Projekt Alzheimer: Poznáváš mě, dědečku?

(TV film)
  • USA The Alzheimer's Project 02: Grandpa, Do You Know Who I Am?

Druhý díl dokumentu HBO, jenž režíroval Eamon Harrington, vypráví příběh pěti dětí a teenagerů, kteří se museli vyrovnat tím, že jejich prarodiče onemocněli Alzheimerovou chorobou. Hostem a průvodcem pořadu je Maria Shriverová, která má s nemocí osobní zkušenost - jejímu otci byla diagnostikována v roce 2003.  I když se vědci na celém světě snaží najít lék, zatím se jim to nepodařilo a miliony lidí trpí Alzheimerovou chorobou s bolestnými a drtivými důsledky nejen pro nemocné, ale i jejich rodiny. Hostem a průvodcem druhého dílu dokumentu z produkce HBO je Maria Shriverová. Má s touto chorobu osobní zkušenost, protože jí trpěl její otec, jemuž byla diagnostikována v roce 2003. Dokument vypráví příběh pěti dětí a teenagerů, které se dokázali vyrovnat s tím, že jejich prarodiče onemocněli Alzheimerovou chorobou. Z různých úhlů nahlíží na to, jak vnuci mohou zvládnout ztrátu paměti u babičky či dědečka, pochopit, že i když je tato zkušenost bolestná, patří k životu a oni mohou svým nejbližším pomáhat laskavostí, trpělivostí a soucitem. (oficiální text distributora)