poster

Na plný plyn

 • Rusko

  Stritrejsery

 • Rusko

  Stritreysery

 • Rusko

  Стритрейсеры

 • Slovensko

  Nebezpečne rýchlo

 • USA

  Street Racer

Akční / Krimi

Rusko, 2008, 100 min

 • Thomassi
  ***

  Na plný plyn = Rychle a zběsile pa rusku. A to je holá pravda. Jsou tady sekvence, které přímo ukazují na již zmíněný film. Stejně tak příběh, který je dost podobný. Ale Amerika a Rusko jsou tak odlišný země, že i když jsou si dva filmy podobné, nakonec je každý úpně jiný. A toto je přesně ten případ. Mě to nic nového nedalo, ale i tak jsem si ho užil. Auta nebyly zase tak špatný, a co musím zdůraznit, tak byla parádně natočená poslední honička mezi Zeťákem a Ferrari a nakonec i tak krásný auta odešly do věčných lovišť. I herci mi přišli sympatičtí. Marina byla víc než sexy a celý film ze sebe vyzařovala takový erotický náboj. No a Alexej Čadov velmi dobře zapadl do současného a civilního života. Protože u mě zůstane na vždy vojákem. A vlastně i zde je vojákem, sice vysloužilým, ale přesto. A to mi připomíná jednu z nejlepších scén celého filmu: Závody dvou ruských tanků hned na začátku. Celkově tedy snímek nějak zvlášť nenadchne, ale v žádným případě ani nezklame.(26.1.2011)

 • kenkaku
  ***

  No jo... vidíte jaké je Rychle a zběsile kult? Každý jakmile vidí film o autech a "tunerech" hned to s ním srovnává :). Přitom je to nesrovnatelné... Stritreysery nesahají Fast & Furious ani po kotníky. Filmařsky je to neskutečná slátanina (prostřihy na řadící páky a plynové pedály se míhají, aby vše bylo dost "free", "cool" a "in" a je úplně jedno v čem kdo jede (ta řadící páka a plynový pedál je vždy z jednoho a toho samého auta :)). Takže tragedie. Do toho ten Ruský přístup k ději... jde prostě i ten největší padouch je vlastně dobračisko (protože v Rusku vlastně vůbec nejsou zlí lidé... ti žijí jen v zahraničí a vystupují jen v Amerických filmech ;)). Takže tragedie na druhou... O logice chování postav nemluvím vůbec (to by byla už tragedie na třetí) ...přesto je to zábava (mě se třeba líbila i ta úvodní scéna závodů s tanky) a osobně raději tupou zábavu bez myšlenky než hrát si na "intouš-film" s hlubokou myšlenkou a nudit od začátku do konce...(24.7.2012)

 • Nathaniel8
  *

  Rusové ukradli co šlo. Celý film je vlastně vykradené Rychle a zběsile, ale kolegové z Ruska dokázali do tohoto filmu dostat i pěveckou vložku na automobilu alá Pomáda. Stopujícího policajta co mu uletí čepice ala Taxi atd. Na mě tohle bylo ale už opravdu moc. A ta ruská Máša s dredama... A víte jak rušští policajti hledají zločince? Podle talířku na mapě... A víte proč auto pojmenované T34 jezdí tak rychle? Protože používá náhradní pneumatiku na kufru (WTF?) místo přítlačného křídla a to je pak teprve jízda. A co bych tak řekl na závěr? A většina aut je fakt hnusná. Bohužel... Ale pneumatiky dokázají vyměnit rychleji než mechanici F1.(29.4.2016)

 • prasacimor

  O tom, že Rusi majú peňazí na točenie filmov dosť, som sa už presvedčil neraz. A neraz sa mi dostalo kvalitného filmového zážitku. Nechápem ale, prečo ich často investujú do projektov akými sú Stritreysery (ehm) a podobné zdegenerované paskvili. Aký má zmysel točiť ruský remake FaF kde sa naháňajú po Petrohrade krikľavé, hranaté krabice? Zatiaľ čo v americkom podaní a lokáciách to vyznie cool a "realisticky", lebo je tam predpoklad, že podobná kultúra by sa tam mohla pestovať, tu je to jedine tak na smiech. O príbehu sa nemá cenu vôbec baviť, stačilo mi vidieť 7 minút a vedel som presne čo sa bude diať. Avšak tie iskrivé dialógy, hlavne medzi ústrednou dvojicou, to už bolo fakt na mňa vysoké umenie. Okorenené skvelým slovenským dabingom, ktorý mám pocit, že je rok od roka horší a nepočúvateľnejší, to bolo pre moje citlivé uši hotové utrpenie. Keby to však bolo v originály, asi by som si to aj napriek všetkému pozrel, lebo ruštinu mám rád a trochu relaxu nikdy nezaškodí.(13.8.2011)

 • MartinezZ
  *

  30.1.2011 ~ Ubohá ruská splácanina Rychle a zběsile, Taxi, 60 sekund a vůbec asi veškerých filmů, v nichž nějak figurovala auta. Chybí tu jen K.I.T. ~ Znudění bohatí ruští fakani jezdí městem ve svých bourácích a konají za městem závody. Závody ale kryjí výběr těch nejlepších řidičů, kteří dostanou mnohem důležitější úkol. Ukrást za večer nějaká luxusní auta. všichni jsou hrozně cool, policajti jsou všichni děsně blbí, vošukat všechno je důležitější než se nechovat jako dementi a tak dále. ~ Scénář, kamera, střih, dialogy, hudba stojí souhrnně za prd a to, že film nese nějaké poselství, které mi uniklo, protože jsem to odmítal dokoukávat v plné délce, je vlastně nepodstatné. Stojí to za prd, tak si místo toho raději pusťte něco jiného. Cokoliv, třeba reklamy. ~ 0,5*(28.4.2013)

 • - Závodů se zúčastnili skuteční pouliční jezdci.

 • - Natáčelo se ve městě Sankt-Petěrburg. (Cheeker)