Zmatek v srdci (TV film)

So ein Schlamassel

Komedie / Romantický

Německo, 2009, 90 min

• rikitiki

Jak hodnotit, když si nablbá červená knihovna vezme jako startovací moment závažné téma, v tomto případě vztah německé a židovské rodiny se vší zátěží z minulosti? Dá se to brát jako osvěta anebo jako do nebevolající drzost. V tomto případě je správně za B., protože zatímco německá rodina je vyvzorněná (dokonce židovské přítelkyni svého syna matka uvaří košer jídlo a to přestože neví, co znamená slovo gój), židovská rodina Němce tak snadno nepřijme, navíc je podaná jako skupina potřeštěnců s mnohými společenskými problémy (homosexualita, nevěra, nemanželské dítě). /25. 9. 11.(25.9.2011)

• arcticsky

Zajímavá byla účast Rolfa Hoppeho / Tři oříšky pro Popelku/ v roli židovského dědy. Tento východoněmecký herec byl podle Vlastimila Brodského kdysi nadšeným komunistou a jako takový byl terčem posměchu svých hereckých kolegů.(18.1.2011)

Som si viac než istý že pokiaľ by v tomto filme nehrala Natalia Avelon čo by moja platonická láska, tak o to ani nezakopnem. Zápletka ani samotný príbeh nie je vôbec zlý, ale v svojej podstate ide len o priemernú, tuctovú, Nemecku, romantickú komédiu, ooó aká škoda.(16.5.2011)

• noctambule

Klasická německá romantická komedie, na kterou mě neužije. Zajímavý byl jen nastíněný vztah mezi Němci a Židy.(18.1.2011)