Měl jsem z Burtona pocit, že režisérsky trochu stagnuje (přeci jen Dark shadows byl opravdu hrozný film), ale v Big eyes mi opět ukázal, že mu to ještě hezky točí. Tenhle snímek mi svou laškovností trochu připomněl některé věci od Woodyho Allena - a stejně jako Allen, tak i Burton vsadil na kvalitní herecké tahouny, kterými v tomto případě byli Christoph Waltz a Amy Adams.(26.11.2015)

Burtona fascinujú veľké oči od "nepamäti" a určite si aj preto vybral tento scenár (so Scottom Alexanderom a s Larrym Karaszewskim má už overenú skúsenosť). Snažil sa ho podať čo najlepšie s jeho "značkou" skĺbenou s faktom, že sa v prom rade jedná o biografiu. V snímku si nemohol dovoliť mocné imaginačné úlety (aj keď, tu sa mu tiež podarilo majstrovsky prepojiť niektoré pasáže s veľkými očami, so serióznosťou životného príbehu), gotické prvky, ktoré sú jedným z najvýraznejších čŕt jeho rukopisu. Na druhú stranu, ten kto sa vie vcítiť do tohto diela nájde v ňom preveľa z Burtona. Hlavná postava je izolovaná vo vlastnom svete (skvelo podtrhnuté audio stránkou; napr. keď sa Margaret pokúša o nový štýl svojho maliarskeho rukopisu, tak tu sa len prehlbuje tento fakt), je tu veľakrát vidieť nádhernú paletu farieb v protiklade s pochmúrnejšími farbami (stiahnutím ich živosti, sýtosti a jasu - napr. kontrast farieb pri scéne pohľadu z ulice, kde je možnosť vidieť "fádny" pochmúrny dav versus "živé" farby aút), dôraz na artikuláciu/prejav, svojský humor a "ukecanosť" v podaní Waltera, vizuálnu detailnosť/precíznosť v akcii postáv (viď. Amyne pohyby štetcom a to nie je maliarka) a takýchto typických Burtonovských perličiek je tu veľa. V neposlednom rade ako býva zvykom, tak skvelý výber hercov na dané role. Film sám o sebe je skvelo natočený a má rozhodne Burtonov rukopis, aj keď nie v takej "famfáre" jeho vlastnej. Som nadšený - na prvé zhliadnutie 90%.(19.2.2015)

Neskutečně skutečný příběh. Dramatická životní událost v krásném provedení Tima Burtona. Jsem rád, že jsem si tímhle snímkem rozšířil obzory a že jsem na Tima nyní dal....jinak ho moc v poslední době v lásce nemám :-) Waltz opět naprosto bombovej a Kidman....no tu já prostě miluju :-) Mimochodem, proč jí nevidím mezi herci??????!!!!!!!!!!(2.8.2015)

Big Eyes od Tima Burtona je úplně něco jiného, než Tim běžně točí. Kdybych nevěděl, že to režíroval on, tak bych ho na to vůbec nehádal. Jinak je to natočený precizně, jak jsme od něj zvyklí. Vzal si opravdu neobvyklé téma, na kterém se nemohl pořádně vyřádit, ale bylo zajimavý vidět zase něco jiného a bylo to dobré!(16.11.2016)

• luka4615

Příběh rodiny Kean je jako takový jistě zajímavým a poutavým tématem na celou řadu hodin, nicméně Tim Burton v tomto filmovém přepisu neudržel mou pozornost ani z poloviny celé stopáže čítající 106 minut. Celý film působí až podivně roztěkaným dojmem, ve kterém je předvídatelná skoro každá scéna či dějový zvrat a celé to nemá skoro vůbec žádný emoční spád. Jako jediný světlý element filmu je zde skvělý Christoph Waltz v roli manipulátora, který celý film táhne vpřed a dodává filmu alespoň nějakou "šťávu". Jinak nic jiného než ubíjející a předvídatelná nuda.(18.1.2015)