Hořký, jak grepfrujt. Nic proti Glenn Close, ale po hodině sledování filmu, jsem začal ten její kontra zženštilej výraz nesnášet. Těžko se mi chápalo, jak rádoby malíř skrýval svá dosti velká (a co si budeme vykládat, dosti pohledná) ňadra. Dle mého úsudku, byl Albert Nobbs tím nejoriginálnějším, co bylo v '11 vydáno. 78%(5.3.2012)

Konjukturální gay- a lesbická tematika mi už vážně leze na nervy, ale tentokrát byl snímek chválabohu především o něčem úplně jiném - o sociální nerovnosti, a to nejenom mezi pohlavími. A rovněž oceňuji, že tvůrcům šlo v prvé řadě o zachycení existenčních podmínek a sociálních rozporů a nevyužili (nezneužili) příběh k povinným sexuálním scénkám. Třebaže Glenn Close je výborná herečka, zdá se mi, že uskřípnutost jejího Alberta Nobbse už byla podána s přehnanou manýrou. O to více mě však zaujala skvělá Janet McTeer, jejíž výkon zastínil všechny ostatní - podobně jako např. ve filmu Daphne, kde rovněž excelovala.(12.12.2012)

Nevím. Albert mě nezaujal, měla jsem z něho/ní pořád takový nepříjemný pocit oplzlosti nebo čeho a vím, že to rozhodně nebyl záměr. Wasi je tady na přesdržku jako vždycky a jeden se přistihuje, že jí všechno to trápení vlastně přeje. Aaron na mě působil dokonale prázdně a nijak. V kameře a hudbě přešlapy nebyly, ale ani mě ničím nezaujaly. Jediný velký plus byl Hubert McTeer a doktor Brendan Gleeson. Shrunuto: jedna hvězda za Janet, jedna za Brendana a jedna za nehappyend.(24.3.2015)

Film si na nic nehraje. To co slibuje, to taky dostanete. Kvalitní drama. Je to příšerné kam až žena musí zajít, aby mohla žít jak chce. Ano, je to krapet zvrhlé. Ale chápu to. Chápu, co k tomu ženy vedlo. I dnes mě občas napadne, že být muž, měla bych lepší práci, nebo stejnou, ale lépe placenou. Je to zajímavý snímek, i když ne každému nejspíš přijde vhod. Jen bych chtěla dodat, že Miu jako herečku obdivuji, ale tady mi lezla neuvěřitelně na nervy.(29.8.2012)

Zaskočil ma tento film, alebo presnejšie fakt, že sa mi páčil. Malo to klasickú, priam dickensovskú kostru a ja neznášam klasikov 19. storočia. Malo to výbornú výpravu a hrala tam Mia, ale téma nebola podľa môjho gusta. Bolo v tom čosi, čo neviem opísať, snáď celková atmosféra, čo sa mi dostalo pod kožu.(23.2.2013)

• Glenn Close

• - Roli Helen měla původně ztvárnit Amanda Seyfried, postavu Joa zase Orlando Bloom. Oba však natáčení opustili z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)

• - Natáčení filmu trvalo 34 dní. (Pavlínka9)

• - Během natáčení filmu dostala Glenn Close zápal plic. (Pavlínka9)