Čtyři lvi

Four Lions

Štyri levy

Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 97 min

Docela zábavný film, který se věnuje problematice přebytečných končetin a přelidněných drogérií. Jedná se totiž o snímek, pojednávající o partě teroristů, kteří se snaží spáchat nějaký atentát a vzít sebou na onen svět co nejvíce bezvěrců.Bohužel, nebo snad i díky bohu, jsou to neskuteční blbci, tudíž se jim celé to bombové snažení nějak nedaří zrealizovat. Vřele doporučuji všem muslimským divákům a lidem, kteří se chtějí upřímně zasmát u této hořko sladké komedie, která je plná zmatených teroristů a mrtvých ovcí. Černý humor už dlouho nebyl černější a parodie na terorismus nebyla více cynická. 70%(27.3.2012)

Kdyby to byl krátký sitcom do Monty Pythona, tak by to bylo dokonalé dílo, u kterého bych se smál od začátku do konce. Je v tom cítí ta chuť britcomů. Jenže při sledování jsem se zpozoroval, že se bavím u filmu až zpětně (mám chuť i zvednout hodnocení). Nechci tím říct, že by mi ty vtipy nedocházeli. Jsou přímo na místě, jen si říkám: "Co to k čertu..." Má ten film pobavit, nebo vyvolat bouřlivé kontroverzní diskuse? Záleží na vás, jak to přijmete.(4.9.2010)

Extrémně politicky nekorektní komedie, občas možná až příliš (a to říkám jako člověk, který obyčejně filmovou nekorektnost vidí jako velké plus). Technicky nevyjímečné provedení (téměř dokumentární kamera) mě nepotěšilo (ve snímcích, které si o to vyloženě nežádají, mě tento styl spíše obtěžuje), no obsah všechno vynahrazuje. Mnoho scén je totiž vyloženě k popukání.(3.9.2010)

Magořina. Já prostě nedovedu fandit teroristům, když plánujou útok na normální lidi. Vím, že je to komedie a ona je to doopravdy prdel, ale terorista mi nikdy nebude sympatickej a basta. Bohužel mi tato antipatie kazila požitek z filmu, který opravdu JE vtipný. Oni se tam totiž všichni chovaj jak naprostý kreténi, jak teroristi, tak policie a veřejnost. Scéna se zabitým wookie je geniální, ale i při zbytku skečů se budete smát nad tak neuvěřitelnou demencí teroristů, kteří by si mohli říkat Blbý a blbější a ještě blbější a už úplně retardovanej debil. Prostě to zvolilo ještě ostřejší a nekorektnější vyjádření nesmyslnosti dnešních konfliktů s islámem, než např. Sandlerův Zohan. Ke konci mi ale moc do smíchu nebylo.(21.9.2010)

Absurdní satira, parodie na terorismus nebo jen černá komedie. Těžké se rozhodnout. Divák sleduje partičku "skoroteroristů", kteří mají velký plán zahrnující to co můžeme od teroristů očekávat. Všechny přípravy i konání sledujeme s nadhledem a humorem ale když vše končí, uvědomí si divák, že to vlastně taková legrace nebyla a rozhodně nešlo o to ukázat terorismus jako něco vtipného. Je zde řada povedených scén, které převážně svou absurditou dokáží rozesmát ale jako celek už film bohužel tak zábavný není. Rozhodně však stojí za vidění už jen kvůli těm pár scénám, které opravdu stojí za to.(3.6.2011)

• - Pokud jste si koupili DVD filmu, počkejte v sekci "vystřižené scény" na přílet racka a poté zmáčkněte ENTER. Dostane se vám pohledu na více bonusových scén. (HellFire)

• - Film bol natočený v anglickom Sheffielde, pričom aj slávny Londýnsky maratón je tiež nasnímaný v uliciach Sheffieldu, nie v Londýne. (odvedle)

• - Satiru na moderní terorismus se rozhodl zkušený komediograf Morris napsat po vyslechnutí několika neuvěřitelných historek o zákulisí džihádu. Tři roky strávil výzkumem, hovořil s experty na terorismus, s příslušníky policie i tajné policie, ale i s obyčejnými muslimy. [Zdroj: HCE] (POMO)