Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

SadAngel

If I were Russian, I'd be offended. Mám ráda béčkový akčňáky, mám ráda Smrtonosnou past a na Bruce se budu dívat dokud nezetlí, ale za odfláknutou reklamu na mercedes ode mě kluci kolem Moorea potlesk čekat nemůžou. Neutralizátor radiace ftw! ()

drake31

Nové dobrodružstvo nestarnúceho Johna McClanea som nechcel vopred odpisovať len na základe hodnotení. Išiel som do toho s čistou hlavou, s túžbou po akčnej zábavke, a vidieť Brucea zas ládovať svojich nepriateľov guľkami. Prvá vec ktorá pôsobila na mňa veľmi nepríjemne bola ta roztrasená kamera v momentoch keď sa nič nedialo, a to si všimol človek ktorého takáto vec vo filme len tak nezarazí. Ďalej výtka smeruje k zbytočnosti či už scén samotných alebo ich dĺžky, opakovanosti (naozaj nepotrebujem vidieť ako niečo štyri krát vybuchne), a najviac samozrejme že už nebol cítiť ten McClaneovský duch. Predošlé diely mohli byť akokoľvek zlé po všetkých stránkach (čo neboli) ale postava Johna McClanea so svojimi hláškami, svojou pohotovosťou by to celé uniesol na vlastných pleciach, v piatom pokračovaní je do už len duch, tieň toho čím bol predtým. Je mi tu spoza počítača ľahké kritizovať, ale nebavil som sa vôbec (možno veta "Chceš objať" vyvolala mierny úškrn). ()

hroubek

Na novou Smrtonosnou past jsem se docela těšil.Jenže můj optimismus byl nakažen velmi negativními reakcemi.Samozřejmě mě nezbylo nic jiného, než se přesvědčit na vlastní kůži co je na tom pravdy.Popravdě čekal jsem to mnohem horší, než to ve výsledku je, ale že bych byl nějak zvláště nadšený to se taky říci nedá.Už ze začátku jsem měl pocit, že něco není v pořádku, ale bral jsem v potaz, že je to začátek, který se nějak musí rozjet.A pak přišla první akční scéna, kterou následovala honička.Honička sama o sobě není vyloženě špatná, jen je hodně špatně nastříhaná, takže dost často působí nepřehledně a je matoucí.A než se z toho rozkoukame, tak tu máme další akční scénu a takhle nějak to jde po celou dobu filmu.Díky této fintě, kdy se dialogy střídají s akcí má divák pocit, že se ve filmu furt něco děje a nemá čas o tom pořádně uvažovat.Až nakonci zjistí, že se toho moc nestalo, když to vemu s porovnání s ostatními díly.Bruce Willis se snaží jak to jen jde, ale scénář děla z Johna McClanena fackovacího panáka.Každý na něj v jednom kuse řve ať mlčí nebo zavře zobák a nejvíce jeho syn.Stačí si vzpomenou na Indiana Jonese a Poslední křížovou výpravu, abyste si uvědomily jak má vypadat správný vztah otce a syna se vším co to obnáší.Jai Courtney nehraje špatně a svaly taky má, jenže má před sebou scénář, který spěchá dopředu a vůbec se neohlíží zpět.Tím pádem z McClanena Jr. nám zbyde obrázek chlápka, který je naštvaný na tátu, že na něj neměl čas, což ještě zvládnou vyřešit jednou dialogovou scénou.Je to smutný, ale je to tak.Ve výsledku zjistíte, že si ty dva vůbec nic neřekli.Hodně moc mě chyběl souboj muž proti muži, při kterém by McClane zmlatil jako malého kluka nějakého poskoka hlavního záporáka..Taky mě chyběla slovní výměna mezi McClanem a hlavním záporákem.A když už jsem u toho tak tady chybí hlavní zaporák, který by se alespoň trochu v něčem vyrovnal hlavnímu hrdinovy.S lepším režisérem a ještě lepším scénaristou jsme mohly dostat kvalitní zářez do série, takhle je to jen podprůměrná podívaná. ()

Pump odpad!

Tento film nepatří do kin! Tak strašlivou slátaninu jsem dlouho neviděl. Absolutní dno Bruce Willise. Nemohu jinak než odpad. V kině jsem usínal a litoval každé koruny. Chci jen rychle zapomenout. ()

Trustme

Jednoduše přímá digitální akce, kde jakoby se připletl omylem John McClane. Ždímat slavnou sérii dokud žije ustřední představitel je sadistické, vždyť Johnovi bude šedesát a producenti by mohli udělat krásné gesto a detektiva nechat čestně umřít v akci. Jenže John je samorost, co jde zabít obtížně (Die Hard) a tak se s ním ještě setkáme. Tvůrci se pro jistotu naopak ještě pojistili a našli jeho syna. Ten je právě největším záporem tohoto dílu. Už nesledujeme boj jednoho symptatického zatvrzelého vytrvalce, ale z větší části kromaňonský ksicht jeho potomka Jacka. Myslím, že Jai Courtney musí vyhrát cenu Arnolda Schwarzeneggera za nejlepší neherecký výkon. Bruce Willis se sice dostane až na bílé tílko zaflákané krví a prachem, ale už je to triko s krátkým rukávem a nikoliv nátělník jak kdysi... Divácky je zcela jedno, co se ve filmu děje a něco podobného by spíš vypustil z kláves scénarista filmů s Van Dammem. Přesto je zde velmi robustní akce, která je svojí destruktivností až Emmerichovsky čarukrásně hovadská. Film beru jako film akční a dělám, že jsem přehlédl název filmu. ()

