poster

Zločin Davida Levinsteina

 • Francie

  Crime de David Levinstein, Le

Drama

Francie, 1967, 90 min

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • dopitak
  ****

  Těžko se mi hodnotí, stejně jako je těžké soudit události filmem popsané. Vždyť dvacet let po válce už nelze rozlišit, kdo byl Náckem z přesvědčení a kdo proto, že se těžko dalo v Třetí řiši živit jinak. Časová osa uprostřed filmu trochu dělala potíže, není snadné se zorientovat, kde se zrovna pohybujeme. Režisér a hlavní představitel André Charpak se narodil v Polsku, režíroval jen tři filmy, podle IMDB pět (zahrál si ve 22), a hned ten druhý byl v koprodukci Izraele. Nedokážu z kusých informací na Wikipedii vyčíst, jestli měl na tématu filmu osobní zájem či ne, ale ze stylu vyprávění a úhlu pohledu na Davida L to trochu předpokládám. Le Crime de David Levinstein je absolutně neznámý film, který i na IMDB čeká na prvních pět hodnocení. Tempo je vlažné, a já se docela divím, že barrandovští dramaturgové zrovna tohle vytáhli (i když nezávadné téma za bolševika vždy bodovalo).(12.2.2017)

 • Volodimir2
  *****

  Je rok 1965 a brány Spandau opúšťajú jedny z posledných odsúdených vojnových zločincov. Tu prívrženci Odessy čakajú na svojho spolubojovníka Schranka, ale na neho čaká aj David Levinstein so svojimi kamarátmi z koncentračného tábora Osvienčim Hermannom a Simonom. Dostanú sa do ústredia neonacistov a Schranka unesú do Francúzska. Tu ho vyložia mŕtveho v blízkosti miesta, kde pred 23 rokmi nechal popraviť Davidových rodičov. Ale David Levinstein sa musí pomstiť všetkým žijúcim vinníkom svojho utrpenia, vrátane učiteľa Donnadieua, ktorý kolaboroval s gestapákmi v Paríži a ktorý prezradil jeho úkryt u riaditeľa školy. Po zastrelení učiteľa im je v pätách už aj polícia a po prestrelke David zomiera na letisku Orly v Paríži v prítomnosti svojej manželky..(12.12.2015)

 • senecek
  *****

  Kvalitní film o pomstě. Neméně výborný je dabing Studia pro ÚZF z roku 1969 v hlavní roli s Jiřím Valou👌.(24.3.2020)

 • Maskati
  *****

  Tento film je o pomstě.Ale bohužel si vzpomínám jen na scénu,kdy mladý Žid vnikne na setkání neonacistů a všechny je tam postřílí.Film měl šmrnc a rejža se s tím moc nepáral.Emoce a tak podobně.Mně se to tenkrát jako puberťákovi moc líbilo.(26.10.2015)