Tak tady nemohu souhlasit s Akademií, protože Glenn v tomto filmu překonává Meryl. A to je co říct. Přijde mi ohromná škoda, že se o tomto filmu u nás tolik neví. Jedná se o skvěle natočený film, se skvělou Glenn v hlavní roli a ne-méně boží Miou Wasokikovskou. Scénář je chytrý a styl natočení mi nedovolil se odlepit od obrazovky. Něco podobného si slibuji od velkého oscarového aspiranta Danish Girl, které má podobné (genderové) téma.(19.10.2015)

Člověk by si myslel, že film o ženě tutlající svou příslušnost k něžnému pohlaví pod pánským oblekem bude útokem na emoce, ale kdeže. Všechny postavy obývající Morrisonův hotel a jeho okolí jsou povětšinou nesympatické, vypočítavé a chladné - což se mi na jednu stranu líbí, protože to koresponduje s bezútěšným obrazem Dublinu, na druhou stranu to znemožňuje empatii. Zábleskem mi byla jen Hubertova Cathleen a scéna na pláži (ta je opravdu nádherná). A spíš než výkon Glenn Close bych vychválila ten pro mě doposud neznámé Janet McTeer: bohémský malíř nad věcí i citlivá ženská duše.(29.12.2011)

Skvělý příběh, šokující. Glenn Close má asi smůlu, že se tohle točilo v roce Železné lady či životopisného filmu o Marilyn Monroe, jinak by si asi sošku plešatce potěžkala. Líbila se mi Mia Wasikowska, jejíž postava nebyla zlá ani hloupá, byla prostě lidská. Protože hlavní pointu jsem znal dopředu, šok se povedl jen Janet McTeer, a stál za to. Možná kdyby se víc zdůraznila kritická sociální situace té doby, Albert Nobbs mohl být svům dopadem ještě silnější.(9.2.2012)

Vysněný projekt Glenn Close pro mě nakonec zůstal daleko od dokonalosti, ale za nesmírně citlivé a herecky dokonalé podání tápajícího titulního hrdiny si zaslouží hlavní přestavitelka poklonu. A přičteme-li k tomu i výkon Janet McTeer v roli sympatického Huberta a skvělou titulní píseň Lay Your Head Down v podání Sinnead O'Connor (a s textem od Glenn osobně), máme tu nadprůměrně zajímavý film, jemuž klidně těch 109 minut věnujte.(23.2.2013)

Miluji atmosféru staré Anglie nebo Irska, takže jsem se na film těšila. Viděla jsem ho už dřív, ale rozhodla jsem se na něj podívat znovu. Herecké výkony jsou skvělé. Glenn Close byla přesvědčivá a i když mi její role byla na začátku nesympatická, tak ke konci jsem brečela jak želva, takže mi vlastně Albert Nobbs nějakým způsobem přirostl k srdci. Místy se to táhne až je to nudné, ale jinak jsem s ničím neměla problém.(6.9.2014)

• - Roli Helen měla původně ztvárnit Amanda Seyfried, postavu Joa zase Orlando Bloom. Oba však natáčení opustili z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)

• - Natáčení filmu trvalo 34 dní. (Pavlínka9)

• - Během natáčení filmu dostala Glenn Close zápal plic. (Pavlínka9)