Timak

Pošlapání dobrého jména. Navíc jsem někde slyšel, že snad už no more die hard - tak to by byla velká škoda loučit se zrovna tímto ... ()

Fakipics

Píchání klackem do mrtvoly. Veškerá rozhodnutí a akce šla od desíti k pěti. Jak dějem, dialogy mezi otcem a synem, tak zejména přehnanou akcí. Film se zaměřoval spíš na propagaci mercedesu, než-li na důstojnou podívanou. Kdo ví, třeba to byl záměr. Je fakt, že v dnešní době už těžce člověk vymyslí něco relativně kvalitního. V tomhle případě by ani joint nepomohl. ()

harryy

Piaty diiel Pasti užasne naťahovaný priniesol nemodernú,nudnu akciu i kyberprotivníka, ale podľa mna bol veľmi slabým odvarom z toho čo fungovalo, akurát Willis odviedol výkon na úrovni možnosti.Nová Smrtonosná pasca rezignuje na nepremakanú zápletku a malu stopáž a neuveriteľne zlý príbeh,dobru naháňačku na ruských cestách s dodávkou, obrneným vozidlom a 4x4 Mercedesom, vtrhnutie na tajné miesto, kliše prestrelka na hoteli či finále v Černobyle.Veľmi nepresvedčivá je Smrtonosná pasca 5 vo svojej neakčnej, dejovej línii. Keď sa snaží každých 30 minút otočiť dej a priniesť nový zvrat, nie je to príliš presvedčivý ťaha vobec sa nedá akceptovať. Aj záporáci chcú byť takí cool („na Američanoch nenávidím všetko“) až hraničia s líniou paródie, čo pri chrúmaní mrkvy spôsobuje skôr úsmev ako rešpekt. 25% ()

Antek

John McClane kráčí ruku v ruce s Henrym Jonesem. A není to hezký pohled. Čtvrtý zářez na pažbě dopadl před šesti lety pro naštvaného poldu s prokletím „v špatný čas na špatném místě“ hodně dobře (na rozdíl od nejznámějšího archeologa) a ocenili jsme to i my, jeho největší a věrní fanoušci. Pravda, McClane zestárnul, ale zvládnul to se ctí a odpustili jsme mu i ty tance se stíhačkou. To, co provedli Indymu sami „otcové zakladatelé“ je ze současného pohledu snad ještě hůře stravitelné než v čas konzumace. Ke srovnání s Indyho posledním dobrodružstvím: představte si, že by McClanea zaměstnala americká vláda, aby vystopoval Usamu Bin Ladina. Funguje to? Donedávna nám tak zůstával filmový hrdina, který odolával zubu času a jehož krédo „dostat se co nejrychleji z téhle šlamastyky“ ústilo v „zabíjení z nouze“ (v rámci fikce odpustitelný fakt). Donedávna. Po invazi do Ruska je všechno jinak. Doslovný náhrobní kámen největšího borce z filmového masa a kostí je plný zásadních prohřešků proti jeho charakteru. McClane už není obyčejný hrdina z lidu v neobyčejné situaci, ale neohrožený zabiják, který se vydává po stopách zlosynů, aby zachránil svět. Na druhou stranu se pak bez hnutí brvou nechává urážet od svého syna a běhá za ním jako pejsek. Místo toho, aby jej zpacifikoval a postavil mimo nebezpečí. Jedná se o naprosté nepochopení postavy. McClane by nikdy neriskoval život člena své rodiny! Nejsmutnější zprávou je ovšem jméno samotného hrobaře, který jámu vykopal. Všichni plivou na Johna Moorea a Skipa Woodse (i když ti nesou rakev v prvním předvoji), jenomže hlavní vina leží někde jinde. Bruce Willis je zářným (a nutno podotknout, že v negativním slova smyslu) příkladem toho, jak roste vliv herce na roli (a vůbec celé dění v pozadí). Postupně přebíral (z logických důvodů) otěže série, aby pak měl rozhodující slovo při výběru režiséra, scénáristy a příběhu. A pouze jeho lhostejností skončilo jeho nejslavnější alter ego v prachu a smutku filmových fanoušků. Tu katastrofu musel vidět už na papíře (nulová koncentrace hlášek, z hlavní role se stává role doslova vedlejší apod.) – jenomže zavřel oči, zatnul zuby a šel dál. Teď je čas sklízet. Je to realita dnešní doby – filmoví hrdinové jsou zabiti svými představiteli, kterými byla do rukou vložena zodpovědnost a důvěra. Patří to k dospívání. Ale nakonec – jde přece jenom o film. ()

Brain-D

Naprosto stupidní scénář s rádoby "Cool" hláškami. Tohle už není McClane jak ho známe. 4.0 se ještě dala, ale tohle je přepálené. Naprosto jde vidět, jak film sází na efekt a rozpočet díky počtu rozbytých aut musel vystoupad do nebezských výšin. Navíc se mi moc nelíbí filmy, který svým prostředím zasahují do Ukrajiny a točí se okolo černobilské tragédie. ()

Krysa SPK

Kde je dokonalá atmosféra, kde je ten perfektní timing, kde jsou hlášky, kde jsou cigára, kde je John McClane ? Zůstaly jen vystřílený nábojnice a hodně divná pachuť... ()

VasaX

Kdosi to tu vystihl - "Pro rusaki doprý!". Poslední "Past" je scénáristickou fušeřinou nejhrubšího zrna. K tomu, světe div se, přicmrndne pofiderní střih, divoká kamera (aneb přiostříme atmosféru tím, že se bude kamera klepati když je klid), totální bullshity (aneb velký bouračkový úvod, kde překvapivě se bouralo do prázdných aut (si mysleli že si toho nevšimneme nebo došel rozpočet na figuríny??) ve kterých se záhy objevovali lidé (ale občas ani to ne). Jako je možný, že v matičce Rusi si žijí auta svým životem a občas se jdou jen tak provětrat samy, jako třeba vaše kočka po večeři. Mimo klasickou akční nadsázku mě "pobavil" Breeze který vyčistí místnost i od radiace, kterou ani digitální dozimetr není schopen pobrat, raz dva tři. Nebo klasický bullshit akčních hrdinů, kdy si první pomoc obstará tím, že si vyjme těleso z rány (tentokráté kus ocelové tyči z břicha), což by byla spíš "poslední pomoc". Potom se ani neujme vtípek o tetanovce, protože ve chvíli kdy si člověk něco takového provede, tak ho asi bude více zajímat, jak zastaví to masivní krvácení, co právě odšpuntoval (so kids, don't try this at home!). Jak se mí předchozí past líbila, tak tahle mě nudila, zprudila a otrávila. A to nemluvím o tom, že doufám v to, že Jaie Courtneye už vživotě nikde "hrát" neuvidím. Jedna hvězdička za smutný vybledlý stín Johna McClanea. ()

Mishqo

Moja obľúbená inteligentná a humorná akčná séria práve schytala úder pod pás. Pán Moore Vás si dám niekde na výstavu, aby som si pripomínal každý deň jak ste to dojebali. Síce je tam akcie dosť ale nazval by som to skôr len hlúpym akčným výplachom bez štipky rozumu, vkusu a bez pointy. McClane-ove vtipy ešte našťastie fungujú (aj keď nie do takej miery ako to bývavalo) a hudba hrala prím. Hodnotenie o kúsiček prilepším už len z úcty pred mojím akčným hrdinom a celou sériou. Prosím, zabudnime na to že vôbec nejaká 5 bola, ale pri 6 už do toho dajte aj rozum. ()

pravdovravny

Moja obľúbená filmová séria!, Trošku si za to môžem sám, čakal som po vydarenej 4rke, že bude päťka minimálne tak dobrá, v úvode kamera nepríjemné poskakuje, chaos,potom sa to zázrakom ukludní , asi vymenili kamerama:D ale stále je to nadupaný akčnák!. A hlášky sú vynikajúce, a je to dosť hlučný film, takže upozornite susedov:D ()

VanTom

Takhle zmrvené pokračování si Smrtonosná past nezasloužila. A může za to především hrozný scénář, který vůbec nereflektuje pravidla série (třeba tím, jak se McClane Sr. vrhá do šílených kousků sám od sebe, nikoliv donucen okolnostmi). Céčková zápletka s uranem v Černobylu připomíná spíš hodně marný pokus o bondovku (záporák chroupající mrkev, to jako vážně?!?). Podprůměrná režie ještě jakž takž kočíruje akci (na dálnici zdemolovali opravdu hodně aut a závěr s vrtulníkem se mi i líbil), ale vylévání si srdíček mezi otcem a synem zoufale nezvládá. Snad jen ten Bruce to v sobě pořád má, i když nikdy nemusel hlásit tak nevtipně a nuceně. ()

zdenny

Aneb incident v Rusku. Se "Smrtonosnou pastí" neměla tato slátanina pranic společného. Jenže značka "Smrtonosná past" tomu nějakou docházku do kina poskytne. Filmový syn Bruce Willise vypadal sám jak rusák, a nekonečná naháněčka a střílečka v úvodu filmu, kde divák ani neví, kdo je kdo, tomu dodala fakt grády. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014