Šípková Růženka (TV film)

• Německo

Dornröschen

Rozprávky bratov Grimmovcov: Šípková Ruženka

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2009, 59 min

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Bella Halben

Kostýmy:

Andrea Spanier
  • RajAthen

Lze doporučit zarytým fandům Němců nebo Růženky. Zkrátka opět se dozvíte, jak to bylo. Nebude to objevné, bude zde hodně predestinace a vyvolení (takže se hlavní tahoun zas až tolik nenadře) i efektivního padání do estetických póz při píchnutí se do prstu. Nabízí s otázka proč točit další a další verze, když už tu samou princeznu zachránil Tomáš Klus.(8.2.2016)

• Ainy

Německá filmová produkce je skutečně žalostná. Můj pokus přepnout televizi na jiný kanál, se nesetkal s pochopením mladšího osazenstva mé rodiny, a tak jsem trpěla. Nestačilo, že si klasický příběh Němci utvořili po svém, což o to, ale kdyby alespoň nějak zajímavě a ne tak ...blbě. Princ ani netušil, že je princ a po pokusu o princeznino uvedení do stavu bdělosti se dověděl, že o to samé se už pokoušel jeho děd i otec, přičemž oba už měli doma své královny a dítka. Rovněž dabing pohádky suchý a neprofesionální. Celkově nezáživné, velmi nudné, prostě blé. Podobné dojmy nacházím i u většiny našich současných, televizních pohádek. Tam se ale nemusím trápit pohledem na tvrdé německé rysy a poslouchat příšerný dabing.(11.1.2015)

• Allien.9

Ještě teď to bolí...(17.10.2010)

• Jirka_Šč

Začátek nevypadá zle, ale některé momenty jsou prostě slabé. Váhal jsem 2-3*, ale nakonec dávám 2. P.S. Přemýšlel jsem, jak to ten žabák věděl. Že by v tom měl nějak prsty? Jo a čekal jsm, že v tom roští budou zombie v ruzných stádiích rozkladu a ono nic.(16.12.2017)

• Jezinka.Jezinka

Velmi klasický začátek, kde to poprvé pocitově zaskřípe u věšteb sudiček. Zatímco prvních jedenáct hodných při pozvání na křtiny pronese sudbu vskutku homeopaticky, když nad miminkem ucedí každá jedno slovo (krásu!, cudnost!, skromnost!...), zlá sudička Maruna (čeští tvůrci svého času s tou Grizeldou projevili více invence) se rozkecá, až to hezké není. Zbývající hodná sudička se snaží zlý osud zmírnit a taky se rozkecá a také to hezké není. Pak se likvidují vřetena a nastává ekonomický úpadek, který je jen tak mimochodem a na fungování království to jinak ani není znát. Proč se princezna v souvislosti s věštbou týkající se vřetena nesměla s nikým kamarádit, je otázka, kterou se divák ani neodvažuje položit. Klade si totiž jiné, a to: Kde se tam sakra vzal ten kluk? Proč má ten princ tak špatný účes? A v neposlední řadě: Proč když někdo cítil potřebu dělat něco šípkového, neuvařil raději šípkovou omáčku? Když je po všem, tedy mírně arogantní princ je zahuben křovím, kladný hrdina olíbá princeznu v kómatu, dozvíme se, že stejnou misi jako on se pokoušeli spáchat už jeho otec (taky by líbal cizí ženskou, když už měl ženu a v kolébce mu vrněl náš hrdina?) a dědeček. Nekrofilie se v téhle rodině evidentně dědila. Problém mám taky s tím, že se osvobozuje polibkem a pak se tak nějak logicky princezna se zachráncem berou, což trochu hapruje s těmi manželkami doma. Chápu sousedsko přátelské závazky, ale vlastně chápu, proč zemřely předchozí generace, jejich ženy je musely zcela logicky za jejich rytířské snahy utlouct. Z celého toho vyplyne, že ten arogantní zrzavý princ byl vlastně bratránkem našeho hrdiny a že tu šerednou, ale fest šerednou, princeznu si náš hrdina nakonec vzal. Vždyť říkám, hrdina.(3.4.2017)