poster

Watch the Skies!: Science Fiction, the 1950s and Us (TV film)

Dokumentární

USA, 2005, 56 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

 • Matty
  ****

  Zábavný, spíše než informačně nosný dokument, v němž čtveřice slavných sci-fi nadšenců vzpomíná, co s nimi udělalo, když jako malí kluci prvně viděli obří lidožravé mravence. Mimo jiné. Třebaže sledovali stejné filmy, je z jejich povídání zjevné, proč následně každý z nich zvolil jinou cestu. Velmi zjednodušeně podáno, je tady nadšený Spielberg, oživující zkušenost dětského diváka ve svých hravých poctách podobným filmům, přemýšlivý Cameron, zkoumající vztah mezi člověkem, technikou a přírodou, technofilní Lucas a racionální Scott.(5.9.2011)

 • zelvopyr
  *****

  Snad jen jediná drobná vada na kráse této poctě 50. létům je občasné spoilování některých klasik. Zajímavé je, že režiséři poměrně ochotně říkají, odkud co přesně použili ve svých filmech a proč. Ale jinak jsou to oddělené rozhovory proložené starými béčky s komentářem.(2.6.2012)

 • Němi
  ****

  Na probrani tak specifickeho zanru, jakym je sci-fi z 50.let, je hodina malo. Vizitky se dostane jen nekolika zasadnim snimkum, a to zpusobem, ze Spielberg, Lucas a Cameron odvypraveji sve dojmy z detskych let a prihodi neco malo ze spolecenske situace a pozadi myslenek filmu (symboly atomove bomby, nepritele 'bez tvare', alkoholismu atd.). Neni to nijak hluboke a podrobne, ale vsichni tri mluvi sympaticky a momentky z tech roztomilych filmu zaslouzi docenit. __ [Bonus na DVD "50th Anniversary Two-Disk Special Edition" filmu Forbidden Planet](23.3.2010)

 • inutihar
  *****

  Čtyři nejslavnější(?) američtí SF režiséři (Cameron, Lucas, Spielberg, Scott) vzpomínají na své divácké zážitky ze SF filmů z 50. let, dobovou situaci i nějaké to poselství. Zastoupeny jsou téměř všechny klasické kousky (osobně mi chybí jen Invaze uchvatitelů těl) a přestože je to vlastně jen takové nezávazné tlachání, je to docela příjemně strávená hodina. Komentář čte Mark Hamill.(11.1.2011)