poster

Čtyři lvi

 • Velká Británie

  Four Lions

 • Francie

  We Are Four Lions

 • Slovensko

  Štyri levy

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie, 2010, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  Nejvýbušnější a nejnahláškovanější kostýmní film všech dob, po jehož dokoukání mám neodolatelnou tendenci se na eBayi mrknout po plyšovém modlitebním méďovi. Kdo zná Morrise již z dob Brass Eye asi jen těžko uvěří, že tady zašel (co se nekorektnosti a humoru týče) ještě dále. Mnohem dále.(13.7.2010)

 • paascha
  ****

  Sami sebe obelháváme tím, že všichni ti Omarové, Karímové, Usrámové a jiné kreatury, kteří touží po zničení euroamerické křesťanské civilizace, po svaté válce džihhádu, po zabití mužů, znásilnění žen a upečení dětí, všichni ti smradlaví Ábůové a Mohamrdové, kteří se jen třesou, aby mohli hodit do metra bombu, nebo nejlépe tam napochodovat sami, s bombou v prdeli a rozmlátit to tam na maděru, všichni tihle hajzlové krvelační, jsou ve skutečnosti nesvéprávní idioti, kteří se nakonec zahubí sami. Ale to je omyl, bohužel, to je omyl. Za pár let, až budeme své ženy vídat jen v zatemnělých ložnicích a z rádia bude vřískat muezzín, pak se budete navzájem ptát, jak je to možné? Vždyť ten milý snědý kluk ze sousedství, co nám teď řídí život, byl tak tichý a milý a tak roztomile žvatlal... v Německu si taky spousta lidí říkalo, že ten malý křikloun nemá šanci něco dokázat, vždyť jsou národ Goetha a Schillera....:-) Myslím, že je na čase začít vracet, co dostáváme. Nakonec i musulmanský pseudozákon šaría mluví o spravedlivé odplatě oko za oko a zub za zub. Takže za každou useklou hlavu rukojmího bych vymasil nějakou bubáckou vesnici, za každou bombici v Evropě jeden plný náklad do Arábie, atp. Ono by je to rebelanství rychle přešlo, čmoudy smradlavý!(8.11.2010)

 • hippyman
  ***

  tak tohle mi nesedlo... byť autenticky, pořád jen špatná, rozklepaná kamera; byť autenticky, pořád jen špatné a hloupé dialogy, prostě nadhodnocený britský "humor", který paradoxně zachraňuje ta nejautentičtější závěrečná nehumorná část. snímek plný kontrastů, pomatených a leckdy dost trapných scén. takovýto druh zábavy bych už asi zažít nechtěl. 50%. [1. wayFUCKý HD FEST](30.9.2010)

 • mat.ilda
  ****

  A zde prosím vás vidíme, že stejně jako čert, ani terorista není tak hroznej, jak ho malujou a dokonce i džihád může mít lidskou tvář... takže, jestli i ostatní vládnou podobnou duchaplností jako Omar, Waj, Barry, Faisal a Hassan, nemáme se čeho bát. Na druhou stranu se divím, že snímek v Británii nevyvolal odvetu, třeba v podobě několika zlikvidovaných drogérií... Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(14.4.2015)

 • Radyo
  ****

  Scénárista si dal práci a svedl v tomto filmu dohromady opravdu povedenou partičku islámských "fundamentalistů". Jejich zarputilá snaha "vyhodit něco do vzduchu" je servírována osobitým způsobem a tak musí "pákistánské bukvice" (jak jsou nazváni jednou sousedkou) cestou řešit řadu komplikací a zapeklitých situací, které by samy o sobě byly možná méně legrační, kdyby divák neznal všechny souvislosti. :-) Nicméně když si člověk ty souvislosti odmyslí, zbude mu jistě i nějaký ten námět na přemýšlení...(20.3.2013)

 • - Pokud jste si koupili DVD filmu, počkejte v sekci "vystřižené scény" na přílet racka a poté zmáčkněte ENTER. Dostane se vám pohledu na více bonusových scén. (HellFire)

 • - V roce 2007 vznikl scénář, ale jak BBC, tak i Channel 4 jej odmítly s tím, že se jedná o příliš kontroverzní téma. Morris pak v hromadném mailu pod názvem Funding Mentalism vyzval fanoušky, aby přispěli na realizaci filmu částkou 25-100 liber, a nabídl všem přispívajícím možnost zúčastnit se natáčení v komparzních rolích. Nakonec to nebylo třeba – produkce se ujaly Film 4 Productions a Wrap Film. [Zdroj: HCE] (POMO)

 • - V den premiéry filmu na festivalu Sundance, tedy 23.ledna 2010, byla ve Velké Británii zvýšena pohotovost v důsledku nepotvrzených spekulací ohledně teroristického útoku. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace