Alice in Wonderland

Předloha:

Lewis Carroll (kniha)

Viola Savoy

blondboss

Jedna z ďalších "pravekých" adaptácií známej rozprávky, ešte v podaní nemého filmu. Táto v poradí tretia verzia z oných čias bola v podstate asi najviac výživná, ale aj napriek tomu, ten zub času je tam tak vidieť, že jednoducho už na dnešnú dobu je to strašný úlet a zároveň strašný shit. Jednak zlá kvalita a jednak ťažká nuda. Jednu hviezdičku ešte pridávam z úcty. 30 % ()

Kass

Přehlídka výstředních masek, která má slušný potenciál zaujmout fandy surrealistických excesů. Jinak ale utahaná nuda. Kdyby s podobným filmem přišli tak o pět let dřív, neřeknu ani půl slova. Takhle ale slabota. ()

vypravěč

V této němé adaptaci se Carrolův román proměnil ve snový kabaret, plný bizarních zvířecích masek, jejichž konfrontace nejednou nabývá až hororového či groteskního rázu. U tohoto filmu jsem si také snad dosud nejsilněji uvědomil, jak blízký může být němý film knize. Když jsem četl z masivních liter na mezititulcích Carrolovy básničky či repliky postav, měl jsem vpravdě dojem četby knihy ilustrované živými fotografiemi. Jaký to návrat v čase! ()

PKD

1.verze je tak nějak divná. Ale tato 3.v.je už plně našlapaná podívaná. 2.v.jsem zatím neviděl. ()

Arkanoid

Videl som 63 min. verziu. 5 minút trvá, kým uvidíme stojaceho zajaca v ľudskej veľkosti so žmurkajúcim okom. Alicin duch vystupujúci z jej tela najprv vyzerá ako nepodarený vizuál, ale všetci si môžem domyslieť, čo blikanie jej obrazu znamená. Blikanie trvá našťastie len pár sekúnd a potom sa jej obraz ustáli. Inak ale zvieracie masky nie sú veľmi podarené, veľmi sa poľudšťujú, ale veľa sa s tým v tej dobe asi robiť nedalo, možno dodať nejaký efekt natočených zvierat by bolo lepšie, ale možno vtedy toľko materiálu so zvieratami nebolo. Zväčšeniny a zmenšeniny fungujú. Motivácie postáv sú fantastické. Alica sa nejakým zázrakom sa v hlave stará o to, či dá vojvodkyňa zajaca popraviť alebo nie, pritom dostala do zajaca len strohú informáciu, že vojvodkyňa ho popraví. Zaujme aj rozhovor s húsenicou na hríbe. Film pre mňa okrem slabého dobrodružstva a slabších postáv zaostával aj v zobrazení fantasy prvkov, na čom sa podpísal jeho vek. ()