Komentáře uživatelů k TV filmu (9)

Dvoudílná inscenace podle povídky A.C.Doylea, po níž jsem se léta pídila (a nakonec ji vykutal kolega pávek - děkuji), protože mi tu zásadně chyběla. Dodnes si pamatuji: 1) okouzlujícího hipíka Kratinu, který vyšetřoval inkognito masakr jisté farmářské rodiny kdysi kdesi v Americe (ku-klux-klanem to zavání, bílé kutny uvidíme), 2) průpovídku, dle níž se poznávaly spřízeněné brakýřské duše - "noc je temná - temnější pro cizince na cestách - bratr bratru podá světlo - bratr je sám bratrovi světlem" - a za 3) neskutečně přitažlivou a podmanivou atmosféru, která by mě přirazila k televizi i dnes, ať už by to mělo dopadnout jakkoli :).(14.3.2010)

Tématicky silná televizní hra o počátcích organizovaného zločinu ve Spojených státech amerických. Podobným způsobem vznikl např. Ku-klux-klan a řada dalších organizací. Slušně obsazené, takový Jiří Bartoška v roli majitele pohřebního ústavu, který přibližně polovinu svých klientů posílá na onen svět sám, představuje skutečně mrazivou postavu, kdežto Petr Haničinec náleží k zakladatelské elitě organizace, která si neuvědomuje, že společnost se vyvíjí a organizovaný zločin se těm změnám musí přizpůsobovat. Celkový dojem: 90 %. Mrazivý závěr napovídá, že boj s chobotnicí nikdy neskončí.(29.3.2010)

"Brakýře" jsem na CSFD marně hledal několik let a ani mé úsilí o jejich nahození nikam nevedlo, protože jsem nebyl schopen najít bližší údaje o této výborné televizní inscenaci. Po delší době jsem je zkusil vyhledat a ejhle - dobrá věc se podařila :-) . Kleopatřin komentář mi mluví z duše, za sebe bych ještě z hereckých představitelů kromě vynikajícího Kratiny vyzdvihl "rodinné" trio Shafferových - Zdeňka Řehoře, Janu Švandovou a Lukáše Vaculíka, který v roli Ettiina bratra opravdu exceluje. Nezapomenutelná je i titulní píseň s textem a v podání Zdeňka Rytíře, kterou s jinými slovy pod názvem "Hallo, Mr. Dejavu" později nazpíval i Michal Tučný.(16.10.2010)

Vážení přátelé - všichni zůčastnění v nejlepší formě - tehdy ještě...(25.12.2010)

Podle mého asi nejlépe natočený Doylův román Údolí strachu. Z TV filmu byla vypuštěna postava Sherlocka, které je i v knize nadbytečná. Skvělý Kratina v roli tajného agenta McMurda i Haničinec v roli šéfa Kukluxklanu. Škoda, že ho snad od té doby znovu nedávali.(9.10.2014)

Film si pamatuju i po těch 30-ti letech. To něco znamená....(20.3.2017)

Od té doby jsem měl pana Kratinu jako jednoho z drsných hrdinů! :)(28.11.2010)

Jo, jo. Na toto dílo si vzpomínám. Škoda, že ho už dlouho neuváděla žádná televize (alespoň jsem nezaregistroval). Po dalším zhlédnutí bych možná hodnocení upravil (možno oběma směry). Je vidět, že Adamec netočil jen přihlouplé seriály. Bohužel na své hodnotnější dílka nechává zapomenout. 80 %.(22.2.2011)

Tak tohle zpracování sira Conana Doyla je jedinečné a skutečně výborné!!(17.6.2017)