Planeta plná plastů

Werner Boote

Werner Boote

Daniel Zuta
  • nascendi

Znervózňovala ma sebaprezentácia režiséra, chaotický pohľad na fenomén plastov, bezradnosť pri úvahách, či problémy s plastovým odpadom sú menšie, ako ich prínos a množstvo ďalších otázok, ktoré používanie plastov prináša. Samotný film je zbytočne nakrútený, pretože jeho efekt bude porovnateľný s efektom filmu, ktorý by burcoval proti škodlivosti áut, mobilov, mikrovlniek a prakticky všetkého, čoho sa bezbolestne nedokáže vzdať.(23.1.2014)

Množstvo informácií o PVC, ftalátoch a bisfenoloch pekne pohromade. A natočené nielen dokumentárne, ale investigatívnym spôsobom s výpoveďami rôznych strán vrátane nešťastnej pracovníčky v čínskej továrni, ktorá až na pokyn šéfa prestala poskytovať informácie. Európske a americké továrne pre istotu neposkytli absolútne nič a neumožnili natáčanie vôbec.(3.3.2013)

Rakušan Werner Boote udělal hodně zajímavý dokument, který nedávno uvedla ČT2 a já jsem si ho musel pustit 3x po sobě, abych ho pobral. Werner Boote nás provede takřka celým světem a ukáže nám, jak plasty za necelých 100 let změnily svět v různých oblastech světa a dál co nám hrozí do budoucna. Odkaz tohoto dokumentu je skutečně obrovský a také s obrovským dopadem na celou lidskou populaci.(15.10.2014)

Dokument pojednávajúci o škodlivosti plastov a ich dopadu na životné prostredie ľudské zdravie... Lajcky zhrnuté všetky dôležité fakty ohľadom plastov a plnidiel v nich... Aj keď sa nedosiahol na konci dokumentu požadovaný výsledok, je dobré sa oboznámiť s danou problematikou, hlavne, ak o nej vôbec neviete...(4.6.2012)

Tento dokument je podľa mňa mierne nedocenený. To, kde niekde, niektorí vidia chyby, ja vidím dôležitosť, účelovosť poukázať na holý fakt, ktorý je pravdivý, len sa mu stále bránime, nie je zlé. Objektivita je podľa mňa veľká, to že sa spoločnosti bránia, čo i len vyjadriť sa, je už ich problém. Myslím si, že tento film by mali ľudia vidieť, aby si uvedomili ako žijú, hľadali alternatívy, lebo nás to všetkých ovplyvňuje, v ekológii neexistujú hranice, príroda je len jedna, život máme len jeden. Vymenovanie vecí z tohto dokumentu by mi trvalo dlho, ono je to ako celok výborné a veľmi dôležité, treba si to skrátka pozrieť.(22.12.2012)

• - Na premiére v Rakúsku prezentoval Werner Boote testy o chemických BPA v dojčenských cumlíkoch. Následne boli viaceré kontaminované kusy stiahnuté z trhu. (Marek1991)

• - Snímka vyhrala na filmovom festivale Romy Gala 2010 v Rakúsku cenu za najlepší dokument. (Marek1991)

• - Dokument Plastic Planet sa natáčal v Rakúsku, Belgicku, Číne, Fínsku, Francúzsku, Nemecku, Indii, Taliansku, Japonsku, Maroku, Veľkej Británii a USA. (Othellko)