Zaměstnání

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Drama
Argentina, 2008, 6 min

Režie:

Santiago Grasso

Jak by vypadala společnost, kdyby práci běžných věcí konali sami lidé? (Soundtrack)

kaposlav

Autory popisov zrejme nepochopili úplne pointu. Možno sa mýlim. Ja si myslím, že kraťas naznačuje to, že už dnes radu úkonov vykonávaju ľudia aj keď to môžu vykonávať stroje. Je to vec politiky. Môžete k nám prísť podnikať ako investor, ale musíte vytvoriť tolko a tolko pracovných miest (to je asi jediná podmienka v dnešnej dobe, keď im už odpustia dane) a tak niektoré úkony na pracovnej linke robia ľudia, aj keby to stroj spravil rýchlejšie a lacnejšie. Preto aj tie smiešne platy za ktoré by to už v iných krajinách ľudia neboli ochotný robiť. Pointov filmu je, že čím budeme vyspelejší, tým bude práce menej. Vypadá to smiešne, ale tak to môže dopadnúť. Nakoniec si to vysvetli každý po svojom. Zaujmave komentáre: Kwaichi, Madsbender, leila22, Deverant. ()

Marek1991

Krásne metaforické vyobrazenie deľby práce a vlastne nášho systému, kde mnohí vykonávame monotónne práce, ktoré nerozvýjajú našu osobnosť a schopnosti, naopak pracujeme na niekoho iného alebo výrobky, ktoré si kupuje. Hierarchická spoločnosť nás ovláda. Mnohí by od toho chceli alternatívu, mnohí by to chceli rozvynúť ešte viac, či odstrániť zovšeobecnenia, no pravda je taká, že nedokážeme ani toto zmeniť. Existuje mnoho alternatív, napríklad Zdrojová ekonomika, no aby ste sa uživili, asi väčšina z vás aj tak zajtra pôjde do tej práce, ktorá vás nenapĺňa, lebo konkurencia je veľká, zdroje sú nerovnomerne rozdelené až nedostupné aj keby mohli byť, no a aby ste sa najedli, či zaplatili účty a neskončili na ulici, tak sa budete musieť chytiť aj toho, čo nechcete, lebo rovnosť príležitostí na uplatnenie, či rozvoj nie je. ()

ABLABLABLA

Heh, tak chvilku jsem na to nevěřícně zírala a přemýšlela, co tím chtěl básník říci.. pak mi to začalo docházet a když došel do své práce, tak to bylo jasné. Ovšem má to několik pohledů na věc, nejen to, co prozrazuje obsah, který jsem si naštěstí předtím nepřečetla. Spíš bych to viděla na kritiku dnešního pracovního oběhu, že každý je takovou rohožkou pro své nadřízené, a aniž by si to uvědomoval, tak se chová ale pak úplně stejně ke svým podřízeným. Toť má myšlenka. K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=cxUuU1jwMgM P.S. : Semafory a výtah jsou the best. ()

gudaulin

Tenhle animovaný kraťas mi připomněl práce našeho zavedeného tria Doubrava-Macourek-Born. Nese všechny znaky typické pro jejich tvorbu, tedy umění zkratky, originalitu, vtipnost a černý humor. Vypráví o společnosti, kde jsou lidé využíváni jako předměty a náhrada techniky v každodenním životě. Muž se mění v rohožku, jiný ve stolek a další v židli. Poté se jejich role vymění a slouží jim někdo jiný. Celkový dojem: 90 %. ()

Tom_Lachtan

asi se stanu výtahem.... Skvěle naanimované, plné černého humoru a pointy, která je typickým příkladem vtipu, u kterého se nikdo nesměje, ale usmívá. Vše je i skvěle načasováno, neboť jistě nejsem sám, který byl překvapen hned prvním zaměstnancem - lampou, u něhož jsem se usmál a natočil hlavu na stranu. Atmosféra absolutní všednosti je pak třešinkou na dortu ()