Alice in Wonderland

Předloha:

Lewis Carroll (kniha)

Viola Savoy

PKD

1.verze je tak nějak divná. Ale tato 3.v.je už plně našlapaná podívaná. 2.v.jsem zatím neviděl. ()

Kass

Přehlídka výstředních masek, která má slušný potenciál zaujmout fandy surrealistických excesů. Jinak ale utahaná nuda. Kdyby s podobným filmem přišli tak o pět let dřív, neřeknu ani půl slova. Takhle ale slabota. ()

vypravěč

V této němé adaptaci se Carrolův román proměnil ve snový kabaret, plný bizarních zvířecích masek, jejichž konfrontace nejednou nabývá až hororového či groteskního rázu. U tohoto filmu jsem si také snad dosud nejsilněji uvědomil, jak blízký může být němý film knize. Když jsem četl z masivních liter na mezititulcích Carrolovy básničky či repliky postav, měl jsem vpravdě dojem četby knihy ilustrované živými fotografiemi. Jaký to návrat v čase! ()

Arkanoid

Videl som 63 min. verziu. 5 minút trvá, kým uvidíme stojaceho zajaca v ľudskej veľkosti so žmurkajúcim okom. Alicin duch vystupujúci z jej tela najprv vyzerá ako nepodarený vizuál, ale všetci si môžem domyslieť, čo blikanie jej obrazu znamená. Blikanie trvá našťastie len pár sekúnd a potom sa jej obraz ustáli. Inak ale zvieracie masky nie sú veľmi podarené, veľmi sa poľudšťujú, ale veľa sa s tým v tej dobe asi robiť nedalo, možno dodať nejaký efekt natočených zvierat by bolo lepšie, ale možno vtedy toľko materiálu so zvieratami nebolo. Zväčšeniny a zmenšeniny fungujú. Motivácie postáv sú fantastické. Alica sa nejakým zázrakom sa v hlave stará o to, či dá vojvodkyňa zajaca popraviť alebo nie, pritom dostala do zajaca len strohú informáciu, že vojvodkyňa ho popraví. Zaujme aj rozhovor s húsenicou na hríbe. Film pre mňa okrem slabého dobrodružstva a slabších postáv zaostával aj v zobrazení fantasy prvkov, na čom sa podpísal jeho vek. ()

blondboss

Jedna z ďalších "pravekých" adaptácií známej rozprávky, ešte v podaní nemého filmu. Táto v poradí tretia verzia z oných čias bola v podstate asi najviac výživná, ale aj napriek tomu, ten zub času je tam tak vidieť, že jednoducho už na dnešnú dobu je to strašný úlet a zároveň strašný shit. Jednak zlá kvalita a jednak ťažká nuda. Jednu hviezdičku ešte pridávam z úcty. 30 % ()