poster

Tapped

Dokumentární

Kanada / USA, 2009, 75 min

Hudba:

Jason Brandt

Komentáře uživatelů k filmu (37)

 • grogodil
  ****

  Gandhí na to kápnul: "Je dosť vody pre ľudskú potrebu, no málo pre ľudskú chamtivosť!". Rozpitvanie tejto marketingovej "vodnej horúčky" z viac (zdravotného) alebo menej (enviromentálneho) prekvapivého pohľadu, už len podčiarkuje celkovú, na hlavu postavenú absurdnosť užívania balenej vody, idúcu aj proti tomu najprimitívnejšiemu sedliackemu rozumu - a to kupovať zbytočne vodu z kohútika 1000 krát drahšie...(4.10.2010)

 • Isherwood
  ****

  Hezká ukázka toho, jak jsme schopni obhajovat kapitalismus do té doby, než ‚neviditelná ruka trhu‘ sáhne přímo na nás. Pak se stáváme nejzarytějšími levičáky, obhajující společné hodnoty. Ale protagonisty chápu, je to celé o povaze člověka jako takového. Ač dokument neříká nic nového, připomenout si občas některá ‚veřejná tajemství‘ není úplně od věci. Save water, drink beer.(9.12.2010)

 • larelay
  *****

  Tendencne? Babkinu fujaru! Kruta realita, ci sa to niekomu paci alebo nie. V skolach povinne premietat, nech si deticky uvedomia, ze co ich v buducnosti caka... A to nie je problem len vody... hnus, velebnosti.(25.8.2010)

 • Fr
  ***

  75% povrchu Země je pokryto vodou. Pitnou vodu tvoří jen 1%. VODA JE BUDOUCÍ IMPÉRIUM..... Informace, informace, informace! Vždyť je to dokument.... Je třeba chránit veřejné zdroje pitné vody před soukromými subjekty? Je balená voda skutečně čistá, zdravá, bezpečná? Čekají nás v (blízké) budoucnosti pláže plné plastů? Asi tak o tom je tento dokument. Tvůrci si berou na paškál firmy Coke, Pepsi a Nestlé (všechny odmítli rozhovor pro tento film), které zdarma ,,tankují“ vodu a pak ji s velkým ziskem prodávají v obalech, které znečišťují prostředí. Vše co tu zazní je pravda pravdoucí. Ale mohlo to bejt stručnější! Údernější! BOJ O VODU totiž už začal! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Platím za něco co mám doma (nemyslím sex! Je to dokument o vodě!). 2.) Nevím kdo řekl:,, Whisky je na pití, voda na boj!“. 3.) Zajímá mě, kolik ropy se spotřebuje ročně na výrobu PET lahví. 4.) Je možné, aby bylo v moři víc plastů než planktonu?(14.11.2010)

 • Zeck
  ****

  Tapped se soustředí na boj s korporacema, které čerpají zdarma spodní čistou vodu a prodávají jí 1000x dráž zpět lidem. Hezké téma, ale mnohem víc mě zarazila ukázka výroby plastů a důkazy, že balená voda je mnohem nezdravější, než ta z kohoutku. Tvůrci se dost ostře naváží do Pepsi, Coke a Nestlé, ale aby se tvrdě ohraničili vůči vlastním spoluobčanům, kteří jako prasata všechny ty plastové sračky vyhazují na zem, do přírody a moře, to už neudělají. Může za to prostě výrobce a basta. Tohle je současný problém amerických dokumentů, nedokážou pochcat vlastní spoluobčany, ale tvrdě pochcávají všechno okolo. Nadnárodní firmy jsou banda hovad, lidé co odhodí láhev do přírody 2x větší. V podstatě mě čím dál tím víc faktů přesvědčuje, že lidstvo nezaslouží nic jiného, než jeden velký meteorit. 68% 27.08. 2010(27.8.2010)

