poster

Planeta plná plastů

 • Rakousko

  Plastic Planet

 • Německo

  Plastic Planet - limitierte plastikfreie Öko-Verpackung

 • Slovensko

  Plastová planéta

 • Nizozemsko

  Plastic Planet

Dokumentární

Rakousko / Německo, 2009, 95 min

Režie:

Werner Boote

Scénář:

Werner Boote

Producenti:

Daniel Zuta

Střih:

Cordula Werner
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • astrid_sk
  ****

  Na tento film som dnes nahodou narazila v televizii. Mala som pokusenie ho niekolkokrat prepnut, kedze tam boli dost hluche miesta a celkovo myslim, ze ten styl vypravania asi mohol byt lepsi. Samotna tema ma ale zaujala natolko, ze som ostala film sledovat az do konca a bola som zhrozena... deprimovana, smutna... ak aspon polovica toho, co tam spominaju, je pravda, tak by sme sa mali nad sebou zamysliet...(3.3.2013)

 • subic
  *****

  Rakušan Werner Boote udělal hodně zajímavý dokument, který nedávno uvedla ČT2 a já jsem si ho musel pustit 3x po sobě, abych ho pobral. Werner Boote nás provede takřka celým světem a ukáže nám, jak plasty za necelých 100 let změnily svět v různých oblastech světa a dál co nám hrozí do budoucna. Odkaz tohoto dokumentu je skutečně obrovský a také s obrovským dopadem na celou lidskou populaci.(15.10.2014)

 • Autogram
  *****

  Množstvo informácií o PVC, ftalátoch a bisfenoloch pekne pohromade. A natočené nielen dokumentárne, ale investigatívnym spôsobom s výpoveďami rôznych strán vrátane nešťastnej pracovníčky v čínskej továrni, ktorá až na pokyn šéfa prestala poskytovať informácie. Európske a americké továrne pre istotu neposkytli absolútne nič a neumožnili natáčanie vôbec.(3.3.2013)

 • Lukoh
  ****

  Dokument pojednávajúci o škodlivosti plastov a ich dopadu na životné prostredie ľudské zdravie... Lajcky zhrnuté všetky dôležité fakty ohľadom plastov a plnidiel v nich... Aj keď sa nedosiahol na konci dokumentu požadovaný výsledok, je dobré sa oboznámiť s danou problematikou, hlavne, ak o nej vôbec neviete...(4.6.2012)

 • Segrestor
  ***

  Věděli jste, že jakákoliv věc vyrobena z plastu by neměla mít naprosto žádný zápach? A čichli jste si někdy k zahradnické sadě pro děti? Šli jste někdy do obchodu s hračkami a čichali, jak to tam "voní"? No, to bude nějakým sajrajtem, co do toho přidávaj. Něco, co se uvolňuje a vy to čicháte. To je právě špatně. Toto a spousty zajímavých věcí, co jste o době plastové, ve které žijete, nevěděli, se dozvíte právě zde v dokumentu, který ale tradičně nedává příliš prostoru objektivitě. Úplně z něj stříká, že je od začátku do konce natočen tak, abyste se buď plastů báli nebo je alespoň nesnášeli. Takže zavádějící, neobjektivní, manipulativní.(21.10.2014)

 • - Snímka vyhrala na filmovom festivale Romy Gala 2010 v Rakúsku cenu za najlepší dokument. (Marek1991)

 • - Desať dní po premietnutí filmu na MEIFF v Abú Dhabí zakázali tamojší úradníci plastové tašky v Spojených arabských emirátoch s účinnosťou od roku 2013. (Marek1991)

 • - Dokument Plastic Planet sa natáčal v Rakúsku, Belgicku, Číne, Fínsku, Francúzsku, Nemecku, Indii, Taliansku, Japonsku, Maroku, Veľkej Británii a USA. (Othellko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace