Dexter: Early Cuts (TV seriál)

Animovaný / Krimi

USA, 2009, 24x6 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (44)

Rozpohybovaný komiks o Dexových těžkých začátcích v podobě čtyř (kratších než) krátkých příběhů. Zní to hrozivě i zbytečně, ale překvapivě to špatné vlastně vůbec není, byť to celý koncept Dextera degraduje jen "na to jedno". Čtvrtá hvězda je především za epizodu Dark Echo.(12.2.2011)

Úsporná komiksová animácia, charizmatický hlasový prejav Michaela C. Halla a atmosféra seriálu ako hlavné devízy tohoto miniprequelu, škoda len tej dĺžky. Aj keď tá bude fanúšikovi netrpezlivo čakajúcemu na svoj obľúbený seriál vadiť asi najmenej.(7.4.2010)

docela příjemné, animace ne zrovna klasická, spíše taková komiksová, i když ne tak moc jako v Defenderovi. Taky se dozvídáme nějaké ty podrobnosti ohledně těch prvních Dexterových "případů", a i to, že tehdy ještě Dexter nebyl ani zdaleka tak vychytralý a zkušený jako teď. Ale hlavně, že hlášky mu už mu stejně pěkně šly. 3. a hlavně 4. díl mi přišly trochu přehnané, že by se opravdu Dexter někdy uchýlil až k takovým brutaliním metodám? Ano, v knihách to není nic nezvyklého, ale tvůrci seriálu jasně udělali s masového vraha mnohem většího sympaťáka. Ale jinak opravdu pěkný doplněk nutný pro každého opravdového fanouška. PS: ach, jak ten hlas Michaela miluju. Je prostě dokonalý, i úplně normální slova u něho znějí nadpřirozeně úžasně.(26.4.2010)

Hranému Dexterovi se to samozřejmě nemá šanci vyrovnat, ale animace je přinejmenším zajímavá a to, že se dabingu chopil i Michael nebo Jennifer je rozhodně plus, jinak bych se na to neměla ani chuť podívat. Popravdě to nepřináší nic nového a jak tu někdo psal, je to omílání toho co už víme z hraného seriálu. Ale i tak velice fajn na pokoukání:)(21.8.2012)

Opravdu působivé, Dexter i na tak malém prostoru dokáže pohltit. Jsem zvědav jestli se dočkáme i dalších dílů nebo zůstaneme jen u těchhle třech.(14.3.2010)

Ty tři díly mají stoupající tendenci. Příběh s kouzelnicí je opravdu poutavý. Dark Echo má pak drobnou výhodu ve své větší délce. Problém vězí taky v příliš očividné snaze vytěžit z Dextera, co nejvíc. Už třeba jenom ta intenzivní potřeba všude cpát tu nejvýraznější dexter hudbu do každé scény. Problém je taky v tom, že co Dexterova věta, to je to nejomšelejší klišé ze seriálu. Furt dokola. Jedná se o vcelku primitivní záležitost. Přesto...je to Dexter a přináší to několik zajímavostí a střípků do historie našeho oblíbeného vraha. Podobný druh animace zrovna nemusím, ale díky hlasu Michaela C. Halla se to dalo snést a do děje se trochu vžít.(17.1.2012)

V Dexter Early Cuts si možno vychutnať podmanivý hlas Michaela C. Halla a sled komixových obrázkov, ktoré samé o sebe neprinášajú nič invenčné, skôr ťažia zo seriálového úspechu a ošialu dexter-fanúšikov.(9.7.2010)

Alex Timmons, Gene Marshall, Cindy Landon vs. Dexter Morgan, aneb tři krátké animované epizody o dřívějších počinech tohoto sympatického sériového vraha, kterými nás provází charismatický hlas nikoho jiného než Michaela Carlylea Halla.. toť k první sérii. Druhá série je stavěná trochu jiným způsobem. 6 kapitol k jednomu příběhu, příběhu o protivníkovi, který chce v Dexterovi vyvolat zalíbení. Všichni si asi dovedete představit, kam to povede. Třetí série, podobně jako druhá, zahrnuje 6 epizod týkajících se jednoho vyprávění. Aneb jak Dexter oslaví konec roku..? :)(17.10.2010)

3,5*/5 Ako ultra fanúšik Dextera som bol zvedavý na tento mini prequel, hoci konečný výsledok sa samozrejme so seriálom nemôže rovnať a beriem ho ako taký sranda pokus, bez ktorého by sa svet zaobišiel. Je fajn spoznať, odkiaľ mal Dexter svoju loď, kde začalo odkladanie jeho "trofejí", počuť hlas Michaela C. Halla je vždy pôžitok...Fajn záležitosť, ale stále len doplnková...:)(9.7.2010)

Parádní podívaná, která zkrátí čekání na další díly s Michaelem C. Hallem v hlavní roli. Připočtěte si k tomu parádní hudbu ze seriálu a máte super podívanou v pěkném komixovém kabátku. 8/10(30.10.2012)

• phoebess

Nebýt výborného doprovodného vyprávění Michaela C. Halla, ani bych se to nesnažila celé dokoukat...(26.12.2011)

I přes velmi strohou animaci cca 1,5 snímku za vteřinu, ale zato se slušivou a dobře volenou agresivní kresbou je tohle velmi silně poutavá záležitost. Čtyři velmi dobře a hlavně chytlavě vyprávěné příběhy a lehké objasnění, kde započala práce Dextera Morgana.(10.1.2012)

Serial mapující uplné začátky Dextera Morgana je opravdu skvělej . Propracované příběhy a užásná animacr , k tomu přidejte ještě hlas Michaela C a máte zažitek který se více a více stupňuje když pronikáte do příběhu . Skvělej počin . Rozvrstvený celkem do dvou řad z nihž se každý příběh zkláda z několika kapitol.(23.6.2011)

Ta komixovost mi v téhle formě k tomu moc nejde, ale je jako výplň času při čekání na novou sezónu bych to viděl i rád v pokračování! Michael C. Hall a jeho podmanivý hlas je zkrátka něco!(26.5.2013)

Mohlo by to být delší, rafinovaněji vystavěné a uměleckotechnická stránka by chtěla trošku vybrousit...ale jinak-jako nápad, doplnění informací a jako pomůcka pro zmírnění abstinenčních příznaků pro fandy po shlédnutí všech hraných dílů-to funguje docela obstojně :)(9.2.2011)

Jako fanynka Dextra jsem si prostě jeho kreslené začátky nemohla nechat ujít. A je to skoro stejně dobré jako hraná verze. Napomáhá tomu samozřejmě hlas Michaela C. Hall, který je mimochodem naprosto, ale naprosto nenapodobitelný.(18.3.2013)

Nic extra...Jako fanoušek Dextra jsem se na to mrknul a moc mne to nenadchlo. Průměrná záležitost...(11.9.2010)

Kreslený Dexter..why not? :) Pro fandy, jako jsem já naprostá povinnost. Výborný dabing Michaela C. Halla, který má úžasný hlas! :-) ..(95%)(5.5.2015)

Hodnocení za první tři díly (co se stalo sakra s ostatními?) Je zajímavé sledovat Dexovy postupy, když je ještě nemá promakané jako v seriálu. A dubbing M.C.Halla je supr, jak jinak.(10.3.2010)

pěkně komixově animované miniepizodky s trefným názvem: Early cuts.(26.4.2010)

Rozhodně zajímavé animované provedení Dextera, a jakožto fanynka Dextera jsem si to nemohla nechat ujít. Animace se mi líbila - obzvlášť Dark Echo bylo vynikající, a to i po stránce příběhové. Michael C. Hall se ujal i dabingu, což dodává na atmosféře (stejně jako u hraného Dextera), přidala se i Jennifer Carpenter. Nebýt dabingu a epizody Dark Echo, tak bych hodnotila míň. Btw. Dexter by nebyl špatný kouzelník!(22.12.2011)

Série animovaných webových kraťasů poodkrývá Dexterovu minulost, ukazuje některé z jeho "prvních zářezů", jak si vypracoval svůj smrtící styl nebo třeba jak přišel ke své lodi. Je to příjemná podívaná (zvlášť když kousek kreslí legendární komiksový autor Bill Sienkiewicz), která ale nefanoušky seriálu celkem po právu mine. 7/10(13.12.2010)

Pro všechny Dexterofily nutná záležitost. Potěší dabing samotným Michaelem C. Hallem a Jennifer Carpenter. Komixová animace je příjemným zpestřením.(3.5.2010)

Námět dobrý, kdo by se nepodíval na Dexterovy začátky? Zvlášť když hned na začátku začnou znít podmanivé tóny starého dobrého hudebního podkresu. Jenže pak... facka přímo do tváře - zbylé zpracování je totiž dost otřesné, bohužel. Animace téměř neexistuje, barevná stylizace jak vystřižená z 80.let a samotné kresby taky moc nádhery nepobraly. Škoda.(27.11.2010)

Kreslený Dexter , proč ne??? pro Fandy jako jsem já naprostá povinnost, miniseriálek kde má díl asi osm minut, jedině krátká stopáž škodí. Dexter je tu brutální ,vůbec ne ten sympaťák kterého známe ze seriálu. Doplňuje to příběh co bylo před známými hranými epizodami . Výborný dabing Michaela C. Halla, který má užasný hlas(2.6.2013)

Zejména komentář Michaela C. Halla povznáší tuto animovanou minisérii na vyšší úroveň a vytváří pravou Dexterovskou atmosféru. Všechny tři příběhy mají co říci a zejména díl se Cindy Landon je velice poetický.(8.11.2010)

90% Příjemné doplnění k Dexterovi. Zajímavá komiksová kresba se známým soundtrackovým podkresem a za doprovodu hlasu Michaela C. Halla. Ač první série (3x4díly - 3 oběti) taková docela o ničem - i když druhý respektive 5-8 díl byl zajímavý tím, že zde bylo vysvětlené, jak Dexter přišel ke své lodi. Tak či onak, mě se to líbí.(22.11.2010)

