Strašně smíšené pocity. Já si k filmu cestu nenašla. Tak nějak přeběhl a nic, nic co bych si pamatovala třeba za týden, nic co by ve mně zůstalo, nebo něco díky čemu bych měla potřebu film vidět někdy znovu. Na druhou stranu se mi ale líbila postava Alberta. Rozhodně nesouhlasím s tím, že by byl film chladný a bez emocí, postava Alberta ty emoce v sobě ukrývá a mě dojala, na tom má největší zásluhu excelentní herecký výkon Glenn Close, které jsem věřila naprosto všechno. Výš s hodnocením jít ale prostě nemůžu, film mi úplně nesedl, některé scény mi vyloženě vadily a vím, že tento film už nikdy nevyhledám.(27.1.2012)

Emočne chladné ako dublinské počasie. Bol to zámer alebo je to nezvládnutá práca ? Pravda je možno kdesi uprostred. Na prvý pohľad by sa zdalo, že príbeh čašníka Alberta Nobbsa, ktorý je vlastne ženou, nepotrebuje emočný náboj, avšak vzhľadom k druhej polovici filmu bol jednoducho potrebný. Prečo vyzdvihujem práve emócie ? Lebo film nie je len o bezútešnom živote slúžky v hotely, ale hlavne o túžbach vymaniť sa z nespravodlivého sveta, o túžbach prežiť svoj sen o malom obchodíku, o prirodzených túžbach zrelej ženy. A tu si želalo trochu pritlačiť na city diváka. Inak je film natočený s dokonalou presnosťou, všetky zložky fungujú ako vo veľkom orchestri. 3+(6.1.2012)

Skvělý příběh, šokující. Glenn Close má asi smůlu, že se tohle točilo v roce Železné lady či životopisného filmu o Marilyn Monroe, jinak by si asi sošku plešatce potěžkala. Líbila se mi Mia Wasikowska, jejíž postava nebyla zlá ani hloupá, byla prostě lidská. Protože hlavní pointu jsem znal dopředu, šok se povedl jen Janet McTeer, a stál za to. Možná kdyby se víc zdůraznila kritická sociální situace té doby, Albert Nobbs mohl být svům dopadem ještě silnější.(9.2.2012)

Miluji atmosféru staré Anglie nebo Irska, takže jsem se na film těšila. Viděla jsem ho už dřív, ale rozhodla jsem se na něj podívat znovu. Herecké výkony jsou skvělé. Glenn Close byla přesvědčivá a i když mi její role byla na začátku nesympatická, tak ke konci jsem brečela jak želva, takže mi vlastně Albert Nobbs nějakým způsobem přirostl k srdci. Místy se to táhne až je to nudné, ale jinak jsem s ničím neměla problém.(6.9.2014)

Jednoduchý a smutný príbeh doby, kedy sa robili aj takéto rozhodnutia. Nobbs bol pre mňa zaujímavý a zvláštny vo svojom správaní a to ako riešil situácie. je mi až zvláštne, že pre okolie nebol čitateľný...možno to nikto neriešil, čo vlastne bolo smutné. Mr. Page bol jediný priateľ zo zvláštny pozadím, ktorému som nerozumel a ani Nobbs (70%).(13.11.2013)

• - Natáčení filmu trvalo 34 dní. (Pavlínka9)

• - Natáčení probíhalo v irském Dublinu a Wicklow. (Saku)

• - Roli Helen měla původně ztvárnit Amanda Seyfried, postavu Joa zase Orlando Bloom. Oba však natáčení opustili z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)