Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Těžký život pracující dívky, aneb jak Sadie McKee (Joan Crawford) ke štěstí přišla. Romantické drama Sadie, která občas obsluhuje u stolu v bohaté rodině Aldersonových, kde je její matka kuchařka. Mladý Michael Alderson (Franchot Tone) se do ní zakouká, ale když jednou u stolu kritizuje jejího přítele Tommyho (Gene Raymond), tak se Sadie naštve, prohlásí, že jsou všichni necitliví snobové a odejde středem. Tommyho současně vyhodí z fabriky a oba společně odjedou do New Yorku takřka bez centu v kapse. Ubytují se v penzionu u majitelky nočního klubu Opal (Jean Dixon). Sadie brzo ráno vypadne shánět práci a má se s Tommym sejít na úřadě, aby si vyzvedli svatební licenci, jenže ten se mezitím nechá ochotě svést sousedkou Dolly (Esther Ralston) a odjede s ní z města, aby společně vystupovali po kabaretech jako zpěváci.

Opal nechá zničenou Sadie pracovat v nočním klubu jako tanečnici. Ta tam pozná kamarádského alkoholika Jacka Brennana (Edward Arnold), aniž by tušila, že je taky náhodou milionář. Když se tam objeví i jeho kamarád Michael Alderson, naštvaná Sadie natruc odejde domů k Jackovi, který ji miluje a ožení se s ní. Sadie ke svému překvapení zjistí, že má spoustu peněz, ale protože není zlatokopka, snaží se celkem poctivě, aby Jack přestal pít a nechá dokonce i plavat Tommyho, který mezitím jako zpěvák celkem uspěl a jasně jí dává najevo, že by se k ní vrátil. Jenže pak Tommy dostane tuberu, Sadie pochopí, že ho miluje, vyzpovídá se Jackovi a rozvede se s ním. Až na smrtelném loži Tommy Sadie řekne, že mu celou dobu pomáhal Michael a bez něj by zemřel dřív. Co Sadie udělá? Vrátí se k Jackovi, nebo najde (staro)novou lásku u Michaela? (Peabody)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (2)

raroh 

všechny recenze uživatele

Zasazeno v dobové všednodenní americké realitě, žádné romantizovaní (včetně zobrazení alkoholismu, který tu není ani tak zliterárńován jako ve Wilderově Ztraceném víkendu), hudba v bordelu i divadle živá, sympaticky nepřikrášlovaná. Milé překvapení. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Film byl natočen ještě před zpřísněním Haysova kodexu v roce 1934. Tento cenzurní mechanismus by o pár měsíců později takto „nemorální" chování hlavní hrdinky nedovolil. (Peabody)

Reklama

Reklama