdo říká,že dnešní doba je pro film dobrá,no není. Děj,herci všechno se dá u filmu špatného přejít,ale to hlavní musí být dobré. Film o příšeře a nejhorší je ta příšera. Je to něco jako při čínských oslavách si lidi na sebe navléknou dlouhý kostým draka a jdou po ulici. A aby se snížil rozpočet tak děti tvůrců ve školce slepili něco jako koberec s výstupky a jejich rodiče si to vzali na sebe a nemotorně se s ním pohybovali před kamerou. A co ten plakát,ten taky dělali jejcih děti. Malované plakaty nevadí,ale tohle bylo dělaný snad pastelkama. Těžko se to hodnotí,mám pro tyhle šroty slabost,ale ta příšera,pardon to je jediné co nepřekousnu. Asi,už v té době točilo hodně amatérů,kteří dokázali protlačit film do kin,protože každý producent nebo filmová společnost musí vědět,že z nulového popřípadě jednodolarového rozpočtu prostě nic nevytlačí a ani nic nezíská. ()

Campbell

V jakém jiném filmu uvidíte přerostlou rostlinu či co to bylo která žere lidi a vydává divné zvuky? Film se snaží vypadat o takovou jakousi dokumentárnost ale teda je to blbost jak hrom. Už jen hlavní záporák je neuvěřitelně špatný kostým který se prakticky nehýbě a když někoho požírá tak se herec musí dovnitř nasoukat. Nicméně je to pro mě poměrně slušná zábava kde jsem se smál od začátku do konce. Film spíše pro sběratele béček. ()

corpsy odpad!

Mentalita je individuálna ľudská vlastnosť a každý s ňou zametá po svojom. Aj tvorcovia filmov ( či v tomto prípade, niečoho nevysvetliteľného ) pracujú s kvalitou svojej mozgovej kôry, aby docielili niečoho, čomu sú oddaný. Neviem, či to bol úmysel, alebo naozaj nehodnotiteľné IQ talentu, ale ak sa niečo také vôbec začne snímať na celuloid, my všetci máme šancu ocitnúť sa niekedy na pódiu s Oscarom v ruke a ďakovať, že sme videli snímky ako je tento, ktoré nás prinútili prehodnotiť možnosti natáčania filmov. Takže sa vidíme. Na tom pódiu. ()

MikO_NR_1909 odpad!

Je síce pravdou, že hrozným, i keď mimoriadne zábavným titulom s vytrženým entuziazmom dokážem prekúsnuť absenciu kvality a vidím v nich alternatívnejšie využitie. Vášeň predsa plodí radosť z akejkoľvek vznešenej činnosti, filmu nevynímajúc. A hoci Creeping terror je terorom filmovým, ťažšie srdce mám na (zámerne i nezámerne) dementných strieľačkách a frenetických aktoch vybíjajúcich sexuálne pudy a zákernú devastáciu rozľahlej inteligencie zo samotného celovečerného prevedenia. Bohužiaľ, film skĺza zo 40 minútovej nepoužiteľnosti k finálnym vyvrcholeniam krkolomnými cestičkami (voice-over nahrádza stratené synchróny, príšerné svietenie je priveľmi rozmazávajúce a o vzťahoch medzi akože postavami je samostatná kategória) pôsobia zaraz otravným dojmom. Ako keď veselý potenciál E. Wooda skončí uvedením premiérového vysielania. ()