Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

de-souza

nemůžu si pomoct, jeden z nejslabších Allenových filmů se špatným obsazením..neumím vyjádřit co, ale něco tomu chybělo... ()

Indio

Otázka kterou si klade hodně lidí-bylo tenkrát líp.Tenhle skvost svim zpusobem odpovídá.I když moc nemusim Owena Wilsona tak tady seděl. ()

koksak176

Nemám problém s najrôznejšími fikciami okolo slávnych osobností, ale približne pro tretej mi to začalo pripadať ako stále sa opakujúce klišé, ktoré je ale na celý film slabé. Oslovila ma nezmyselnosť túžby za starými dobrými časmi a chápem túto myšlienku, dokonca s ňou súhlasím, prikyvoval som jej odkedy sa objavila prvý krát, ale keď som ju dostal po lopate, či skôr lopatou po hlave asi po piaty krát, prestalo to byť zábavné. Skoro som mal chuť s ňou nesúhlasiť. ()

babuca

Výrazne nadhodnotený film. Nuda, Wilson slabý.... tie typické Allenovské psychoreči....a o Paríži je veľa výrazne krajších filmov. Strata času. ()

50andy

Woody Allen je starý, zatrpknutý a senilný režisér, ktorý nevie kde je sever, ale stále točí. Avšak týmto kúskom ma fakt dostal. ()

adam7

Óda na Paríž v podaní umeleckých pohľadov Woodyho Allena. Trošku som sa bál deja, ktorý by celú atmosféru mesta mohol dať do úzadia. Obava sa však nenaplnila a samotný dej, pridal Parížu k atmosfére súčasnej aj tú zo zlatej éry mesta módy. Čakal som viac lyriky a zároveň sa mi nezapáčilo vyobrazenie mojej "numéro un" herečke Rachel. Tieto dva body potopili 1 hviezdičku. Na záver by som rád dodal, že film ma naladil na moju návštevu Paríža v blízkej budúcnosti a v kútiku duše si prajem, aby jeden podvečer trochu popršalo :) ()

BaMia

Toto nepochopí nikto kto nemiluje Francúzsko ako také. Taktiež nikto kto nemá štipku citu pre umenie. Nech to pozerám každý deň, aj dvakrát za deň nikdy sa toho poriadne nenabažím. Tie prvé 4 minúty plné ulíc Paríža, významné historické budovy, krásne parížske ulice. Až sa mi slzy tlačia do očí, keď o tom píšem a ruky sa mi trasú čo sa mi tak cnie za Parížom. Dokonca preglgnem aj ten fantasy nádych, čo sa týka "cesty späť". Stačí mi pohľad na Paríž a na hercov, ktorí zobrazujú skutočné umelecké ikony. Gertrúda, Ernest, Scott, Pablo, Salvador a perfektný výkon Marion Cotillard. Rozplývam sa <3 ()

KubaST

Jako vždy klasická "allenovka", kde se Woodyho rukopis zkrátka nezapře. Jedinečnou atmosféru jeho filmů vyprodukovaných v posledním desetiletí mám velice rád. Je to jakýsi jeho výtečný cit pro správný mix herců, prostředí a zápletky. Podobně lze charakterizovat díla Clinta Eastwooda, který je na rozdíl od Woodyho orientován na jiné žánry. Námět tohoto filmu byl zajímavý, ale mám pocit, že se dalo vytěžit ještě víc. Neodnášel jsem si tak silný dojem jako např. z Match Pointu nebo Cassandřina snu. Jednou z možností je, že umění moc neobdivuji a Paříž není mnou oblíbené město, ale i tak dávám za 4, protože jsem se vůbec nenudil a to je hlavní. ()

Katy007

Kdo je duší aspoň trochu snílek, je na správné adrese. Na filmu se mi líbila atmosféra, která zobrazovala Paříž dnes, dříve a ještě dříve. Tak, jak ji vykreslil Woody Allen. ()

TOMASINI

Tak tady jsem trochu zklamán. Nebýt to Woody Allen, možná bych tolik nečekal. Film si zaslouží poctivé 3 hvězdy, ale čekal jsem 4... Skoky do minulosti v kontrastu s reálným příběhem nějak nejdou dohromady. Buď čekám filmovou nadsázku, nebo realitu. Obojí dát najednou je těžké. A Allenovi se to podle mě nedařilo, alespoň já jsem mu to nějak neuvěřil. ()

Filmslover14

Úžasný film pro všechny milovníky Paříže a ne jen pro ně. Skvělá komedie, která má v sobě něco poetického a kouzelného, co se špatně popisuje. Prostě dokonalost sama. ()

Dhanill

...pocity z prvního shlédnutí byly pětkové...druhé shlédnutí by hvězdu ubralo...ale což, první dojem je první dojem:) ()

Dastin

Woodyho obraz města lásky mě dostal. Možná i proto jsem se tam, ani ne rok po shlédnutí filmu vydal osobně. Mám rád to město, tu dobu, ty autory (Fitzgerald, Hemingway). A Woody mi z toho upekl dort, na který jako třešničku přidal mou nejoblíbenější herečku (i když tentokrát se mi její role nezamlouvala tak jako jindy). Ohromný scénář, zasazený do ohromného města. A Paříž je ve skutečnosti stejně tak krásná, jako ve filmu. ***** ()

zatiad

Owen Wilson v nečekaně vášnivé roli. Čekala bych spíše komediální pojetí, když slyším jeho jméno, ale příjemně překvapil. Všechny nominace na Oscara jsou oprávněné, celá banda tvůrců si film vysloveně vymazlila. Po půlhodince jsem byla vtáhnuta do Paříže a užívala si historií nasáknutou atmosféru... Takových filmů víc. ()

Mate0

Woddy Allen natočil slušný film,který je jakože romanticka komedie ale v podání Allena je to zase trošku jinde...Výborný odpočinkový film který pobaví i zaujme,líbilo se mi téma i herecke obsazení !Útěk od reality do uliček Paříže :) ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem