Na film ma nalákal Til Schweiger (ktorý síce nebol najvýraznejšou postavou v príbehu, ale vo filme bol určite jeden z najlepších), a, samozrejme, pomerne pozitívne komentáre. Úprimne ale, po prvých 30 minútach som si myslel, že tomu viacej, než 2* nedám, ale ono sa to postupne rozbehlo. Postupne som si zvykol na jednotlivé postavy (a dosť si ich obľúbil), ich (ne)všedné osudy, problémy a spôsob, akým sa s nimi vysporiadavajú a riešia ho. Film niekoľkých paralelných dejových línií mužov, ktoré, a ktorých spája chodenie do spoločného fitka je veľmi zaujímavým spôsobom vyrozprávania podobného štýlu dramédie :). Ku koncu zostal taký veľmi pohodový feel good pocit, že to celé márne nebolo, že hoci je to bláznivé a typicky nemecké, že to k tomu nedeľnému večeru za to stálo, že ten spôsob vyprávania príbehov, ktorý som prvýkrát postrehol u Love Actually je skvelý, stále aktuálny, a podľa mňa zostane nesmrteľný. Veľmi pohodových 70%. P.S. Ďalší nemecký film, ktorý má skvelý soundtrack. A mne zostáva len skonštatovanie, že si rád pozriem aj dvojku :).(27.9.2020)

Slusna zabava, Til Schweiger mal ale za rok 2009 ovela lepsi film zvany Hanebni Pancharti. Toto je vsak slusna komedia, 5 chlapov a ich prihody, zazitky so zenami, pletky so zenbou, zalozenie rodiny ......fajny namet na film. Vsimol som si mladeho Floriana Dvida Fitza - neskor sa ukazal ako schopny reziser, i ked tvrdim, ze hrat nevie. Nemecka kinemtografia je sama o sebe ... osemetna zalezitost : 65 %(1.12.2018)

Docela dlouho jsem s ním bojoval. Čekal jsem něco jiného, víc komedie, jaké Schweiger točí. A popravdě, kromě optimistického náboje a chytlavé hudby mě extras nezaujal. Ale nakonec se z toho vyklubala takový hořko-sladká optimisticko-vážná mozaika osudů lúzra, playboye, kluka, který neví, co chce, ... Je to jen naivní film s filmovou pointou, ale líbilo se mi, ža na každé postavě a jejím osudu se dalo najít kus něčeho skutečného, věruhodného, v čem člověk může vidět sám sebe. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh *** | hudba **** | humor – | akce * | napětí – | pustil bych si znovu ***(7.2.2014)

Ale jo. Velice příjemné překvapení. Jen tak jsem na tohle narazil včera večer v televizi - říkám si: pět chlapů po třicítce, kteří se hledají a řeší své vztahy, lásky, práci... tam někde určitě budu... ano byl jsem - viděl jsem se v každém z nich :) a prostě jsem ten film chtěl vidět do konce, ani na chvíli jsem neuvažoval, že bych to přerušil nebo vypnul. Příjemná zábava s několika opravdu silnými místy, občas i hlubší myšlenkou - všechno neseno v pozitivním nadějném duchu - no a ta Brucova závěrečná píseň... Všechny děti této země... :D bezchybné(22.1.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $22,420,615(16.6.2010)