Já osobně komixové filmy opravdu nemusím, ale protože má Dextera rozdívaného, řekla jsem si, proč se na to nepodívat a nedozvědět se něco z Dexterovy minulosti ... Zajímavé to sice trochu bylo, i když zpracování bylo opravdu docela dost o ničem ... Poslední řada mě ale dost překvapila. Zpracování bylo o dost lepší a příběh úžasný. Takže rozhodně pět hvězdiček pro třetí řadu, pro první dvě ale bohužel pouze po dvou hvězdičkách, protože mě ničím nijak neohromily ani nijak zvlášť nezaujaly ...(8.5.2014)

Škoda že je to kreslené a že je to tak krátké. Tohle by klidně mohli vyřídit odbočkou v seriálu, zase tolik informací se nedočkáme. Navíc ty informace, co jsou nám tady překládány, jsou strašně útržkovité a mnohdy mi to připadalo, jakobych se na to díval z jedoucího rychlíku. Na jedno shlédnutí ano, jako vyplnění čekání na dalšího dexe určitě dobré, ale jenom jednou a nic, bez čeho bych se neobešel...(30.11.2010)

Malý prídavok vo forme extra krátkych animovaných webisodes zverejnených na stránke Showtime. Myslel som si, že to bude o ničom, no na krátkom priestore sa podarilo zachovať feeling pôvodného seriálu a poodhaliť zopár ďaľších Dexterových "prípadov" z minulosti. Kresba tiež fajn, navyše postavu nahovoril samotný Michael C. Hall (a v jednej epizóde aj Jennifer Carpenter), takže mňa tento add-on bavil a pre fanúšikov nie je dôvod neodporučiť.(2.1.2018)

Webová série, která potěší všechny fandy seriálu.(29.3.2010)

Naprosto skvělé přenesení atmosféry ze seriálu. A Dark Echo byl skvělej nápad!(2.2.2011)

Dexter opět nezklamal a v tomhle animovaném prequelu doplněném jeho poklidným komentářem formou své typické vnitřní rozpravy nám poodhalil něco málo ze svých dřívějších "zářezů". Trochu jsem se bál, ale tahle třípříběhová minisérie se mi nakonec opravdu líbila.(30.3.2011)

Zajímavé jednohubky ze světa Dextera Morgana, které mírně rozšíří informace o jeho životě. Vůbec mi nevadí technické zpracování, připadně mi naopak stylové. Vůbec bych nebránil dalším dílům.(1.1.2012)

Dexter: Early Cuts aneb jak si zkrátit čekání na další sérii Dextera. Ale i tak, 100% plnící úlohu, netradiční potěšení, vyzdvižené o to víc C. Hallovým hlasem.(29.12.2010)

Série čtyř krátkých příběhů, z nichž nejlepší je asi ten s tou kouzelníkovou asistentkou... Příběh sice super, ale animace, hlavně v posledním Dark Echo, se mi nějak zvlášť nelíbila...(8.9.2011)

Dobré a nezbytečné krátké epizody Dexterových obětí. Proč byli vybrány ony tři oběti není jasné, jen ta první oběť = první sklíčko. Dark echo je oproti předešlým dílům koncipován jinak a jako celek působí velice temně, takže není nic dlužen svému názvu.(4.1.2012)

Komix má zůstat komixem. Každopádně to byl zajímavej experiment a třetí hvězda pouze za zapojení Michaela C. Halla do projektu v podobě aspoň jako toho pravého a nezaměnitelného hlasu pro Dextera.(21.8.2013)

Dexter jak ho neznáme. Stylová animace, počátky nejmilejšího sériového vraha na světě a rozumná stopáž - autoři šli na jistotu. A já jim to žeru.(3.12.2010)

mohlo to byt graficky lepsie spracovane,ale original jeho zaciatky uz mal ofoliovane vrazdiarne a tuto mi to chybalo nebol az taky pedant. no clovek ktoreho zarezal mu vyskoci z kufru?(8.2.2015)

pro nedočkavé fanoušky povinnost, pěkné(26.7.2010)

Ačkoliv je to komiks a ještě navíc tak krátký, nepostrádá tu Dexterovu temnou atmosféru a navíc je hezké sledovat, jak Dexter začínal.(6.8.2011)

Je to celkem zajímavé a určitě skvěle odvyprávěné Michaelem C. Hallem, ale postrádá to jakékoliv napětí (chápu, že těch pár minut není dostatečný prostor, ale Dexter je vystavěný právě na zápletce).(11.1.2012)

Prijemné pripomenutie Dextera počas čakania na novú sezónu. Komiksová Dexterovka, ktorú si žiadny fanúšik nemôže nechať ujsť. Koniec koncov celé to má dokopy asi trištvrte hodinu. Prvá séria 90%, druhá 60%.(25.7.2012)