Burton Margaret Keanovou miluje, o tom není pochyb. Bohužel pro něj se Margaret nikdy neměla objevit v hlavní roli - ani v životě, ani ve filmu. Selekce z těch skutečných událostí se Burtonovi prostě nepovedla... Ale to se tak stává, když chcete složit poctu někomu jenom proto, že vás ty jeho obří oči pronásledovaly celé dětství.(5.2.2015)

Waltz jako slabina snímku? Kdo by si to kdy doved představit, eh?! Nicméně je tomu tak... jeho Walter je fakt HODNĚ over the top, a bohužel zvládá táhnout dolu i celý delší pasáže filmu. Takovej 110% slizoun by možná nevlastním přičiněním stál za to, snad akorát kdyby byl v půlce filmu opravdu nařčen z pedofilie - jinak čistý zlo. Hlavně kvůli Waltzově postavě jsou nakonec Big Eyes čitelnější, než by měly, a ani nevyhnutelný vyhrocení situace potom nefunguje tak, jak by si jeden představoval. (Protože zápornější ultrazáporák se logicky dostává akorát ještě dál za čáru.) --- A štve mě to, vlastně i docela dost, protože potenciál to vážně mělo - to ne že ne. 1) Některá symbolika neměla chybu - viz Walterovo oko v klíčový dírce nebo krásná bilingvní slovní hříčka "senic-cynique". 2) Amy byla herecky naprosto přesvědčivá, až oscarová, a na rozdíl od Waltze se jí dostalo i solidně napsaný postavy. Líbilo se mi hlavně, že tak insecure vydržela bejt prakticky po celou dobu, i když se nálada a směřování snímku mezitim docela pružně měnily (nezřídka i ve prospěch její postavy).(9.1.2015)

Měl jsem z Burtona pocit, že režisérsky trochu stagnuje (přeci jen Dark shadows byl opravdu hrozný film), ale v Big eyes mi opět ukázal, že mu to ještě hezky točí. Tenhle snímek mi svou laškovností trochu připomněl některé věci od Woodyho Allena - a stejně jako Allen, tak i Burton vsadil na kvalitní herecké tahouny, kterými v tomto případě byli Christoph Waltz a Amy Adams.(26.11.2015)

Neskutečně skutečný příběh. Dramatická životní událost v krásném provedení Tima Burtona. Jsem rád, že jsem si tímhle snímkem rozšířil obzory a že jsem na Tima nyní dal....jinak ho moc v poslední době v lásce nemám :-) Waltz opět naprosto bombovej a Kidman....no tu já prostě miluju :-) Mimochodem, proč jí nevidím mezi herci??????!!!!!!!!!!(2.8.2015)

• Wormboy

Neviem, co sa s Burtonom v poslednych rokoch deje, ale z chlapika, ktory dokazal prezentovat zanrovo rozmanite filmy sa stava nudny chlapik s predvidatelnym zanrovym vyberom. Na Big Eyes som teda pozeral s velkymi ocakavaniami, pretoze islo o odklonenie od Depp-Burton stylu a to v celom rozsahu. Biograficky pribeh plagiatorstva obrazov medzi manzelmi a z tohto vyplyvajuca plejada konfliktov spolocne s kvalitnym hereckym obsadenim, rovnako evokovali, ze tento krat Burton nemoze stupit vedla. A jeeejda...zial opat sa to podarilo, kvalitna predloha zabita debilnym spracovanim. Big Eyes je dramaticky v mojich ociach absolutne nefungujucim filmom, castokrat balansuje na hranici grotesky a dramy, pricom miestami som nevedel, ci Burton nevie, co z filmu chce mat, alebo jednoducho mu to je len jedno. Velky problem je tiez v nepodarenom scenari, ktory hercov posuva do pozicii bezduchych figurok. Od roku 2003 teda stale cakam od Burtona na kvalitny neanimak...(25.11.2016)