Chci být Někdo

Dokumentární

Nizozemsko / Belgie / USA, 2008, 58 min

Marije Meerman

Femke Wolting, Bruno Felix

po faktografické stránce rozhodně zajímavé, jinak nic moc...(24.3.2010)

Dobrý film, ale určitě neukázal všechno, neboť z Číny vyleze jen to, co Čína dovolí.(24.3.2010)

pro ty, kdo zde v ČR jeste do skoly chodí, je to urcite dost dobra ukazka, ze i pres vsechny ty pitomosti, co nase vlada vymyslí, to muze byt nekde jinde i mnohem horší.. Skvely filmecek, sice sem nekdy citil tu cenzuru, zase ovsem jindy sem byl prekvapen, co dovolili vypustit.. Ale nakonec Čína urcite není severní korea.. Proste takovej peknej dokumentik, kde se seznamite s činskym skolskym systemem a velice ucenlivymi asiaty, kteri vsichni chteji neco dosahnout (napr. vydelavat jako Bill Gates :-)) 4(31.3.2010)

Zdá se, že to tak necítí všichni, avšak pro mě bylo velké plus zvolení zrovna tohoto tématu, protože si myslím, že dokumenty by neměly být jen a pouze z problémových prostředí a o problémových situacích naší planety - střední školy v Číně jsou pro mě neméně zajímavé téma. Avšak toto krátké nakouknutí do života Čínských studentů na hodinu dokumentu nestačí, bohužel jsem se místy nudil. Zkrátit nebo obohatit.(24.3.2010)