Reklama

Reklama

V Dublinu 19. století žije Albert Nobbs, excentrický muž středního věku. Pracuje jako číšník v Hotelu Morrison, který řídí nekompromisní Marge Bakerová. Albert pracuje tvrdě a šetří peníze aby si jednoho dne mohl koupit trafiku a žít vlastní život. Nemá na světě nikoho, kromě svých spolupracovníků. Albert (Glenn Close) je totiž žena, která více než třicet let předstírá, že je mužem. Je mužem, který má své tajemství a ženou, která má svůj sen. Jednoho dne najala paní Bakerová malíře jménem Hubert Page (Janet McTeer), aby vymaloval jeden z pokojů v hotelu. Přinutí ho, aby na jednu noc, dokud nedokončí práci, sdílel Albertovu postel.  Hubert zjistí důvod, proč s ním Albert nechtěl sdílet pokoj. Odhalí mu vlastní- stejné tajemství. Skrývá se v mužském převleku před svým tyranským manželem. Oba jsou uvězněni ve vlastní pasti... (TV JOJ)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (133)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Tři a půl hvězdy zaokrouhluji nahoru, protože průměrný tenhle film určitě není. Možná mohl být o něco kratší nebo mohl utíkat rychleji, ale třeba bylo i to pomalé tempo úmyslné. Glenn Close hraje velmi dobře, ovšem o největší překvapení se stejně postaral malíř Hubert. Dobová atmosféra patřičně špinavá a jaksi bezútěšná, potěšil mě Brendan Gleeson v roli lékaře a nepotěšil opět nesympatický (ačkoliv opět záměrně) Aaron Taylor-Johnson. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Strašně smíšené pocity. Já si k filmu cestu nenašla. Tak nějak přeběhl a nic, nic co bych si pamatovala třeba za týden, nic co by ve mně zůstalo, nebo něco díky čemu bych měla potřebu film vidět někdy znovu. Na druhou stranu se mi ale líbila postava Alberta. Rozhodně nesouhlasím s tím, že by byl film chladný a bez emocí, postava Alberta ty emoce v sobě ukrývá a mě dojala, na tom má největší zásluhu excelentní herecký výkon Glenn Close, které jsem věřila naprosto všechno. Výš s hodnocením jít ale prostě nemůžu, film mi úplně nesedl, některé scény mi vyloženě vadily a vím, že tento film už nikdy nevyhledám. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že tenhle film určitě není jeden z těch běžných. Albert Nobbs je oficiálně chlap, ve skutečnosti ženská. Nejhorší je, že ve filmu není jedinej a chvílemi jsem si během filmu přišel, jak když bych sledoval nějaké panoptikum Jedličkova ústavu. Každopádně nápad vypadal dobře, zpracování už bylo horší. Atmosféra Dublinu se mi úplně nelíbila podle představ a celé to bylo od začátku do konce dost nudný. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Kdesi na počátku byla povídková sbírka Celibates (1895) autora irského realismu George Moora, která byla později rozšířena o krátký text The Singular Life of Albert Nobbs (1927). Ale od té doby uplynulo hodně vody, než se z toho původního příběhu stal celovečerní film s Glenn Close v hlavní roli. Close hrála Nobbse už začátkem 80. let v divadelním přepisu a trvalo to skoro 30 let, než se jí podařilo filmový projekt dotáhnout do zdárného konce. Což je samozřejmě obdivuhodné. Ale jaký je výsledek? Nezvyklý pozdně viktoriánský pohled na to, jak nerovné ekonomické podmínky ovlivňovaly osudy jednotlivců. Na první pohled by se mohlo zdát, že jde jen o další romantické heritage, ale realita bývala poněkud komplikovanější. Dobrý zážitek pro náročné diváky. ()

Molly 

všechny recenze uživatele

Člověk by si myslel, že film o ženě tutlající svou příslušnost k něžnému pohlaví pod pánským oblekem bude útokem na emoce, ale kdeže. Všechny postavy obývající Morrisonův hotel a jeho okolí jsou povětšinou nesympatické, vypočítavé a chladné - což se mi na jednu stranu líbí, protože to koresponduje s bezútěšným obrazem Dublinu, na druhou stranu to znemožňuje empatii. Zábleskem mi byla jen Hubertova Cathleen a scéna na pláži (ta je opravdu nádherná). A spíš než výkon Glenn Close bych vychválila ten pro mě doposud neznámé Janet McTeer: bohémský malíř nad věcí i citlivá ženská duše. ()

Galerie (111)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení probíhalo v irském Dublinu a Wicklow. (Saku)
  • Během natáčení filmu dostala Glenn Close zápal plic. (Pavlínka9)

Související novinky

Glenn Close je chlap a chce za to Oscara

Glenn Close je chlap a chce za to Oscara

20.03.2010

O tom, že je Glenn Close vynikající herečka, se nemusíme dohadovat. Přestože by měla sbírat nominace a Oscary s frekvencí Meryl Streep (neříkejte mi, že jste si je nikdy nespletli), má na kontě jen 5…

Reklama

Reklama