Zombie Movie (studentský film)

Akční / Thriller

Česko, 2010, 45 min

72%? Koukám, že valná část hodnotících patří k těm, co se na tomto amatérském filmečku podíleli;-). Tak si to shrňme: profláknutý scénář o invazi zombíků, postavy = idioti, nepřesvědčivé herecké výkony dobré tak do školního divadla, pazvuky a řvoucí hudba, co mě každou chvíli přinutila zpruzeně hledat na ovladači low volume (a za chvíli zase + volume, když pak nebylo slyšet dialogy), na nervy šplhající kamera a rádoby kůůl zběsilý střih, co mě nehorázně defekoval. Z mého pohledu filmový podprůměr, ale když přihlédnu k faktu, co měli studentíci k dispozici, přesněji co všechno jim scházelo, pak je třeba mladým filmařům připsat bodíky k dobru za snahu v žebráckých podmínkách. Třetí hvězdička tedy zohledňuje lacinost snímku a neúčast profesionálů, není za kvality - ovšem já u toho v sebeobraně usnula a mohla jsem nějaké dobré momenty profláknout. 51%(14.12.2010)

Chlapci a děvčata vytvořili snímek, který není skvělý, ale který má rozhodně ambice na to, aby se jeho tvůrci stali někým, kdo bude pokračovat v zajímavé práci. A myslím, že by jejich práce mohla stát za to. „Zombie Movie“ je snímek, který může nadchnout, ale také nemusí. Jde o to, jak se na žánr díváte a jak dáte šanci amatérskému filmu. Tenhle si ji rozhodně zaslouží.(30.9.2015)

• korbitch22

Technicky absolutní špička, moc sem ale nedával ten dabing.No a typicky strašně nudný scénář, který bohužel nedovoluje dát víc než lepší a upřímné 2*.Tvůrci si měli zajistit určitě starší herce do všech vedlejších rolí, nagelovaní puberťáci v sáčkách představující agenty...to bylo strašně k smíchu, herecký výkon pana Huňaře naprsosto strašný a to bez debat, nevěřil sem mu ani to uvaření těstovin.Hlavní představitelka ho naštěstí přebíjí plnou palbou.Když na plátně objevil Brut, umíral sem smíchem ( v pozitivním slova smyslu ) úderný hlášky a skvělej herec, škoda že se na plátně neohřeje dlouho.K dobru mluví skvělá práce s klišé záběry a celkově jejich využití neritovalo ale bavilo, maximální efekty, film působí místy víc profesionálně než půlka kinoprodukce v Čechách ( o studentech Famu a Famo nemluvě, některé filmy od nich působí o proti tomuhle jako trapné skeče ) jenže kvalita kolísá a když není ve filmu akce, bez rychloposuvu to nepřežijete.Konec úplně o hovně, bez myšlenky, zvratu, nápadu.Štvalo mě kopírovaní chování zombie z hry Dead Island, ale jako mocně.V každym případě je to ale dost odvážná práce, kterou sice hodně kritizuju, protože scénáře sou pro mě důležitější než skvělá technická stránka a tady nemůže být o scénáři ani řeč.Když tvůrci zkusí něco osobitějšího a obloukem se vyhnou hereckému obsazení maestra Huňaře, jednou natočí film, ze kterého si sedneme všichni na prdel.Fandím vám a přeji lepší námět. 45%.(11.2.2013)

8/10 - Jeden z nejlepších českých studentských filmů. Technická stránka je fakt vymazlená, jak animace tak i samotní zombíci. Atmosféra na začátku je super, kamera a zvukový doplňky dodávají to co mi chybí u spousty komerčních hororů. Bohužel v dalším průběhu filmu je kvůli zombie napětí tatam, ale i tak mě film nadále bavil a dokazoval svoje kvality. Myslim si, že kluci maj velkej talent a na další jejich filmy se určitě podívám... Jen tak dál...(16.12.2010)

Snímek jsem viděl na prvním ročníku projektu Cinema Open v hradeckém Artkinu Centrál. Natočili jej hradečtí studenti, pokud se nemýlím, tak na jednom z hradeckých ´kačáků´. Vzhledem k tomu, že jde o čistě amatérskou (a k tomu studentskou!) záležitost, hodnotím ji plným počtem bodů. Poněvadž je nezpochybnitelným faktem, že se s tématem zombie vypořádali stejně dobře, jako mnozí tvůrci profesionální. Včetně všech klišé i perel, za které vybírám hlášku; "Neboj, vidím na to!" :-)(13.2.2011)