Po druhom pozretí musím pridať hviezdičku, pretože nie len baby, ale i chlapi si to skrátka za to, čo predviedli, zaslúžia. Celková decentnosť a jemnosť, akou film pôsobil, je dnes vzácna a pre mňa nie nudná, čo už o samotnom príbehu neplatí.Škoda, že sme nepozerali "Huberta" , stavím sa, že emócií i hviezd by sa dostavilo oveľa viac.(22.6.2013)

"Každý génius, narodí-li se jako žena, je pro lidstvo ztracen" Stendhal. A nejen génius, v Britském Impériu Viktoriánské éry neměla na růžích ustláno žádná žena která se nespokojila s životem u plotny. Přiznám se, že jsem čekal trochu jiný příběh a to co mi předložil scenárista mě trochu zmátlo. Celou dobu jsem nedokázal pochopit jaká je Albertova motivace. Žije snad pro kariéru a chce vyšvihnout ve světě mužů? A nebo popírá své pohlaví díky zážitkům v minulosti? A nebo je její převlek snaha dosáhnout zakázané lesbické lásky? Možná je to všechno dohromady a možná prostě a jednoduše chtěla žít podle svého. O výkonu Glenn Close se toho napsalo dost a dost a pochvaly byly oprávněné. Dokonce i v šatech mi připadala jako chlap co se vydává za dámu. Přitom kdo ji zná ví, že krása a šarm jí nechybí, právě naopak. Neméně skvělá byla i Janet McTeer a tradičně i Mia Wasikowska.(29.6.2012)

Výborné obsazení, alespoň co se Bronagh Gallagher (zatracená panbíčkářka z Botched) a Janet McTeer (kdo by to jen do Audrey z As you like it řekl) týče. Glenn Close samozřejmě taky stojí za zmínku, ale ten její Albert mi byl z celého filmu snad nejméně sympatickou postavou. V reálu bych někomu takovému stěží věnovala pozornost. Drama je to ale pěkné, po dlouhé době to vidím na čisté čtyřhvězdí.(31.7.2012)

Podivné pocity, chladný závěr a nakonec zůstaly jen chvilkové nepříjemné myšlenky. Gesta a pohledy žen, které za maskou mužů hráli své životy mi vysloveně nesedly. To, co mi bylo jasné z počátku se postupem nijak neměnilo, nic dalšího nepřišlo, až na ponurý konec, který však pro mě nepřinesl žádnou pointu. Glenn Close sice herecky dokonalá, ale dokonalost v tomto snímku nemá u mě šanci na žádný úžas a určitě netoužím ho vidět někdy znovu. I tak s menší zaujatostí nemohu ohodnotit za méně, než tři hvězdy, jelikož jsem si určitých kvalit snímku a herců jasně vědom.(4.8.2012)

Glenn Close coby Albert Nobbs... Nemohu si pomoci, ale toto byl podle mě výkon hodný Oscara. Docela dobře chápu, že většina diváků od tohoto filmu očekává něco ve stylu "cesta do hlubin transvestitovi duše à la 19.století," ale nejsem si jist, zda něčím takovým tento snímek skutečně je. García se k tématu postavil se značným odstupem a rezervovaností a výsledkem je překvapivě naprosto skvělá, působivá podívaná bez (dnes už takřka nezbytné) umělé emoční kotvy, která by nás táhla na dno moře laciného sentimentu. Zároveň však věřím, že většiny lidí se příběh Alberta Nobbse alespoň trochu dotkne. I bez této berličky.(23.1.2012)

• - Natáčení filmu trvalo 34 dní. (Pavlínka9)

• - Roli Helen měla původně ztvárnit Amanda Seyfried, postavu Joa zase Orlando Bloom. Oba však natáčení opustili z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)

• - Natáčení probíhalo v irském Dublinu a Wicklow. (Saku)