Kulinársky génius Seong-chan sa dozvie, že svetovo preslávená šéfkuchárka Jang-Eun sa snaži zavrieť obľúbené miesto jeho detstva, reštauráciu Chunyanggak. Ak chce reštauráciu aj pozemok rodičov zachrániť, musí sa Seong-chan postaviť proti Jang-Eun v boji o čo najlepšie jedlo "Kimchi". Film predstavuje rad rôznych regionálnych jedál "Kimchi" v kombinácii s modernými receptami. (muti)

(mOnkey)

V podstatě stejné jako první díl. Trochu víc sentimentální, o něco méně zábavné. Opět jsem dostal neuvěřitelný hlad a chuť ochutnat kimči a další lahůdky korejské kuchyně. Takže účel byl myslím alespoň zčásti splněn. // Kimči ochutnáno a je opravdu vynikající. ()

muti

oproti jednotke velke sklamanie. 20%ny rozdiel medzi dvoma dielmi? tu sa nieco pokazilo. pozitivny aspekt vidim v priblizeni korejskeho narodneho jedla divakovi. avsak tych horsich casti tam bolo viacej. vobec som nevyhladol :), sekane trojzabery sposobili ze som nevedel kam sa mam skor pozriet, chybali detajly na jednotlive jedla. nevlastna sestra a jej akasi zvlastna vzbura proti rodicovskemu domu mi ostava zahadou, je taka akoby vykonstruovana. ak je naj uznavanou sefkucharkou tak preco ma zaujem zburat rodicovsku restiku? a hlavny hrdina ma tiez akesi trauma z detstva, mam pocit ze ziaden korejec nemal stastne detstvo... tiez mi to pride trochu okate, na jednotku kde boli stari rodicia dolezity a bol tam aj aspekt narodnej hrdosti sa kimchi battle rozhodne nechyta. vedlajsie postavy mi tam vobec nesedeli, babke zabasnu syna a ide sa dalej, ideme lovit kraby ktore potom pokazime ale ajtak sa dostaneme do finale (to som fakt nepochopil), niekto chce skupit pozemok ale napokon je z neho akysi bratm, nediali sa tu ani podvody, poriadne nevieme o co sa vlastne hralo (spomenute len raz, nejaka prestiz ci co) a boli len 3 kola... takze ak ste videli jednotku a chcete vidiet viac, smola, dvojka vam toto potesenie nespravi. ()