Kókaku kidótai: S.A.C. 2nd GIG (TV seriál)

• japonský

攻殻機動隊 S.A.C. 2nd GIG GHOST IN THE SHELL "STAND ALONE COMPLEX"

Kōkaku kidōtai: S.A.C. 2nd GIG

Koukaku Kidoutai S.A.C. 2nd GIG

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Thriller

Japonsko, 2004, 26x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (18)

V zásadě platí vše, co jsem napsal u první série. Je tu ale několik odlišností. Například tentokrát nelze rozlišovat mezi Stand Alone a Complex epizodami - jednak jsou hlavní linie v podstatě tři, a jednak jsou daleko propletenější než v sérii prvé. Vysoká kvalita zůstala zachována, dvě "tribute to" epizody filmového fanouška potěší, a Motoko, pro kterou je to tentokrát poněkud osobnější, je ještě lepší (a zavilejší) než dřív. A konečně jsem se dočkal velmi spešl epizody jen a jen o Saitovi, což je samozřejmě taky plus;) Celkově musím 2nd Gig hodnotit o kousek výš než první sérii, i když třeba její SA Ep. 10 zůstává co do atmosféry nepřekonaná. Zkrátka a dobře, jen tak dál, Section Nine;) 90%(12.8.2014)

Tam kde končila první série , přichází série druhý a Motoko nenechává nikoho na pochybách, kdo je pánem Japonska budoucnosti. Výrazně prohloubená psychologie postav (motivace, životní okamžiky rozhodnutí, životní setkání...) a ještě větší důraz na kyberpunk čiší z každé minuty. Už tu není tolik vedlejšího balastu, který v první sezoně mohl trochu vadit a obdobně se "otravné" tačikomy schovaly do stínu hlavních postav. Díly jako Poker Face nebo post-apokalypticky laděný Excavation pro mě osobně dost vyčnívají, ale jako celek funguje celá sezona naprosto skvěle. Svět Ghost in the Shell je úžasný, promyšlený, chytrý, ale současně (audio)vizuálně podmanivý a zábavný. Koho to může zklamat? Odpůrce čehokoliv sci-fi a anime? Ty lituji...:)(22.10.2010)

Nabušený audiovizuál s chytrým scénářem, podepřen sympatickými postavami. První řada dovedená k dokonalosti. Tachicoma roboti už nemají vir dětinského humoru, příběh je mnohem těmnější a odehrává se v globálním měřítku. Potěší absence stand-alone epizod, díky čemuž je vše součástí jednoho velkého děje. Mimochodem, asi nejsem jediný kdo si všiml, že Kamiyama v 90% všech záběrů na Motoko klade hodně velký důraz na ňadra... Oba palce nahoru za díly Nuclear Power a Poker Face.(29.10.2010)

Prvá séria sa mi páčila viac. Ale táto zase kupodivu funguje v rámci aktuálnych problémov. Sekcia 9 je pre mňa stále špičkou na poli kyberzločinu a všetky postavy som po dlhom čase veľmi rád videl. Viacej politickosti mi tu bohužiaľ nesedelo. Atmosférou rovnaké a čo sa týka hudby tak šťavnaté. Páčili sa mi referencie na Nebo nad Berlínom aj posunutie vzťahov na ďalšiu zložitejšiu úroveň, dokonca aj koncept Individual Eleven, ale vo vyplňujúcich častiach ma to nechalo pomerne chladným. Finále dobré a samozrejme to necháva kopec ďalších otázok a akési šteklenie, že treba si to pozrieť ešte raz a doplniť si všetky tie informácie do jedného komplexného celku, lebo na jedno pozretie sa to fakt nedá.(1.4.2017)

Trochu mě překvapilo, jak jsou některé díly spíše mluvené, než animované, ale musí se tvůrcům nechat, že i v případě, kdy tolik neanimovali, měli rozhodně co vyprávět. Sérii se musí nechat, že rozhodně dokázala původní mangu posunout na něco, co může fungovat i ve větším a dlouhodobějším měřítku.(27.10.2017)

Ještě dokonalejší než první série, i když už bez náležitého obnažování Motoko, které ke GiTS patří, takže škoda, ale co, ještěže máme mangu. No ale naprosto dokonalý je díl 10. - Affection a song I Do, který poodhaluje minulost Motoko. Celkově dokonalost i přes některé neduhy (styl oblékání Motoko v manze a v animé) :-), které tak jaksi ke GitS a Motoko patří. Ale i tak Must See záležitost a náležitý kult.(29.12.2010)

Po plytké první sérii přichází druhá: 1. epizoda - Cyberpunk is back! 2. epizoda - melancholická nuda. 3.epizoda - slušný průměr. 4. epizoda - výborná scéna s "chytáním" helikoptéry (nevím proč, ale vzpomněl jsem si na Matrix) 24. epizoda - opět zajímavá akce ve vzduchu. Hodně dobrý byl také Poker Face. První sérii jsem přerušil v polovině a vrátil se k ní až někdy po půl roce. Toho balastu kolem, tačikom a "epizodních" epizod byla taková spousta, že se to prostě nedalo unést. Ale dvojka chytila (kdoví kde) druhý dech. Oproti případu smějícího se muže" se tu řeší mnohem poutavější mnohanásobný komplot, bohužel občas až příliš zamotaný, a někdy jsem měl problém vůbec se jen soustředit na ty zdlouhavé dialogy. Je to temnější, propracovanější, s lepším scénářem a dějem. - 80 %(8.3.2011)

Plnohodnotné pokračování bezchybné první série. Tentokrát je více epizod zameřeno na život hlavních hrdinů, ale i tak se nemusíme bát že bysme byli ochuzeni o kvalitní zápletku. Ta je stejně, jako u předchůdce naprosto špičková, do poslední chvíle čekáte, hltáte jak to bude a pak jen slintáte blahem. GitS je prostě nejlepší :-).(9.7.2010)

Druhá série mě naprosto srazila do kolen. Po kvalitách série první jsem měl strach o zápletku a jistou recyklaci příběhu, nebo chcete-li nastavovanou kaši. Naštěstí se tak nestalo a já marně v hodnocení hledám šestou hvězdičku, protože jestli má nějak vypadat pokračování, tak přesně takhle! 10/10(20.3.2011)

No teda! Príbeh je jednoduchší, než je zvykom (pretože som ho pochopil - alebo aspoň myslím), je akčnejší, kompaktnejší (všetky línie sú spolu previazané) hudba sa mi zdá byť lepšia a taktiež Motočin hrudník sa nejak zväčšil :D Už po treťom dieli som si vravel, že pod 4 hviezdy sa zrejme nepôjde.(5.2.2015)

Temnější a víc orientované na společenské otázky a politickou situaci, než první GitS SAC, přesto stále na původní úrovni kvality.(19.1.2017)

Nádhera. Podle mě o dost lepší než první série. Lepší záporák (Gouda), lepší zápletka (uprchlíci), zajímavější nové postavy (Kuze, premiérka,..) a stejně dobrý opening! Druhá série především nabízí více temnoty a propracovanější děje jednotlivých epizod. Potěší především epizody zabívající se minulostí členů ze sekce 9 (Hlavně ta z Majorčina dětství byla snad tou nejlepší epizodou z celé série) Nelze než maximálně doporučit!(30.8.2010)

Doporučuji sledovat pouze po dokoukání první série. Jeden z nejlepších anima seriálů, který můžete vidět. Jeho silnou stránkou je příběh, hudba, animace a úžasná atmosféra. Za mě 5*.(31.8.2010)

O dost lepsie ako prva seria, avsak aj tak napriek tomu to nema u mna na 5*. Dovod? Aj ked boli jednotlive diely vyvazene a vsetky sa rovnako dobre pozerali az posledne diely ma nutili si pustit diel za dielom, prva tristvrtka casti aj ked na seba nadvazovala, ma nevedela priputat ku kreslu a hodit anime maraton.(18.2.2013)

Pripojuju s k ostatnim s tim, ze je to lepsi nez prvni serie. Hlavne v druhy pulce, serie nabira strhujici tempo a graduje velkolepym finale poslednich par dilu. Doknaly hlavne audiovizualni provedeni, postavy a vubec vsechno. Tvurci GITSu museji mit hacknuty mozky jinak to neni snad mozny neco takle do puntiku promyslenyho stvorit. Klanim se a dekuji!(14.4.2011)

Rychlejší, akčnější a dle mého i zajímamvější děj GITS:SAC2, je pro mě příjemným překvapením. Sociální problematika uprchlictva na Japonských ostrovech a hrozící státní převrat se pro mě staly dostatečnou potravou, abych tuto řadu zkouknul, takřka na jeden zátah. Většina členů sekce 9 byla oproti předchozí sérii mírně polidštěna v epizodách, věnovaných jednotlivým agentům a já přitom neměl pocit nepříjemné vatáže. Největší charaterový skok jsem zaznamenal u Majora, která snad opravdu kdysi dávno byla i lidskou bytostí. Co se animace týče, byla samosebou kvalitnější, z toho lze ale obvinit jen technologický pokrok. Hudební doprvod se mi zdál méně agresivní a rušivý, než tomu bylo v původním SAC, i když titulní píseň SAC2 byla o třídu níž, než Inner Univers ze SAC. To se ale při kvaltě tohoto songu dalo vlastně čekat.(5.7.2010)

Druhá série je ještě o kus lepší než ta první, zvláště povedné jsou epizody, které trochu přibližují hlavní hrdiny a jejich dřívější život. Děj má větší spád než v první sérii. Nejlepší je 14. díl: Poker Face.(27.8.2010)

I díky absenci Standalone epizod a strhujícímu ději se nebojím použít hodnocení seriálu jako jednoho z nejlepších všech dob. První serie tím byla překonána..... Dal bych tak sedm hvězdiček a 150%. Škoda, že to nejde.(11.4.2010)