Reklama

Reklama

Pětidílné drama z blízké budoucnosti od oceňovaného scénáristy Petera Berryho sleduje skupinu postav, mezi kterými nechybí matematik, humanitární pracovník nebo zoufalý otec a kteří se všichni snaží řešit krize svých osobních životů, než se nevědomky zapletou do jedné velké světové záhady.
Stephen Ezard se vrací do Anglie zúčastnit se pohřbu svého bratra Michaela - a nachází svět, který kdysi znával, poměrně nenápadně, ale přesto v určitých zásadních momentech jiný. Bezpečnostní nařízení jsou mnohem přísnější a biometrické průkazy se staly povinností. Prohlídky cestujících na všech hlavních nádražích a letištích jsou běžnou praxí, veškeré veřejné prostory jsou neustále monitorovány kamerami a ozbrojené policejní patroly hlídají ulice.
Stephen se ocitá chycen v sevření mezi rostoucími silami vládních výzvědných služeb a politikou globální bezpečnosti a polosvětem ilegálních uprchlíků a nové třídy „podlidí" bez biometrického průkazu - a je brzy nucen konfrontovat své prvotní zalíbení v této nové společnosti. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

emma53 

všechny recenze uživatele

Po zkouknutí mě jímá děs, že je něco takového možné, ale vůbec není těžké tomu uvěřit. Byla jsem nadšená hereckým obsazením a to především křehkou, ale odhodlanou Yasim, kterou hraje ne moc známá Anamaria Marinca a samozřejmě Benedictem, který mě k této další britské minisérii šmrcnutou sci-fíčkem přilákal a vedl si bravurně jako ostatně vždy. Scénář sice malinko pokulhával, takže jsem párkrát nevěřícně kroutila hlavou, ale v konečném verdiktu musím uznat, že The last enemy mělo bezvadnou atmosféru a napínák to byl do poslední minuty, takže tenhle seriál i přes některá negativa moc ráda doporučím. ()

Merkin 

všechny recenze uživatele

S posledním nepřítelem jsem prožila pět hodin plných napětí, nečekaných zvratů a přiměl mě se i hluboce zamyslet (či přinejmenším mě probudil z letargie). Opravdu iniciativně uchopená orwellovská tematika, exaktně obsazená, navíc dbající na detaily, což mě osobně asi zaujalo a potěšilo nejvíc (ministryně opravdu navštěvují kadeřnici, špičkový agent také vozí dcerku do školy a demonická sekretářka kuchtí doma večeři, zatímco sleduje přísně utajované záznamy z Afganistánu). Lehkost a naivita, s jakou zapadla puzzle hlavního hrdiny do složitého systému, jemuž se nedá uniknout, působily místy až komicky , v o to tragičtější pointu vyýstily v závěru. A co se mně ještě líbilo byly titulky.Tak originální pojetí z nich totiž utvořilo vlastně samostatnou uměleckou kategorii, kdyby si s nimi každý dal tolik práce, mohly by se za ně také rozdávat Oscary. Rozhodně vřele doporučuji :) ()

Reklama

loki5 

všechny recenze uživatele

Musím přiznat, že jsem zkoukl celý seriál v jednom dni. Prostě jsem nemohl čekat na další díly. A rozhodně to v člověku nenechá příjemné pocity. To co začalo jako drama postupně přešlo na špionážní thriller a konec (na to si odpověď najděte samy). A když se nad tím zamyslíte, tak to není až tak nereálné. Dnes člověk o sobě prozradí na internetu vše a i samotné reklamy, kterými vás bombardují jsou cílené dle historie vašeho surfování. Rozhodně bych to nedoporučoval nikomu kdo má sklony k paranoie jelikož tohle je ještě zhorší. Nejděsivější na tom je, že některé věci ze kterých zde mrazí jsou možné už dnes a za nějakých 10 let se klidně mohou stát realitou. Brrrr. Ostatně hrozná je i volba mezi tím být nikdo nebo být jen sledovaná loutka. Navrch je vše podtrženo skvělou atmosférou a úžasnými hereckými výkony Cumberbatche a Marincy (opravdu skvělý casting když člověk vezme, že by v hollywoodu její roli hrála nějaká modelka typu Angeliny Jolie) 90 % bez váhání 5* ()

bloodcountes 

všechny recenze uživatele

Jenom jsem žasla a dech se mi úžil a říkal jsem si že tohle by měl vidět každej člověk. Úplně každej. Že to, co já dávno říkám, není až taková paranoia, jak se většině lidí kolem mě zdá. Občas se divím, že tohle vůbec mohla BBC pustit do éteru.(Asi proto, že děj je přeci jenom ještě pár let napřed a zatím to jde .)) Jistě, skepse mi říká, že je fuk, kdo co natočí, že lidi stejně budou pořád strkat hlavu do písku a dělat, že nic neví, ale... BBC série jsou už tradičeně vysoké kvality, tato není výjímkou. Benedict si ji přivlastnil naprosto suverénním způsobem, Marinci mu byla velmi rovnocennou partnerkou, zaujal ještě Robert Carlyle.. Ostatní dobří, bez výhrad. Už jsem to viděla asi třikrát a nejspíš ne naposledy. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Skvěle obsazené a zahrané, ale ten toporně napsaný scénář nechutně roztažený na 5 dlouhých epizod to táhne neskutečně dolů. The Last Enemy oplývá naprosto nezvládnutým uvržením do děje. Po několik epizod divák pořádně neví kdo je kdo a až se závěrem začnou věci dávat jakž takž nějaký smysl. A rozhodnutí obsadit ošklivku s lesbickým účesem do role ženské, která svádí dva chlapy současně, nerozumím. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama