Cut

Horor / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2010, 87 min

Dominic Burns

Zpola parodická reflexe na sužánr definovaný filmy jako Ils nebo The Strangers, zpola jeho vážný zástupce. Docela to funguje.(28.3.2010)

• ricci.s

Toto nefungovalo. Nejde ani tak o amatérskosť, skôr je problém v tom, že tvorcovia očividne nevedeli, či sa majú koncentrovať na krvavú akciu alebo na psychický teror. Napokon sa to rozhodli skĺbiť dohromady a výsledok nie je práve najlepší. Ten horor je veľmi krátky (trvá len 64 minút), takže som čakal, že tento čas patrične využijú. Začiatok bol nádejný, scénky ako zazvoníme - otvorím dvere - kukuk, nikto tam nie je - zazvoníme znova, sú fajn, lenže akonáhle sa im ten zabijak ukázal, všetci začali panikáriť a nedialo sa nič. A to už prešla polovica filmu, nikto nezomrel, a stále nič, akurát nuda a krik. Takže psychický teror nulový. Potom prišla akčná pasáž, zabijaci vtrhli do domu a začal sa boj o prežitie. Z tejto časti mám už lepšie pocity, lebo aj keď vraždy boli biedne, aspoň sa tam niečo dialo a film nenudil. Celkovo však podpriemer.(3.5.2011)

• ivan bohatyr

Z filmu sem neměl dobrý pocit. Hlavně nehereckost a nevybroušenost aktérů způsobila, že film působí dost amatérsky, také sem postrádal napětí, které se autor snažil dodělat tím, že se ozívaly nekontrolovatelné skřeky, výrazně se zvýšila hlasitost a slovo fuc*ing se objevilo takřka v každé větě.(4.5.2010)