Reklama

Reklama

Čtyři lvi

  • Velká Británie Four Lions (více)
Trailer

Obsahy(1)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (598)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Dancing in the Moonlight... Priam samovražedne nekorektná britská satira o štyroch totálne vypatlaných čuramedánoch a ich zúfalo nepodarenom džiháde. A predsa na konci, po 90 minútach rehotu nad nehorázne vtipnými dialógmi ("Vyhoďme do luftu drogériu, predávajú tam prekliate kondómy, ktoré nás nútia spávať s bielymi ženami!"), zostáva mrazivý pocit. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Scénárista si dal práci a svedl v tomto filmu dohromady opravdu povedenou partičku islámských "fundamentalistů". Jejich zarputilá snaha "vyhodit něco do vzduchu" je servírována osobitým způsobem a tak musí "pákistánské bukvice" (jak jsou nazváni jednou sousedkou) cestou řešit řadu komplikací a zapeklitých situací, které by samy o sobě byly možná méně legrační, kdyby divák neznal všechny souvislosti. :-) Nicméně když si člověk ty souvislosti odmyslí, zbude mu jistě i nějaký ten námět na přemýšlení... ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Extrémně politicky nekorektní komedie, občas možná až příliš (a to říkám jako člověk, který obyčejně filmovou nekorektnost vidí jako velké plus). Technicky nevyjímečné provedení (téměř dokumentární kamera) mě nepotěšilo (ve snímcích, které si o to vyloženě nežádají, mě tento styl spíše obtěžuje), no obsah všechno vynahrazuje. Mnoho scén je totiž vyloženě k popukání. ()

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Skvělý černý humor na téma terorismu a nespočet vtipných hlášek, z nichž některé jsou doslova smrtící. Pro mě jednoznačně nezapomenutelná scéna byla ta s odstřelovači na střeše aneb Wookie down. Dále si vybavuji trénink vrány, nebohé stádo ovcí, běh s výbušným materiálem, natáčení se na kameru nebo dobročinný běh v převlecích a mnoho dalšího. Tento film jistě nesedne každému, už jen kvůli svému vážnému tématu, ale kdo má rád britský humor a bude to brát s nadhledem, jistě bude potěšen. Nejvíc mě pobavil Faisal + Barry, ale ani ostatní nezaostávají pozadu, ostatně film stojí právě na hereckých výkonech a hláškách postav. Je nutné si uvědomit, že tu jde především o zábavu a na to Christopher Morris rozhodně nezapomněl. (8/10) [MFFKV 2010] ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Až tohle poběží v osm večer na Al-Džazíře (snad tam nebude moc reklam na prací prášky, které dokonale odstraní z chalátů skvrny od krve a mozků), bude se pan Morris patrně chvíli nudit se svými spolubydlícími na anglickém venkově. Doufám, že snese pár let autorského čtení Satanských veršů v pokojíku vytapetovaném karikaturami Mohameda. Jeho trampoty retardované buňky Al-Kajdy budou zajisté kolem Perského zálivu obrovským hitem a určitě vyvolají pár výbuchů smíchu. Tedy vlastně průmyslového hnojiva. Něco takového tu chybělo jako vepřové v Jemenu. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (9)

  • Režisér a spoluscenárista snímky Christopher Morris si bol svoje dielo odobriť aj u slávneho "justičného omylu", bývalého väzňa z Guantanáma Moazzama Begga, ktorý bol nesprávne považovaný za člena organizácie Al-Káida. Ten, nielen že scenár schválil ako pre islam neškodný, dokonca si vraj premiéru vychutnal. (MikaelSVK)
  • V den premiéry filmu na festivalu Sundance, tedy 23.ledna 2010, byla ve Velké Británii zvýšena pohotovost v důsledku nepotvrzených spekulací ohledně teroristického útoku. (HellFire)
  • V roce 2007 vznikl scénář, ale jak BBC, tak i Channel 4 jej odmítly s tím, že se jedná o příliš kontroverzní téma. Morris pak v hromadném mailu pod názvem Funding Mentalism vyzval fanoušky, aby přispěli na realizaci filmu částkou 25-100 liber, a nabídl všem přispívajícím možnost zúčastnit se natáčení v komparzních rolích. Nakonec to nebylo třeba – produkce se ujaly Film 4 Productions a Wrap Film. [Zdroj: HCE] (POMO)

Související novinky

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato

20.12.2010

V 80. letech platil Jean-Jacques Annaud za jednoho z nejlepších evropských tvůrců (ne-li nejlepšího). Pak jeho kariéra nabrala charakter sinusoidy. Po bizarnosti Jeho veličenstvo Minor je nejvyšší… (více)

Reklama

Reklama