poster

Hlad (festivalový název)

 • Německo

  Hunger

Dokumentární

Německo, 2009, 90 min

Kamera:

Thomas Mauch

Hrají:

Carlos Guerrero

Producenti:

Ernst Ludwig Ganzert
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • jezurka42
  ***

  Ano, film o problémech v Africe a dalších zaostalých částech světa. JENŽE, svět je tak velký, že tenhle film prostě nemůže říct všechno. Svět je velký, tenhle film je ale neuvěřitelně malý...(22.11.2012)

 • Mngwa
  *****

  Přišla jsem na promítání tohoto dokumentu do místní knihovny, kde se k mému překvapení už nikdo další nedostavil, takže jsme měli hezké domácí video ve třech - já a dva organizátoři. Pro většinu lidí je asi daleko zajímavější dívat se na stupidní hollywoodské filmy, kde bohatí řeší svoje malicherné problémy, než na obyvatele slumu na Haiti vtipně nazývaného Sluneční město, jak se živí koláčky z bláta, sebevražedné farmáře v indii, nebo na keňany chcípající žízní, protože vodu jim sebrala továrna na květinky, případně na hořící amazonské pralesy. Dokument je sbírkou více či méně lokálních problémů z různých částí světa, ovšem jen zdánlivě lokálních, holt globalizace. Ta slavná neviditelná ruka trhu asi nebude vždycky to nej. Je to horror, tím horší, že jde o realitu a navíc pohled z druhé strany taky neuškodí. Záležitost pro dlouhé, předlouhé přemýšlení.(5.10.2011)

 • Sakee
  ***

  S mnoha dogmaty v dokumentu jednoduše nesouhlasím. Nicméně za vidění to stojí, už jen proto, že vás to donutí přemýšlet. Některé z vás. A jak bylo napsáno níže - 90 minut opravdu nemůže obsáhnout celosvětový problém.(29.1.2014)

 • Via
  ****

  Uff... sedíte si v zakouřeném klubu Vertigo, kam bych za normálních okolností asi nevkročila, a v předprojekci festivalu Jeden svět vidíte film Hlad... No, že se má opravdu tolik lidí špatně, v různých oblastech světa, si nějak hodně lidí neuvědomuje... Indie a jejich desetitisíce odrůd rýže, Keňa, Kilimandžáto a Masajové a pěstování na květinové farmě v jehož důsledku původní obyvatelé nemají vodu pro život, Haiti a dříve úrodná půda zalesněná, kterou objevil Kolumbus, Brazílie a pralesy, které ustupují rostoucím polím vlivem kácení a žďáření, sebevraždy drobných zemědělců kvůli dluhům, prodané děti vlastními matkami do otroctví, placky z bláta, vody, másla, atd.... Skutečně je vám potom jedno, že máte na stole sklenku vína, že v ledničce nemáte svůj oblíbený druh jogurtu, že pijete tvrdou vodu, že nemáte vše, nač si vzpomenete... Co s tím ale má dělat normální člověk?... Minimálně pár věcí dokáže - včetně úsporných věcí, jako neplýtvat vodou, nekupovat plodiny a produkty z velkých dálek, podporovat Fairtraide, šířit myšlenky dále a nenechat si je pro sebe. Více festivalů typu Jeden svět a více takových dokumentů v normální vysílací době v televizi a možná by se něco s lidmi a jejich pokřiveným myšlením stalo... snad....(2.3.2011)

 • samuelsson
  ***

  Ďalší film o tom, ako ľudia v Afrike a iných kútoch Zeme žijú v biede a ako ich my, "boháči na západe", len nechutne vykorisťujeme. Áno, ak chcete vidieť ďalší dokument o tom, ako by stačilo poslať sóju do Afriky namiesto hovedziemu dobytku v Európe; alebo ako nezmyselne sú investované peniaze z humanitárnych pomocí, tak si pozrite Hunger. Ale ak sa chcete dozvedieť, čo môžme my urobiť preto, aby sa niečo reálne zlepšilo, tak to nemá zmysel vidieť.(28.11.2010)