• Francie

Velká Británie / Irsko / Francie / USA, 2011, 109 min

(viděno 6. 1. 2012) Zase jeden z těch snímků, který jsem chtěla vidět, abych byla v obraze na nadcházejících udělování filmových cen. Herecky výborné, Glenn Close si pravděpodobně odnese oscarovou nominaci, ale myslím, že na samotného Oscara to ani tentokrát není. Film sám je na tom hůře. Pro mě naprosto chladný, odtažitý a bez emocí. Jenom kolem vás propluje a za pár týdnů si na něj pravděpodobně ani nevzpomenete. Škoda, že Albert Nobbs je takový nedotažený a nepropracovaný, protože námět je to slibný a určitě z něj šlo vytřískat více.(4.4.2012)

komorní příběh z viktoriánské doby o těžkostech žen žít podle svého. Lesbická láska je tu natočena hodně decentně, takže si ho můžou užít i puritáni. Celkově na mě film působil dost stroze a i přes smutný až depresivní dojem se dá v něm najít i zrnko povzbuzujícího a pozitivního. Herecky na slušné úrovni, i když Oskara bych tam neviděl. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](31.1.2013)

Konečně zase nějakej pořádnej film a silnej materiál, kdepak, se třema hvězdama ani s modrou barvou mě neošálíte, toto bylo opravdu něco, a Glenn Close vytvořila postavu, která se jen tak nevidí, a jestli ani za toto nedostane Oscara, tak to bude hodně velká smůla. Obávám se ale, že ho nedostane, nikoliv proto, že by její výkon byl slabší, méně pozoruhodný než u M.Streep v Iron Lady, ale proto, že tento film je typicky antikomerční a antioscarový outsider, o to víc je doopravdy kvalitní a silný. Výborná je i Janet McTeer. V podobném typu filmů většinou bodují spíše vedlejší role. Zde bych ale rád viděl oceněné obě herečky, protože předvedly něco mimořádného.(18.2.2012)

Musím uznat, že Glenn Close mě přesvědčila o tom, že umí zahrát mužskou postavu. Ale to je tak všechno. Jinak celkově film má velmi jednoduchý příběh a prosté hlavní postavy, o kterých toho moc nevíme, netušíme, co se jim honí hlavou.Hosté Mirrisonova hotelu mi jsou nesympatičtí, namyšlená, zbohatlá buržoazie. Film je natočen s nadhledem, citem a hlavně disponuje jednoduchostí, díky tomu jsou necelé dvě hodiny ke zhlédnutí filmu přijatelné.(31.12.2011)

Popravdě řečeno nějak nevím, co si mám o tomto filmu myslet. Celková zápletka je hodně jednoduchá a některé postavy - především Helen a Joe - mi přijdou až příliš dobově stereotypní. Největší problém mám ale s postavou Alberta. Během celého filmu jsem nedokázala zjistit, co je vlastně jeho problém. Je transsexuál nebo se jen snaží uniknout realitě doby, ve které žije? A ačkoli je jeho postava tragická, tak jsem mu nedokázala přijít na chuť, protože byl v jistém ohledu stejně bezohledný jako zbytek postav. Tuhle šedivost většinou vítám, ale tady mi to prostě nesedlo. Herecké výkony jsou samozřejmě výborné, i když Close na Oscara nevidím. Film je každopádně natočený s velkým citem a řadím ho tak do lehkého nadprůměru. 7/10(24.11.2011)

• Glenn Close

• - Roli Helen měla původně ztvárnit Amanda Seyfried, postavu Joa zase Orlando Bloom. Oba však natáčení opustili z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)

• - Během natáčení filmu dostala Glenn Close zápal plic. (Pavlínka9)

• - Natáčení probíhalo v irském Dublinu a Wicklow. (Saku)