Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poté, co Philip Carey zjistí, že jeho umělecké ambice nedojdou naplnění, opustí Paříž a přesune se do Londýna, kde se vydá ve šlépějích svého otce lékaře. Během studií medicíny se seznámí s číšnicí Mildred, do níž se beznadějně zamiluje. Philip, deprimován svým postižením nohy, dělá vše pro to, aby ho Mildred měla ráda. Té jde ovšem jen o pobavení. Když ji požádá o ruku, vysměje se mu. Po čase, když se zdá, že Philip může najít štěstí s jinou dívkou, se Mildred objeví a žádá ho o pomoc. (fleurette)

(více)

Recenze (7)

kyselina 

všechny recenze uživatele

Snad nikdy jsem neviděla snímek v tak hrozné kvalitě, ale co už ... Brilantní a mrazící drama o vztahu průměrného malíře (studenta medicíny) a chladné servírky. ()

Reklama

vitekpe 

všechny recenze uživatele

4+. Tenhle film je pro mne osobne uz na hranici snesitelnosti, a tim myslim kvalitu zaznamu... Prestoze ho vlastnim na originalnim DVD, vyzaduje jeho sledovani od divaka velke zaniceni pro tento styl. :-) -- Nicmene: pro milovniky zanru lahudka, "Bette Davis Eyes" si tu uzijete dosytosti a v plne palbe! Za zminku stoji tez krasna Frances Dee a mila Kay Johnson. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Sice je to vyslovene len romanticka drama, obcas sa ale tato spolocenska konzervacka celkom dala sledovat, na 30. roky mala fakt namakane kulisy . 80 % ()

Galerie (32)

Zajímavosti (5)

  • Film neodpovídal představám místních organizacích Legie slušnosti a byl zakázán ve městech Detroitu, Pittsburghu, Omaze a Chicagu. I tak snímek o údělu člověka byl nad síly organizace a důsledkem těchto snah byla rekordní návštěvnost v jiných městech. (Zetwenka)
  • Správa kodexu si vyžádala změny, protože téma filmu bylo dle nich „mimořádně pohoršující“. Vadilo nakažení zhýralé Mildred (Bette Davis) syfilidou – po úpravě je to tuberkulóza, a bylo nařízeno doplnit sňatek Mildred s Millerem (Alan Hale). (Zetwenka)
  • Film byl natočen podle stejnojmenné novely (1915) W. Somerseta Maughama. (fleurette)

Reklama

Reklama