Celkem nudná podívaná na dvě lesbičky, co ze sebe chlapy dělají. Podle jejich hlasu by jistě nikdo nepoznal, že to asi nebude zrovna stoprocentní chlapák, ale budiž, šlo jim to dobře. Ve filmu panuje taková ta nudná a zoufalá atmosféra, zakončená skvělým pochodem po pláži v ženských šatech, ač to vypadalo jako pochod transvestitů navléklých do šatů, které navíc byli krátké a v pase moc upnuté! Shrnul bych to, že tenhle film je skvělou inspirací pro dospívající gaye i lesby a je naprosto dokonalou oponou všem podobně zvláštním snímkům. {60%}(26.11.2014)

"Každý génius, narodí-li se jako žena, je pro lidstvo ztracen" Stendhal. A nejen génius, v Britském Impériu Viktoriánské éry neměla na růžích ustláno žádná žena která se nespokojila s životem u plotny. Přiznám se, že jsem čekal trochu jiný příběh a to co mi předložil scenárista mě trochu zmátlo. Celou dobu jsem nedokázal pochopit jaká je Albertova motivace. Žije snad pro kariéru a chce vyšvihnout ve světě mužů? A nebo popírá své pohlaví díky zážitkům v minulosti? A nebo je její převlek snaha dosáhnout zakázané lesbické lásky? Možná je to všechno dohromady a možná prostě a jednoduše chtěla žít podle svého. O výkonu Glenn Close se toho napsalo dost a dost a pochvaly byly oprávněné. Dokonce i v šatech mi připadala jako chlap co se vydává za dámu. Přitom kdo ji zná ví, že krása a šarm jí nechybí, právě naopak. Neméně skvělá byla i Janet McTeer a tradičně i Mia Wasikowska.(29.6.2012)

Na první pohled chladné dílko z nevlídného Dublinu. Ale pod chladným až obsedantně dokonalým povrchem se skrývá poklad. Velmi zvláštní ztvárnění ještě zvláštnějšího života dvou žen, které přijaly před okolím roli muže. Trochu jsem si opravdu lámala hlavu jak se to má se sexuální identitou Alberta Nobbse. Nakonec se přikláním k tomu, že transsexuálem asi nebyl. Zřejmě se jedná "jen" o životem, osudem a dobou semletý charakter a životní role, kterou přijal jako nejsnazší pro přežití ve světě. Oh, baby, it's a wild world! like story..Člověka, jež v podstatě nebyl ani mužem ani ženou. Člověka, který žil podle jakéhosi vnitřního scénaře "šťastného života", hledal klidný, spokojený život bez závažných starostí a samozřejmě lásku, vše co nemohl v životě dosud mít. A tak při setkání s Hubertem, ženou s podobným osudem, uviděl jak by takové štěstí mohlo vypadat. Postava Huberta vnesla do příběhu oživení a emoce, které Albert postrádá a působí emočně velmi ploše. Teprve u Huberta zapůsobí jakási hravost a lechtivost, která nastane, když se žena oblékne do mužských šatů a dokáže zapůsobit jako přitažlivá žena a zároveň i muž. To kontrastuje s A. Nobbsem, který působí velice chladně a bezpohlavně. A zde vyniká herecký výkon Glenn Close, která dokázala postavě Alberta vdechnout notnou dávku ošklivosti a ubohosti, ale zároveň nechala vyniknout čistý a osudem vybroušený naprosto bizarní charakter podivné lidské figurky.(6.3.2013)

Film si na nic nehraje. To co slibuje, to taky dostanete. Kvalitní drama. Je to příšerné kam až žena musí zajít, aby mohla žít jak chce. Ano, je to krapet zvrhlé. Ale chápu to. Chápu, co k tomu ženy vedlo. I dnes mě občas napadne, že být muž, měla bych lepší práci, nebo stejnou, ale lépe placenou. Je to zajímavý snímek, i když ne každému nejspíš přijde vhod. Jen bych chtěla dodat, že Miu jako herečku obdivuji, ale tady mi lezla neuvěřitelně na nervy.(29.8.2012)

Očakával som skvelé charakterové herectvo, ale dostavil a aj silný príbeh a cele poňatie filmu je veľmi emotívne a strhujúce. Glenn Close ukazuje že je skutočne úžasná herečka. Škoda nepremenenej nominácie na Oskara, ktorú Glenn Close vyfúkla Meryl Streep zo svojou Železnou lady. Určite úžasne kino, možno nie pre každého diváka, ale svojim poňatím dúfam že zaujme aj bežného návštevníka kina.(4.10.2012)

• - Natáčení filmu trvalo 34 dní. (Pavlínka9)

• - Roli Helen měla původně ztvárnit Amanda Seyfried, postavu Joa zase Orlando Bloom. Oba však natáčení opustili z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)

• - Během natáčení filmu dostala Glenn Close zápal plic. (Pavlínka9)