Podivné pocity, chladný závěr a nakonec zůstaly jen chvilkové nepříjemné myšlenky. Gesta a pohledy žen, které za maskou mužů hráli své životy mi vysloveně nesedly. To, co mi bylo jasné z počátku se postupem nijak neměnilo, nic dalšího nepřišlo, až na ponurý konec, který však pro mě nepřinesl žádnou pointu. Glenn Close sice herecky dokonalá, ale dokonalost v tomto snímku nemá u mě šanci na žádný úžas a určitě netoužím ho vidět někdy znovu. I tak s menší zaujatostí nemohu ohodnotit za méně, než tři hvězdy, jelikož jsem si určitých kvalit snímku a herců jasně vědom.(4.8.2012)

Po druhom pozretí musím pridať hviezdičku, pretože nie len baby, ale i chlapi si to skrátka za to, čo predviedli, zaslúžia. Celková decentnosť a jemnosť, akou film pôsobil, je dnes vzácna a pre mňa nie nudná, čo už o samotnom príbehu neplatí.Škoda, že sme nepozerali "Huberta" , stavím sa, že emócií i hviezd by sa dostavilo oveľa viac.(22.6.2013)

Zpočátku roztomilý děj se změnil ve skoro traumatický zážitek plný útrap a zrady. Tak moc jsem se těšil na nějaké emoce, které by se daly od takového příběhu očekávat a nedostalo se mi jich. Jak moc mě začátek bavil a přál jsem hlavnímu hrdince splnění snů, tak jsem byl zklamán na konci a tím jak to všechno vlastně dopadlo. Jediné co uchvátí jsou herecké výkony Glenn Close a Janet McTeer, která byla snad i o kousek lepší a práce jejich maskérů.(19.2.2012)

komorní příběh z viktoriánské doby o těžkostech žen žít podle svého. Lesbická láska je tu natočena hodně decentně, takže si ho můžou užít i puritáni. Celkově na mě film působil dost stroze a i přes smutný až depresivní dojem se dá v něm najít i zrnko povzbuzujícího a pozitivního. Herecky na slušné úrovni, i když Oskara bych tam neviděl. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](31.1.2013)

Zaskočil ma tento film, alebo presnejšie fakt, že sa mi páčil. Malo to klasickú, priam dickensovskú kostru a ja neznášam klasikov 19. storočia. Malo to výbornú výpravu a hrala tam Mia, ale téma nebola podľa môjho gusta. Bolo v tom čosi, čo neviem opísať, snáď celková atmosféra, čo sa mi dostalo pod kožu.(23.2.2013)

• - Celosvětová premiéra proběhla 2. září 2011 na filmovém festivalu v Telluride. (BMW12)

• - Natáčení probíhalo v irském Dublinu a Wicklow. (Saku)

• - Natáčení filmu trvalo 34 dní. (Pavlínka9)