Čtyři lvi

We Are Four Lions

Štyri levy

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie, 2010, 97 min

Tak přehnaně idiotské, až je zábava se na to dívat. Nejtupější atentátníci na světě tu z úst vypouštějí tak debilní hlášky a inscenují tak bláznivé scénky, že se nezasměje jen ten největší bručoun na světě - a možná i ten ano. Hlavní postavy se tváří smrtelně vážně i při pronesení toho nejšílenějšího dialogu :-D... Dobré, dobré! Škoda, že mi podobný typ humoru (rozhodně ne v TAK velkém množství) moc nesedí (ve filmu), a také jsem to čekal trochu víc do dramatu. 65%(14.5.2011)

Robiť si žarty z teroristickej bunky, ktorá plánuje samovražedný útok, vyžaduje značnú odvahu a trochu zvrátený zmysel pre humor. Obe vlastnosti tvorcovia majú dostatok a v plnej miere ho využívajú. Už som sa dlho tak nenasmial ako pri tomto nekorektnom čiernom humore. Ale bolo by príliš jednoduché brať tento film len ako zábavu...(12.3.2011)

Dancing in the Moonlight... Priam samovražedne nekorektná britská satira o štyroch totálne vypatlaných čuramedánoch a ich zúfalo nepodarenom džiháde. A predsa na konci, po 90 minútach rehotu nad nehorázne vtipnými dialógmi ("Vyhoďme do luftu drogériu, predávajú tam prekliate kondómy, ktoré nás nútia spávať s bielymi ženami!"), zostáva mrazivý pocit.(27.9.2010)

A zde prosím vás vidíme, že stejně jako čert, ani terorista není tak hroznej, jak ho malujou a dokonce i džihád může mít lidskou tvář... takže, jestli i ostatní vládnou podobnou duchaplností jako Omar, Waj, Barry, Faisal a Hassan, nemáme se čeho bát. Na druhou stranu se divím, že snímek v Británii nevyvolal odvetu, třeba v podobě několika zlikvidovaných drogérií... Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(14.4.2015)

Extrémně politicky nekorektní komedie, občas možná až příliš (a to říkám jako člověk, který obyčejně filmovou nekorektnost vidí jako velké plus). Technicky nevyjímečné provedení (téměř dokumentární kamera) mě nepotěšilo (ve snímcích, které si o to vyloženě nežádají, mě tento styl spíše obtěžuje), no obsah všechno vynahrazuje. Mnoho scén je totiž vyloženě k popukání.(3.9.2010)

• - Pokud jste si koupili DVD filmu, počkejte v sekci "vystřižené scény" na přílet racka a poté zmáčkněte ENTER. Dostane se vám pohledu na více bonusových scén. (HellFire)

• - Film bol natočený v anglickom Sheffielde, pričom aj slávny Londýnsky maratón je tiež nasnímaný v uliciach Sheffieldu, nie v Londýne. (odvedle)

• - Scéna na tržišti v Pakistánu se ve skutečnosti natáčela v Indii ve městě Hyderabad. (HellFire)