One Man Show (TV pořad)

Reality-TV / Talk-show

Česko, 2008, 10 min

• kulyk

Hurá! Konečně mám pocit, že jsem nahmátl něco ze samého dna bulvární žumpy. Ještě s prsty od hoven se o to musím podělit, přátelé. Upřímně jsem doufal, že nikdo nepředčí onen Novotného výškrab, ovšem tento Kazma - to je ještě větší kláda. S neskutečně sympatickým výzorem albínského vítěze soutěže o biggest krypla skotačí před webkou a vypouští z úst slova. Slova, která dokáže zcela nečekaně poskládat i do vět. Protějšek mu činí kdejaká parazitická celebritní hnida, jsoucí v tak mizerné finanční situaci, že hledá diváckou podporu i na takovéto platformě. Tak si tak vzájemně hladí podvyživená ega někde ve sklepě, jsou u toho vtipní jak leukémie a vytváří novou generaci jedinců, zapsaných na mé černé listině. Za což bych hlavnímu protagonistovi velice rád poděkoval. Nejlépe brokovnicí.(7.5.2012)

• Drom

Chtěl jsem vám hned na začátku prozradit, že tenhle trapnej pořad toho pozérskýho floutka, jenž je kde komu asi vzorem a hrdinou, stál povšechně za hovno. Pak jsem se chtěl obout do toho, že půl jeho "nápadů" není originálních a že z toho smrdí oportunismus, nenasytnost a celkově pochybné hodnoty následované přehlídkou lidské debility. Co taky čekat od toho, když s vidinou chechtáků zkombinujete Jackass a Ptákoviny. Možná, kdyby se nevzhlédl ve falešné slávě dnes všudypřítomných (nikoliv jen internetových) neumětelů, mohlo to dopadnout lépe. Jenže nejen že jeho... ?scénky ...mají klamat jeho oběti, ale i polovina těch reality záběrů je nahraná. Polovina účinkujících je jen kulisa, hlavně aby to vypadalo děsně... eh chci říct drsně. A maximálně polovinu mozku musíte mít k pochopení. No a nakonec jsem chtěl navrhnout, že sudou polovinu diváků bych nahnal k pásu třídit odpadky a druhou rovnou postřílel. Jenže po shlédnutí několika pokračování mi došlo, že po téhle konzumní lobotomii nebudou brzo jeho fanoušci ani schopni koordinace rukou, natož aby jim bylo co vystřelit z lebky. Jedna hvězdička za sebepožíračnost, jelikož on konzumuje přesně ten typ lidí, kteří ho žerou. Jak poetické...(26.1.2018)

Ano, leckdo by mohl říci, že je to pokleslá bulvární zábava. Možná ano,.....aaaaaaaale co určitě ano. Ale mě to baví, takovým tím zvláštním fascinujícím způsobem, obezřetným, asi jako když někdo pozoruje pavouka, dílem se ho štítí a dílem obdivuje :-). Kazma je sebestřednej, nesnesitelně namistrovanej egomasér a mediální manipulátor s drzostí nádražního vrabce, o tom žádná, ale taky je to bavič, provokatér a nebojí se kopnout do vosího hnízda. A upřímně, je mi vlastně buřt, do jaké míry jsou to fejky nebo iluze, jde o velmi dobře promyšlenou a dotaženou show a já se čas od času ráda nechám takhle oblbovat.(27.3.2017)

Je to trochu jako vzít youtubera, narvat mu kotel peněz i odvahy a pustit ho do světa. Nejlepší na tom ovšem je, že Kazma při kopání do bulvárních kauz neztrácí soudnost, přestože tak často působí. Je to dno? Je to zábava? Při debatách o morální stránce projektu mám neodbytný pocit, že Kazmovi v první řadě jde o přečurávání bulvárních kolosů a vůbec všeho a všech, nikoliv o "pomoc" někomu (třeba lidem s Touretteovým syndromem - na to se zmíněné téma až příliš kontraproduktivně bije s mírou bizáru, kterou vtipálci do projektu nacpali). Je to zábava, opírající se o dno. P.S. Asi bych měl doplnit, že moje hodnocení patří novějším dílům (cca od epizod na téma Justin Bieber, MS v ledním hokeji, Prostřeno), jelikož jsem viděl cosi z let dřívějších a bylo to mnohem, mnohem slabší... P.P.S. Kauza Leoš Mareš a 1/10 - pěknej trapas, takže nazdar.(22.5.2017)

Měním po druhé generaci na 4*, jako průměr předchozí a současné tvorby. To že Kamil (alias Kazma) tvoří na české poměry světovou show není snad nejmenších pochyb. Osobně se mi líbí, že zaplnil pomyslnou mezeru v tvorbě na české scéně proti které by nebylo co říct nebýt polopravdivého kabátku a protože se mi nechce psát dvakrát stejnou věc, tak se podepisuji pod Mattyho komentář, který tu ve chvíli psaní tohoto komentáře zanechal.(17.5.2017)