poster

Poslední nepřítel (TV seriál)

 • Velká Británie

  The Last Enemy

Drama / Thriller

Velká Británie, 2008, 1x85 + 4x60 min

 • Merkin
  *****

  S posledním nepřítelem jsem prožila pět hodin plných napětí, nečekaných zvratů a přiměl mě se i hluboce zamyslet (či přinejmenším mě probudil z letargie). Opravdu iniciativně uchopená orwellovská tematika, exaktně obsazená, navíc dbající na detaily, což mě osobně asi zaujalo a potěšilo nejvíc (ministryně opravdu navštěvují kadeřnici, špičkový agent také vozí dcerku do školy a demonická sekretářka kuchtí doma večeři, zatímco sleduje přísně utajované záznamy z Afganistánu). Lehkost a naivita, s jakou zapadla puzzle hlavního hrdiny do složitého systému, jemuž se nedá uniknout, působily místy až komicky , v o to tragičtější pointu vyýstily v závěru. A co se mně ještě líbilo byly titulky.Tak originální pojetí z nich totiž utvořilo vlastně samostatnou uměleckou kategorii, kdyby si s nimi každý dal tolik práce, mohly by se za ně také rozdávat Oscary. Rozhodně vřele doporučuji :)(31.1.2014)

 • VenDulin85
  ****

  Jsem trochu na rozpacích, jak ohodnotit tohoto Posledního nepřítele. Čtyři hvězdy jsou z velké části za úžasné herecké výkony všech protagonistů. Co se týče příběhu, něco mi tam skřípalo, i když to neumím definovat. Asi to bylo tou tajemnou postavou Russela v podání Roberta Carlylea, kterou jsem si nedokázala někam zařadit. Vím, že osobnosti nejsou černobílé, ale prostě mi to přišlo mystifikované nad míru. Co se týče poselství série, tak to je vcelku jasné, celá společnost se řítí do ří..ma stylem kdo chce kam, pomožme mu tam. Pro mě se asi za pár měsíců a let vytratí mnohé, ale nezapomenutelná zůstane scéna, kdy Yasim učí na sobě Stephena, jak odebrat vzorek krve. Ano, scény injekční stříkačky v akci nemám ve filmech vůbec ráda, ale tohle bylo fakt... pěkné.(21.10.2015)

 • Pajky3
  ***

  K této minisérii mě přivedla samozřejmě přítomnost Benedicta Cumberbatche, ale byl jsem překvapen, že není jedinou tváří kterou zde poznávám. Důležitou roli zde sehrál i Robert Carlyle (OUAT). Takže obsazení bylo velmi zajímavé a i méně známé herecké tváře se předvedly v dobrém světle. Problém začíná u příběhu. Ten mě jako takový zajímal a docela jsem se na něj těšil, ale dočkal jsem se tady hlavně zběsilého kombinování, neustálého měnění stran (dobrý vs. špatný) a zbytečného uspěchání některých věcí. Celou dobu mi například vadilo to, že se na to hlavní dvojice vrhla hned večer po pohřbu. Čekal jsem od toho však o něco víc, nebo možná o něco míň, když pomyslím na to překombinování. Celkově to však rozhodně bylo zajímavé a předneslo to několik myšlenek, které rozhodně nejsou sci-fi či ze vzdálené budoucnosti. Právě aktuálnost získává nejvíce plusových bodů. Navíc přišel v závěru ten pocit bezmoci, ze kterého nelze uniknout, což také beru jako pozitivum. Za podívání to stojí a fanoušky Cumberbatche to určitě nezklame...(14.9.2014)

 • loki5
  *****

  Musím přiznat, že jsem zkoukl celý seriál v jednom dni. Prostě jsem nemohl čekat na další díly. A rozhodně to v člověku nenechá příjemné pocity. To co začalo jako drama postupně přešlo na špionážní thriller a konec (na to si odpověď najděte samy). A když se nad tím zamyslíte, tak to není až tak nereálné. Dnes člověk o sobě prozradí na internetu vše a i samotné reklamy, kterými vás bombardují jsou cílené dle historie vašeho surfování. Rozhodně bych to nedoporučoval nikomu kdo má sklony k paranoie jelikož tohle je ještě zhorší. Nejděsivější na tom je, že některé věci ze kterých zde mrazí jsou možné už dnes a za nějakých 10 let se klidně mohou stát realitou. Brrrr. Ostatně hrozná je i volba mezi tím být nikdo nebo být jen sledovaná loutka. Navrch je vše podtrženo skvělou atmosférou a úžasnými hereckými výkony Cumberbatche a Marincy (opravdu skvělý casting když člověk vezme, že by v hollywoodu její roli hrála nějaká modelka typu Angeliny Jolie) 90 % bez váhání 5*(2.12.2014)

 • Scylla
  ***

  Napětí, akce, konspirace a Benedict Cumberbatch; to jsou hlavní motory téhle britské minisérie, které dobře fungují. Filmy skýtají dostatečně silný a pletichami propletený děj, takže se nestihnete nudit. Nevím, jestli to bylo úmyslem, nebo jednoduše nebylo moc prostředků, ale místy na mě zpracování působilo trochu lacině (zběsilé zoomy, nevýrazná hudba...), naštěstí se postupně díl od dílu zhušťuje atmosféra, takže to případné nedostatky přebijí. Veskrze dobrá podívaná u které aktuálnost témat nepříjemně mrazí.(11.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace