Another Man's Poison

Úspěšná spisovatelka Janet Frobisher (Bette Davis) spokojeně žije odloučena od svého kriminálního manžela, o jehož existenci nikdo neví. Zároveň má poměr s o mnoho let mladším snoubencem své sekretářky. Její poklidný život je narušen příchodem George Batese (Gary Merrill), komplice jejího muže. Teprve nyní vyplouvá na povrch skutečnost, že Janet svého muže otrávila a chtěla se zbavit jeho těla. Mezi Janet a Georgem tak začíná hra kdo s koho. (fleurette)

liquido26

Ráno zabijete manžela, večer se k vám nasáčkuje jeho komplic z bankovní loupeže a pod pohrůžkou že vás práskne začne předstírat, že on je manžel a k tomu všemu si ještě pozvete milence a on sebou vezme i svou snoubenku, což je úplnou náhodou vaše sekretářka :-) Zkrátka a jistě děj tohoto snímku rozhodně není jednoduchý a ani předvídatelný :-) ()

Svadbos

Bette Davis je bojachtivá autorka románov na izolovanej farme v Yorkshire, ktorá nedovolí svojmu kriminálnemu mužovi, či kamarátovi Merrillovi miešať sa do jej záležitostí. Je to dráma s dobrým tempom, nemôže však zakryť svoj javiskový pôvod. Avšak Davis svoju úlohu vyžmýkala do poslednej kvapky. Douglas Fairbanks Jr. bol spoluproducentom. Film bol natočený podľa divadelnej hry Leslieho Sandsa "Deadlock" . ()

mortak

Bette Davis svoji klasickou polohu "perfect bitch" zvládá dokonale. Jenže ten scénář... Některé linie nevedou vůbec nikam a slouží jen k vyplnění požadované délky (uklízečka, místní obchodník), a oba mužští trubci se chovají jako po několikanásobné lobotomii. Škoda talentu Bette Davis na takovýto paskvil. ()

Radko

Odľahlé anglické vidiecke sídlo. Elegantne vybavené, stranou od ľudí (jediným blízkym je sused -lekár), no ponuro tmavé. V priľahlej stajni dva kone. Spisovateľke slúži ako ideálne zázemie pre tvorbu detektívnych románov. Ide o ženu sebavedomú a hrdú. Navyknutú vziať si, čo potrebuje, a to od koho chce. Nerobí jej problém ani románik so snúbencom vlastnej sekretárky. Takpovediac priamo pred jej očami. Problémy však spôsobí náhly a nečakaný príchod jej viac menej utajovaného manžela. Vražedný trojuholník začína. Svižná komorná dráma, ktorá, napriek tomu že ide o adaptáciu divadelnej hry, sa vôbec neuzatvára na jednom mieste. Naopak, pozve diváka na konský výlet pomedzi slatiny, v pozadí s horami, aj na šialenú nočnú jazdu autom so zlyhávajúcimi brzdami uprostred búrky. Neviem či je to spoiler, asi nie, ale nedá mi, aby som nenapísal, že film končí búrlivým smiechom Bette Davisovej. Svojrázne vysporiadanie so zločinom, v ktorom každý z priestupcov zákona dostane riadne tvrdý trest. ()

majo25

Nejedná sa o triler, skôr ide o komorne ladenú noirovskú drámičku, ktorá sa celá odohráva iba v jednom dome. Ale celkom zaujímavú a s prekvapujúcim koncom. Davisová hrá svoj štandart, ale viac ma bavil pre mňa menej známy Gary Merrill. Akurát sa divím, že ten mladý zajačik mal problém rozhodnúť sa medzi krásnou a mladou sekretárkou a starou špatou v podaní Davisovej. To bolo prinajmenšom úsmevné. ()