Film si na nic nehraje. To co slibuje, to taky dostanete. Kvalitní drama. Je to příšerné kam až žena musí zajít, aby mohla žít jak chce. Ano, je to krapet zvrhlé. Ale chápu to. Chápu, co k tomu ženy vedlo. I dnes mě občas napadne, že být muž, měla bych lepší práci, nebo stejnou, ale lépe placenou. Je to zajímavý snímek, i když ne každému nejspíš přijde vhod. Jen bych chtěla dodat, že Miu jako herečku obdivuji, ale tady mi lezla neuvěřitelně na nervy.(29.8.2012)

Skvělý příběh, šokující. Glenn Close má asi smůlu, že se tohle točilo v roce Železné lady či životopisného filmu o Marilyn Monroe, jinak by si asi sošku plešatce potěžkala. Líbila se mi Mia Wasikowska, jejíž postava nebyla zlá ani hloupá, byla prostě lidská. Protože hlavní pointu jsem znal dopředu, šok se povedl jen Janet McTeer, a stál za to. Možná kdyby se víc zdůraznila kritická sociální situace té doby, Albert Nobbs mohl být svům dopadem ještě silnější.(9.2.2012)

(viděno 6. 1. 2012) Zase jeden z těch snímků, který jsem chtěla vidět, abych byla v obraze na nadcházejících udělování filmových cen. Herecky výborné, Glenn Close si pravděpodobně odnese oscarovou nominaci, ale myslím, že na samotného Oscara to ani tentokrát není. Film sám je na tom hůře. Pro mě naprosto chladný, odtažitý a bez emocí. Jenom kolem vás propluje a za pár týdnů si na něj pravděpodobně ani nevzpomenete. Škoda, že Albert Nobbs je takový nedotažený a nepropracovaný, protože námět je to slibný a určitě z něj šlo vytřískat více.(4.4.2012)

Strašně smíšené pocity. Já si k filmu cestu nenašla. Tak nějak přeběhl a nic, nic co bych si pamatovala třeba za týden, nic co by ve mně zůstalo, nebo něco díky čemu bych měla potřebu film vidět někdy znovu. Na druhou stranu se mi ale líbila postava Alberta. Rozhodně nesouhlasím s tím, že by byl film chladný a bez emocí, postava Alberta ty emoce v sobě ukrývá a mě dojala, na tom má největší zásluhu excelentní herecký výkon Glenn Close, které jsem věřila naprosto všechno. Výš s hodnocením jít ale prostě nemůžu, film mi úplně nesedl, některé scény mi vyloženě vadily a vím, že tento film už nikdy nevyhledám.(27.1.2012)

Po druhom pozretí musím pridať hviezdičku, pretože nie len baby, ale i chlapi si to skrátka za to, čo predviedli, zaslúžia. Celková decentnosť a jemnosť, akou film pôsobil, je dnes vzácna a pre mňa nie nudná, čo už o samotnom príbehu neplatí.Škoda, že sme nepozerali "Huberta" , stavím sa, že emócií i hviezd by sa dostavilo oveľa viac.(22.6.2013)

• Glenn Close

• - Natáčení filmu trvalo 34 dní. (Pavlínka9)

• - Roli Helen měla původně ztvárnit Amanda Seyfried, postavu Joa zase Orlando Bloom. Oba však natáčení opustili z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)

• - Během natáčení filmu dostala Glenn Close zápal plic. (Pavlínka9)