Big Eyes nejsou Big Fish, ale kupodivu mi něčím - trochu asi vizuálem - Velkou rybu připomínaly. Je to film uhlazený nevzrušivý a jednoduchý, ale hezký. Walz má slizký a odpudivý vzhled a od dob Vody pro slony ho považuju za prototyp záporné postavy. Zde byl snad ještě nepříjemnější s tím svým úsměvem. Nedělal nic tak hrozně zlého, ale hnusil se mi . Amy Adams ve své odevzdanosti nepředvedla nic extra.(26.9.2017)

Tahle burtonovská oddechovka mě bavila. Sice mě narozdíl od jeho ostatních počinů nijak hluboce nezasáhla, ale atmosféra 50. let byla příjemná. Herecké duo - Adams, Waltz - bylo zvoleno perfektně, myslím, že nejlépe ze zvažovaných představitelů hlavních rolí. Je vidět, že nejen Depp a Bonham Carter se do burtnových děl hodí. Hudební podkreslení písněmi Lany del Rey je jen dalším plusem.(24.6.2015)

Big Eyes sa dá zhrnúť aj do jednej vety: Amy Adams sa zapozerá do na prvý pohľad úplne dôveryhodného Waltza a niekoľko rokov ignoruje, že ju iba využíva. Ale potom zmúdrie a po rokoch nažívania si uvedomí, že svojho manžela malovať nikdy nevidela a že teda asi žiaden maliar nie je. Je tu nádherná živá kamera, malebné scenérie 60. rokov, na ktoré sa vždy pekne pozerá a popritom nejaká zápletka, ktorá je schopná udržať pozornosť. Ale na rovinu. Všetko stojí a padá na obrazoch detí s očami ako taniere, ktoré kričia Tim Burton a Christophovi, ktorý je brilantný vždy, vždy, vždy. Jeho scéna ako zástupcu a obžalovaného v jednom nemala chybu. Len rovnako ako je Sean Bean spoilerom o smrti, Christophov desivý úškrn je zárukou, že z jeho postavy sa vykľuje psychopat. Je to pochvala a výčitka zároveň, niekedy by som ho chcela vidieť hrať vyslovene kladnú postavu. Či by som mu to vôbec uverila. Späť k filmu. Neviem si naň vytvoriť jasný názor. Strašne pekne sa naň pozeralo. Tento snímok je niekde medzi tým, na čo som od Tima zvyknutá. V detailoch nereálny, uletený (aspoň myslím, že sa izba nedá podpáliť cez kľúčovú dierku, ale asi sa to nechystám vyskúšať) no na druhej strane nie je úplne bizarný, nikde sa neutrhne tak, ako to pán režisér vie. Trošku mi ten extrém chýbal.(14.11.2016)

Oceňuju Burtonovu snahu pojmout film vizuálně konečně maličko (maličko!) jinak a obsadit nové herce, ale příběh i jeho konstrukce jsou opět strašně nepromyšlené (a musí si pomáhat banálním vypravěčem) a já se víc a víc utvrzuju v tom, jak moc Burton nedokáže zpodobnit interakce mezi lidmi na nějaké komplexnější úrovni, což u filmu jako Big Eyes už rozhodně vadí. Dokáže vyvolat emoce okamžiku a osobní emoce, ale ne emoce vztahů, proto všechny jeho filmy, kde mají hrát vztahy roli, působí chladně a mrtvě. A tady to není čím zamluvit. Jo a šílený přehrávání Waltze je na hraně snesitelnosti. 2 a 1/2(17.1.2015)

Big Eyes od Tima Burtona je úplně něco jiného, než Tim běžně točí. Kdybych nevěděl, že to režíroval on, tak bych ho na to vůbec nehádal. Jinak je to natočený precizně, jak jsme od něj zvyklí. Vzal si opravdu neobvyklé téma, na kterém se nemohl pořádně vyřádit, ale bylo zajimavý vidět zase něco jiného a bylo to dobré!(16.11.2016)

• - Producent a scenárista snímku Larry Karaszewski na otázku, proč si vybral zrovna Lanu Del Rey, která pro film nazpívala titulní sklabu a píseň "I Can Fly", odpověděl: "Laniny písně vyjadřují Margaretiny (Amy Adams) pocity naprosto přesně, je to jako monolog jejích vlastních vnitřních myšlenek."  (Keshh)

• - Jedná sa o druhý životopisný film Tima Burtona. Tým prvým bol Ed Wood (1994), obidva filmy delí 20 rokov. Za zmienku tiež stojí, že obe snímky napísalo scenáristické duo Scott Alexander a Larry Karaszewski. (scattered)

• - Herecké obsadenie filmu pozostáva prevažne z hercov, s ktorými Tim Burton ešte nepracoval, čo je pre neho nezvyklé. (scattered)