 • Dellamorte
  ****

  Neuznávam tendenčné a už vôbec nie propagačné , alebo nejakou globálne orientovanou problematikou nasiaknuté dokumentáče. Tento má ale svoje poslanie , ktoré Ma oslovilo a faktami našlapaný , vizuálom sympaticky spracovaný snímok , ktorý je v prvom rade pre diváka užitočný ( ! ) - tak ten schrúmem kedykoľvek.(15.8.2010)

 • Ant
  ****

  Hodně zajímavý a znepokojující dokument, který se týká asi skoro všech. Informace jsou podány srozumitelně, jen bych uvítala o něco hlubší pohled na věc, protože místy jsou informace hodně útržkovité. Rozhodně víc takových eye-opening dokumentů.(24.8.2010)

 • teutates
  ***

  Tento a nielen tento dokument (im podobné) by som zaviedol povinné do školských lavíc v rámci všeobecného vzdelania, rozšírenia obzorov, vzdelávania v ang. (pôvodne znenie). Neide o to, že by bol tento dokument tak fascinujúci, alebo tak pravdovravný... ide len o jeden pohľad na vec, konečný názor si musí urobiť každí sám. 7/10 (s tým, že mládež je potreba dobrovoľne na silu na to istým spôsobom naviesť)(26.9.2010)

 • Snorlax
  *****

  Ono to teda je zcela jednostranné, naprosto zaujaté a chvíli jsem si dokonce myslela, že je autoři jsou naštváni jen na Nestlé, protože to není americká firma. Jenže to trvalo vážně jen chvilku, protože následně začali natírat i další nadnárodní korporace. A hlavně ukázali na téma, o kterém se nemluví. A tato databáze ukázala na primitivy, kteří "mají hodně vody", zřejmě v hlavě. Děkuji tvůrcům, že ukázali některým lidem, jací jsou kreténi.(27.7.2013)

 • Xeelee
  *****

  „Je dost vody pro lidskou potřebu, ale málo pro lidskou chamtivost.“ Mahátma Gándhí — Balené vody mohou obsahovat Vinylchlorid, Butin, Styren, Benzen, Toulen, Ftaláty a Bisfenol A. Pokud nechcete vědět co ty sračky dělaj, tak si klodně balenou vodu pijte dál a tenhle dokument přeskočte. Aspoň těhotný ženský by se jí ale měly vyhejbat jako čert kříži kvůli degenerativním změnám u plodu. Jo a dokument se od krádeže vody a nemorálních zisků firem zvrhnul v ukázku toho jak si plundrujem prostředí ve kterém žijem. To že je v mořích víc plastů než planktonu je neuvěřitelný. Ryby se pomalu tráví tím co se uvolňuje ze sežranejch plastů a my je pak jíme. Super.(5.11.2011)

 • Dharter
  odpad!

  Já nerozumím těm povstalcům z Biblického pásu, který je zformovaný v USA. Prý se děje obří konspirace Nestlé podle nich, ale oni neumí ukázat jedinou cisternu, jak čerpá vodu z pramenů. Jak mohu takové slabé konspirační teorii věřit? Jakožto správní konspirační teoretici by mohli vědět, že nejdříve je potřeba předložit důkaz, který je pravdivější, než důkaz potvrzující konspirační teorii o spiknutí Povstalců z Biblického pásu. :) ✘(14.9.2011)

 • HellFire
  ****

  Je dobré být informován.(22.12.2015)

 • Marek1991
  *****

  Vidím, že je tu zreteľný rozpor v pohľade na tento film. Niekto v ňom vidí konšpirácie, ďalší americkým bláznov, ja zas aktivistov, ktorí si začali uvedomovať toho, že balená voda je jedným z najväčších reklamných a marketingových podvodov histórie. Samozrejme niekde sa nedá piť voda z kohútika, zo studní, tam môže pomôcť aj voda z fliaš, otázne či plastové sú správne, ja si dnes už myslím, že pokiaľ to nie je bioplast alebo iný materiál, tak nie. Voda je strategická surovina, veľmi ňou plytváme, no robia to najmä nadnárodné spoločnosti, pri pestovaní plodín, chove zvierat a podobne, no najmä rôznej výrobe. Tento dokument patrí len k ďalším, ktoré slúžia k uvedomeniu si problému a plne súhlasím s vetou známeho Inda, že vody je na Zemi pre ľudí dosť, ale málo pre ľudskú chamtivosť. Dasani, Evian, Aquafina a podobné sú pre mňa podvod a o to horšie je, že boli a sú propagované známymi osobnosťami ako Jennifer Aniston a podobne. Po tomto filme možno opäť prehodnotíte svoj názor na plasty, tentokrát je to v spojení s vodou, lebo nás to priamo ovplyvňuje. Toto je americká tvorba, treba rešpektovať ich spôsob náhľadu na svet a ich spôsob tvorby, možno niekomu nesadne, dôležité je, aby ste si z toho odniesli, čo najviac. Opäť sa potvrdzuje, že ľahostajnosť môže zabíjať.(22.12.2012)

 • Carrie_3
  ****

  Pitná voda je komodita jako každá jiná, jen málokdo si to vůbec uvědomuje. Její cena je určována na základě poptávky a nabídky. Mnohé jistě překvapí, že průměrně litr pitné balené vody je dražší než stejné množství ropy. Je to alarmující či nikoliv? Lidé musí brát v potaz, že podle odhadů bude kolem roku 2030 zhruba 2/3 lidstva trpět nedostatkem pitné vody. Možná si říkáte, že je to jen další poplašná zpráva. Ano, možná je, ale jedno je jisté, z obchodu s pitnou vodou se stává obrovský business. A ten, kdo tuto příležitost - jak se říká "chytne za pačesy", jistě neprohloupí. Jak uvádí dokument: "75 % povrchu Země je pokryto vodou, pitnou vodu tvoří jen 1 %." Tapped přináší opravdu mnoho zajímavých skutečností, mohla bych pokračovat: "Výroba plastových lahví každoročně spotřebuje 714 milionů galonů ropy (v USA). Což by stačilo na pohonné hmoty pro 100 000 aut." Snímek nám ukazuje, že všechno se vším souvisí - jako např. plasty, které se dostávají do moří, se mnohdy stávají potravou ryb, které následně mohou přistát na našem stole. Dokument je zaměřen na Spojené státy - konkrétně na 3 významné globální společnosti, které se zabývají prodejem pitné vody: Nesté, Coke a Pepsi. Jeho zhlédnutí rozhodně nebyla ztráta času a člověk se navíc dozví i mnohé zajímavé skutečnosti. Mnohé záběry byly opravdu zajímavé.(25.7.2011)

 • filmharmony
  *****

  ...no, už leccos pamatuji a už je to strašně dávno, kdy jsem slyšela poprvé, že další světová válka bude o vodu... tehdy nám to připadalo jako věta z jiné planety... ...voda tu přece vždycky byla pro všechny... jak by kdo mohl prodávat vodu a hlavně, kdo by ji kupoval? no... je o mnoho let později a já si kladu otázku, jakou formu má vlastně válka... je to vždycky, když se střílí nebo zažíváme války beze zbraní? dobytá území jsou stejně výnosná jako ta získáná nejhrubší silou... válka je dneska totiž chameleon a každou hodinou získává stále více obětí... ta největší je sama planeta Země... skvělý film, smutná realita...(25.3.2014)

 • Riley
  ****

  Ode dneška piju už jen vodu z kohoutku! :) A tento dokument by měl vidět každý - ať už si pak udělá jakýkoliv názor.(18.3.2010)

