poster

Albert Nobbs

 • Velká Británie

  Albert Nobbs

 • slovenský

  Albert Nobbs

Drama

Velká Británie / Irsko / Francie / USA, 2011, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lamiczka
  ***

  Něco k tomu, aby to byl dokonalý snímek, chybělo. Tou ingrediencí je dle mého nedotažený scénář. Z daného tématu, chladného Dublinu a snobské doby, by určitě šlo vyždímat mnohem více. Vyzdvihovaná Glenn Close svůj part zahrála na výbornou, ale daleko více se mi líbila, a to svou přirozeností, ležérností a nadhledem, Janet McTeer. Svou vedlejší roli pana Page, malíře, všechny doslova válcuje.(29.4.2012)

 • Boogeyman
  ****

  Povedené nenápadné drama s vynikajícími hereckými výkony. Recenze zde.(24.2.2012)

 • Ant
  ****

  Popravdě řečeno nějak nevím, co si mám o tomto filmu myslet. Celková zápletka je hodně jednoduchá a některé postavy - především Helen a Joe - mi přijdou až příliš dobově stereotypní. Největší problém mám ale s postavou Alberta. Během celého filmu jsem nedokázala zjistit, co je vlastně jeho problém. Je transsexuál nebo se jen snaží uniknout realitě doby, ve které žije? A ačkoli je jeho postava tragická, tak jsem mu nedokázala přijít na chuť, protože byl v jistém ohledu stejně bezohledný jako zbytek postav. Tuhle šedivost většinou vítám, ale tady mi to prostě nesedlo. Herecké výkony jsou samozřejmě výborné, i když Close na Oscara nevidím. Film je každopádně natočený s velkým citem a řadím ho tak do lehkého nadprůměru. 7/10(24.11.2011)

 • jhrasko
  ***

  Poznámka č.1: páni Akademici, čo takto dať naháča Glenn Close za originálnu pieseň Lay your head down ? Poznámka č.2: SPECIAL THANKS TO: Orlando Bloom, Stephen Frears, Amanda Seyfried i Istvan Szabo ???!!! Iná skupina:-))))(5.1.2012)

 • Malarkey
  ***

  Musím říct, že tenhle film určitě není jeden z těch běžných. Albert Nobbs je oficiálně chlap, ve skutečnosti ženská. Nejhorší je, že ve filmu není jedinej a chvílemi jsem si během filmu přišel, jak když bych sledoval nějaké panoptikum Jedličkova ústavu. Každopádně nápad vypadal dobře, zpracování už bylo horší. Atmosféra Dublinu se mi úplně nelíbila podle představ a celé to bylo od začátku do konce dost nudný.(8.3.2013)

 • - Během natáčení filmu dostala Glenn Close zápal plic. (Pavlínka9)

 • - Roli Helen měla původně ztvárnit Amanda Seyfried, postavu Joa zase Orlando Bloom. Oba však natáčení opustili z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)

 • - Natáčení probíhalo v irském Dublinu a Wicklow. (Saku)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace