Planeta plná plastů

Werner Boote

Werner Boote

Daniel Zuta

Cordula Werner

Na tento film som dnes nahodou narazila v televizii. Mala som pokusenie ho niekolkokrat prepnut, kedze tam boli dost hluche miesta a celkovo myslim, ze ten styl vypravania asi mohol byt lepsi. Samotna tema ma ale zaujala natolko, ze som ostala film sledovat az do konca a bola som zhrozena... deprimovana, smutna... ak aspon polovica toho, co tam spominaju, je pravda, tak by sme sa mali nad sebou zamysliet...(3.3.2013)

Rakušan Werner Boote udělal hodně zajímavý dokument, který nedávno uvedla ČT2 a já jsem si ho musel pustit 3x po sobě, abych ho pobral. Werner Boote nás provede takřka celým světem a ukáže nám, jak plasty za necelých 100 let změnily svět v různých oblastech světa a dál co nám hrozí do budoucna. Odkaz tohoto dokumentu je skutečně obrovský a také s obrovským dopadem na celou lidskou populaci.(15.10.2014)

Množstvo informácií o PVC, ftalátoch a bisfenoloch pekne pohromade. A natočené nielen dokumentárne, ale investigatívnym spôsobom s výpoveďami rôznych strán vrátane nešťastnej pracovníčky v čínskej továrni, ktorá až na pokyn šéfa prestala poskytovať informácie. Európske a americké továrne pre istotu neposkytli absolútne nič a neumožnili natáčanie vôbec.(3.3.2013)

Dokument pojednávajúci o škodlivosti plastov a ich dopadu na životné prostredie ľudské zdravie... Lajcky zhrnuté všetky dôležité fakty ohľadom plastov a plnidiel v nich... Aj keď sa nedosiahol na konci dokumentu požadovaný výsledok, je dobré sa oboznámiť s danou problematikou, hlavne, ak o nej vôbec neviete...(4.6.2012)

Věděli jste, že jakákoliv věc vyrobena z plastu by neměla mít naprosto žádný zápach? A čichli jste si někdy k zahradnické sadě pro děti? Šli jste někdy do obchodu s hračkami a čichali, jak to tam "voní"? No, to bude nějakým sajrajtem, co do toho přidávaj. Něco, co se uvolňuje a vy to čicháte. To je právě špatně. Toto a spousty zajímavých věcí, co jste o době plastové, ve které žijete, nevěděli, se dozvíte právě zde v dokumentu, který ale tradičně nedává příliš prostoru objektivitě. Úplně z něj stříká, že je od začátku do konce natočen tak, abyste se buď plastů báli nebo je alespoň nesnášeli. Takže zavádějící, neobjektivní, manipulativní.(21.10.2014)

• - Snímka vyhrala na filmovom festivale Romy Gala 2010 v Rakúsku cenu za najlepší dokument. (Marek1991)

• - Desať dní po premietnutí filmu na MEIFF v Abú Dhabí zakázali tamojší úradníci plastové tašky v Spojených arabských emirátoch s účinnosťou od roku 2013. (Marek1991)

• - Dokument Plastic Planet sa natáčal v Rakúsku, Belgicku, Číne, Fínsku, Francúzsku, Nemecku, Indii, Taliansku, Japonsku, Maroku, Veľkej Británii a USA. (Othellko)