Casa Carnivora

Česko, 2010, 8 min

Josef Blažek

Josef Blažek

Tomáš Mann

Co skrývá vyhořelý dům v sousedství? Co číhá ve tmě za jeho zatlučenými dveřmi? Stačí okamžik a dětské dobrodružství se mění v noční můru. (choze)

Wacoslav1

Tak teda sorry ale nechapu co s tim vsichni mate vzdyt je to desna nuda bez jakyhokoliv napadu nebo pointy atmosfera a hudba by jeste usly ale celou dobu jsem cekal jak to skonci jestli alespon neco uvidime nebo se neco vysvetli ale ten konec mne utvrdil v tom ze to je natoceno bez spetky alespon sebemensiho napadu ted bacha nasleduje SPOILER nejdriv do toho baraku vleze jeden pak druhej pak policajt a treti hned za nim a kdyz tam vleze ten posledni zavrou se za nim dvere a tim to skonci delate si prdel? a z toho tu jsou vsichni vodvareny a ma to jako 60% jo?! tak to mi hlava nebere ty vrazdici nafukovaci pany mne aspon pobavily svou stupiditou tohle je bohuzel jenom donebevolajici nuda vic bych v tom opravdu nehledal nebo mi snad neco uniklo? ()

Hrabka

Skvělé a né že né. Mysteriózní kousky, ať už se jedná o profi film Nolana nebo amatérský film Blažka, budou vždy mými oblíbenými. Dobrá ponurá hudba, tajemná díra a solidní herecké výkony. Za sebe můžu říct, že se mi to líbilo, fajn originální nápad. Po konci můžeme jen dumat o co vlastně šlo a sami si můžeme příběh domyslet. Bravo. ()

Aluska88

Casa Carnivora má slušný námět a na amatérský počin i zdařilý scénář a dialogy. Poměrně viditelná je i snaha o rozvíjející se tajemnou atmosféru, typu "opuštěný, zchátralý dům, skrývající ve svých hlubinách něco děsivého." Chybka je v tom, že nedostanete závěr. Celou dobu se těšíte, že se konečně objeví to "něco", co by Vás vyděsilo či překvapilo, ale snímek celou dobu zůstane v neměnné poloze. A přitom, možný potenciál je tam kdesi hluboko ukrytý, ale tvůrci to nechali na jakési taktice otevřeného, volného děje a stejného závěru, který je tak neutrální, že vlastně ani nemá kam vyznít. Podstata děje spočívá na představách diváka. ()

tron

„Jo. A bacha na ohořelí mrtvoly.“ Páčilo sa mi už TELO (CYBORG CHEERLEADER: FUCKDOWN IN HOCKEY MASK CAMP vnímam skôr len ako „iba zábavný oddych zákulisnými problémami unaveného tvorcu“), ale až CASA CARNIVORU je šupa. Bavilo ma, od hercov (detských aj dospelých) cez dialógy až po pôsobivú atmosféru (pochmúrna jesenná resp. zimná výprava, podprahová hudba). Ja by som to možno urobil trocha inak, ale v konečnom dôsledku pôsobivá urban legend, u ktorej by som sa nebránil sequelu, ani prequelu. Niečo ako moja recenzia na Recenzie.org: http://www.recenzie.org/amatersky-film/275-kratas-casa-carnivora ()

Jara.Cimrman.jr

"Mohl tam někam spanout. - Nebo ho zprnil nějakej šílenej bezďák." Při pátrání po zmizelém školákovi postupně vstoupily do tajemného domu tajemným obdelníkovým otvorem další čtyři osoby a já jsem strachy ani nedýchal. Samozřejmě kecám, protože neumím cokoli prožívat při filmech, ve kterých se nic nestane a ještě to nijak nedopadne. ()

• Ač v pořadí čtvrtý film LudovicoFilmu, premiérován před filmem třetím (Assassin). (choze)
  • Snímek byl natočen ve stejné lokalitě jako režisérův debut Tělo (2007) - na dvorku režisérových rodičů v brněnské čtvrti Ponava. (choze)
  • Nejlevnější film LudovicoFilmu. (choze)