Testify! Eco-Defense and the Politics of Violence

• Slovensko Testify! Obrana Zeme a politika násilia

Film predstavuje prostredníctvom rozhovorov s poprednými obhajcami radikálnych ochrancov zvierat a životného prostredia politické a duchovné sily, ktoré vedú revolučný environmentalizmus. Medzi ich výpovede sú vložené znepokojivé zábery týrania zvierat na bitúnkoch, v pokusných laboratóriách, cirkusoch a tiež záznamy z priamych akcií. (whack)

whack

Zákony sú vytvorené predovšetkým na to, aby chránili veľký biznis a politiku pred rozmýšľajúcimi, kritickými ľuďmi. Každý jeden bojovník za slobodu v histórii ľudstva, od Ježiša, Geronima, Zapatu, po Mandelu, Gándhího, Parksovej, Luthera Kinga, musel porušovať zákony, aby dosiahol zmenu. Zákony, za ktoré sa skrývajú korporácie žijúce z krátkodobého prospechu v podobe peňažných ziskov na úkor vymierania druhov, týrania zvierat a odlesňovania takej miery, že sa len zlomok dá opätovne zalesniť, a zastrašujúce označením 'terorista' tých, čo im stoja v ceste, je nemorálne uznávať a podporovať. Ja rozumiem týmto aktivistom, oni riskujú dlhoročné väzenie, aby dosiahli zmenu, myslíte si, že keby mohli niečo viditeľné (nie len na papieri) dosiahnuť legálne, že by naďalej riskovali? ()