 • Splasher
  **

  Welcome to the world of the plastic beach. _ Samozřejmě, že příhlížím k tomu, že se jedná o amaterský "dokument". Ale "dokument", který vyčítá nadnárodním společnostem mystifikační využití Re:Klam, sám používá jejich metody?! Nemá cenu je všechny vyjmenovávat (např.: účelové sestřihávání [někdy až podobné mistru satiry Iannuccimu], uvádění dat bez relevantího zdroje, vytrhávání z kontextu atd.). A to ty titulky + píseň od The WS to tak pěkně nakoply. Pokud bych to bral jako ukázkový dokument toho, jak Američani objevují Ameriku, tak dám klidně za pět hvězd, ale o tom to vážně být nemělo. "... to vážně necháme Švýcary, aby nám brali a následně zpátky prodávali naši vodu?" Už to tak bude. _ Cíle, které si tento "dokument" klade, jsou v pořádku, ale z toho provedení bolí oči. _ BTW: Z celosvětové výroby PET jde 30% na obaly a 60% na vlákna. Takže, i kdyby se zastavila výroba všech PET lahví, problém se znečištěním by to jaksi nevyřešilo. Hold nastala Doba plastová.(18.8.2010)

 • kebom
  **

  Vošlo by to tak na 25 min. dokument, zbytočne dlhé, zbytočné zábery na všelijaké kamióny, hadice a prírodu...(3.11.2011)

 • RedHot
  odpad!

  Být tohle alkohol, oslepí vás. Ne proto, že by byl tolik silnej, ale kvůli tomu, že je zoufale ošizenej. --- Něco tak nechutně zaujatýho jsem neviděl už dlouho. Naštvaní Američani brblají na nadnárodní korporace, že těží vodu, která by jinak ležela ladem. Uznávám, že v několika případech se Coke, Pepsi a jim podobní uměli zachovat jako dokonale vypočítavé svině. Lidé, kteří se jim v tomto dokumentu postavili, mi byli sympatičtí pramálo a jejich afektované žvásty prostřihávaly výroky opozičních byznysmenů, totálně vytržené z kontextu a osekané přesně tak, jak se to tvůrcům dokumentu šiklo. Práce na skutečném usvědčení viníka byla dost odfláknutá, například záběr na onu nenáviděnou cisternu Nestlé, jak těží vodu, nepřišel vůbec. Zapálený ekolog dojede na zaneřáděnou pláž obrovským teréňákem s ohromnou spotřebou a pak smutně vypráví o znečišťování prostředí. Informace a data v dokumentu jsou často zkreslená nebo polopravdivá. A Gándhího výrok o vodě dává smysl asi jako Werichovo "Voda je voda, lidi jsou lidi." Anebo se třeba pletu a skrývá se v tom ohromná pravda. --- Taky zastávám názor, že s vodou by se mělo hospodařit šetrněji a že je kupování balené vody až na výjimky absolutní kravina, pod to se klidně podepíšu. Nelíbí se mi, kolik lidí na naší planetě trpí žízní. Vadí mi ale i pseudo-dokumenty, stavějící na podobných bludech, jako právě Tapped. --- Promítalo se to v dvouhodinovce chemie, paní profesorka se slitovala nad studenty po slavnostní prodloužené, kteří se teprve oklepávali z kocoviny. Než ale takovouhle milost, to je už možná lepší probírat látku...(20.10.2012)

 • ddf76
  ****

  O vode z kouhoutku vim davno, ze je v pohode :). Aspon nekdo natocil film o vode, snad to nekomu otevre oci.(25.8.2010)

 • KOZEL84
  odpad!

  Balená voda je stejná jako ta z kohoutku.Fááákt??!To je fakt šok.Jo a čeká nás další verze apokalypsy,protože za 20 let budou 2/3 lidstva mít problém s pitnou vodou (to jako ta do které běžně vyměšujeme,myjeme se v ní,já s ní třeba včera vytíral chodbu atd.).No to asi ne!!Gándhí řekl jednu rádoby chytrou (hlavně kurevsky nudnou) větu a znudění amíci sou na větvi,tak rozjedou džihád.Hele on byl z Indie.Halooo z Indie!Jestli má někdo potřebu dalšího armagedonu,tak prosím.Po pěti minutách to šlo do koše,protože tyhle vypatlané americké žvásty poslouchat nemusím.Ještě se mi nestalo aby mě nasrala hned první věta filmu.Tohle fakt ne!!!!PS:Jestli má někdo málo vody,tak at' se klidně staví.Prodám levně-mám jí dost(4.12.2010)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace