Zářící tvář

Dokumentární / Krátkometrážní

Československo, 1943, 5 min

Hugo Huška

Tento film má diváka přesvědčit o tom, že s elektřinou se má šetřit, bohužel však tak činí způsobem mírně trapným a nechtěně komickým. Čistý průměr.(24.9.2013)

Vařte s pokličkou, antropomorfní personifikace elektřiny vám poděkuje.(23.3.2010)

Představil jsem si, jak po městě jezdí zaměstnanci energetických společností a otírají pouliční lampy od prachu. :-) No nic, za války bylo nutno šetřit vším a tohle se zaměřilo na elektřinu.(1.10.2016)

Film, který mě naučil jeden neprůstřelný argument k šetření elektřiny, na který neexistuje dostatečně silný protiargument - jak můžeš číst a zároveň poslouchat rádio?!(25.9.2013)

"Slunce se proměnilo v uhlí.." ;)(30.9.2016)

• bohemia_regent

V titulcích filmu uvedeno: název Das strahlende Antlitz / Zářící tvář.(5.12.2016)

Na tento film až příliš vysoké hodnocení dávám jen a pouze proto, že jsme se hlavně dozvěděli, že se má s elektřinou šetřit, což by klidně mohlo a hlavně mělo platit i dnes. Na dnešní poměry ale už působí směšně otírat lustr od prachu a další neméně zajímavé rady ohledně šetrnosti. Více zajímavého jsem ale ve snímku neshledal, ač chápu, že na tehdejší dobu muselo být na filmeček pohlíženo zcela jinak.(1.10.2016)