poster

Čtyři lvi

 • Velká Británie

  Four Lions

 • Francie

  We Are Four Lions

 • Slovensko

  Štyri levy

 • Nizozemsko

  Four Lions

 • Belgie

  Four Lions

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie, 2010, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Blizzard
  ****

  Skvělý černý humor na téma terorismu a nespočet vtipných hlášek, z nichž některé jsou doslova smrtící. Pro mě jednoznačně nezapomenutelná scéna byla ta s odstřelovači na střeše aneb Wookie down. Dále si vybavuji trénink vrány, nebohé stádo ovcí, běh s výbušným materiálem, natáčení se na kameru nebo dobročinný běh v převlecích a mnoho dalšího. Tento film jistě nesedne každému, už jen kvůli svému vážnému tématu, ale kdo má rád britský humor a bude to brát s nadhledem, jistě bude potěšen. Nejvíc mě pobavil Faisal + Barry, ale ani ostatní nezaostávají pozadu, ostatně film stojí právě na hereckých výkonech a hláškách postav. Je nutné si uvědomit, že tu jde především o zábavu a na to Christopher Morris rozhodně nezapomněl. (8/10) [MFFKV 2010](12.7.2010)

 • flanker.27
  *****

  Velmi nekorektní, velmi britské, velmi černé a velmi humorné. Přesto mám pocit, že takhle ten amtérský džihád může vypadat v reálu, jako když se někdo pokouší v letadle sirkami zapálit plastickou trhavinu v podrážce nebo nacpe auto zábavní pyrotechnikou. Člověku se přitom vtírá do hlavy srovnání s jiným bojem, zachyceným ve filmu Paradise Now. Zatímco tam hlavní postavy věděly naprosto jasně, proti čemu bojují, tihle hrdinové svaté války vědí o Koránu akorát co se dočetli v dětském leporelu, jejich vlastní život nemá s náboženskými pravidly nic společného, ale strašně chtějí dokázat něco velkého, aby jejich život nebyl tak na hovno. Byť by to znamenalo smrt. A co může být větší než pořádná prda mezi výdobytky imperialismu. Zajímavé je, že policie to schytává ve filmu úplně stejně. "Je Wookie medvěd?"(24.12.2010)

 • hippyman
  ***

  tak tohle mi nesedlo... byť autenticky, pořád jen špatná, rozklepaná kamera; byť autenticky, pořád jen špatné a hloupé dialogy, prostě nadhodnocený britský "humor", který paradoxně zachraňuje ta nejautentičtější závěrečná nehumorná část. snímek plný kontrastů, pomatených a leckdy dost trapných scén. takovýto druh zábavy bych už asi zažít nechtěl. 50%. [1. wayFUCKý HD FEST](30.9.2010)

 • Big Bear
  ***

  Hodně britská záležitost. Jestli jsou všechny buňky teroristů v západní Evropě takové, tak se zase až tak nemusíme bát. Na druhou stranu z filmu mrazí. Nad scénou, kdy si manžeka Omara u večeře s Omarem v klidu povídá, že s ním byla dřív větší legrace když se chtěl odpálit sám, než že když teď řídí teroristickou buňku a to za přítomnosti jejich malého synka jsem nevěřícně kroutil hlavou. Prostě pohoda, jako by se bavila o počasí. Satirický náhled na islámský terorismus se velmi podařil a pár záležitostí bylo opravdu vtipných. Na druhou stranu jsem se smíchy ani jednou nedusil a od uvolněné zábavy mne i přes množství inteligentních narážek a vtipů odrazovala závažnost tématu. Je to tiž dost pravděpodobné, že někde ne až tak daleko od nás pohybuje podobná partička magorů, co se chce dostat do toho svého isámského nebe......(12.6.2011)

 • Hrabka
  ***

  Jako komedie - vynikající, hlavně tedy zpočátku. Některý hlášky a situace jsou opravdu prvotřídní. Postupem času to ale začne trochu ztrácet, vyskytnou se slabší místa a nejvíc tomu ublížil závěr na maratonu - ten se mi teda nelíbil a ne jen kvůli tomu, jak to dopadlo, ale prostě to jejich počínání vyznívalo tak nějak divně. Nebo aspoň mně to tak přišlo. Osobně bych tu dramatickou stránku vypustil a nechal to čistě komediální. Ale i tak se určitě jedná o originální počin, film na podobný téma si jen tak někdo netroufne natočit. 70%(16.10.2013)

 • - Režisér a spoluscenárista snímky Christopher Morris si bol svoje dielo odobriť aj u slávneho "justičného omylu", bývalého väzňa z Guantanáma Moazzama Begga, ktorý bol nesprávne považovaný za člena organizácie Al-Káida. Ten, nielen že scenár schválil ako pre islam neškodný, dokonca si vraj premiéru vychutnal. (MikaelSVK)

 • - V den premiéry filmu na festivalu Sundance, tedy 23.ledna 2010, byla ve Velké Británii zvýšena pohotovost v důsledku nepotvrzených spekulací ohledně teroristického útoku. (HellFire)

 • - V roce 2007 vznikl scénář, ale jak BBC, tak i Channel 4 jej odmítly s tím, že se jedná o příliš kontroverzní téma. Morris pak v hromadném mailu pod názvem Funding Mentalism vyzval fanoušky, aby přispěli na realizaci filmu částkou 25-100 liber, a nabídl všem přispívajícím možnost zúčastnit se natáčení v komparzních rolích. Nakonec to nebylo třeba – produkce se ujaly Film 4 Productions a Wrap Film. [Zdroj: HCE] (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace