Helena Vondráčková oslavila 40. výročí své kariéry gala-večerem v pražském Top hotelu 16. října 2005. Televizní diváci měli možnost záznam z tohoto koncertu vidět na TV Nova 26. 12. 2005 v hlavním vysílacím čase. Televizní záznam „Holky od Červené řeky“ se stal nejsledovanějším pořadem na českých televizích o Vánocích roku 2005. Na četné dotazy fanoušků se firma Universal Music rozhodla vydat tento výjimečný pořad na DVD a navíc jej doplnit o spoustu bonusů. Především zde najdete všechny videoklipy z posledních 15 let, kdy Helena zažívá obrovský comeback. Vskutku mimořádným bonusem je pak záznam vystoupení Heleny Vondráčkové na festivalu v Sopotech v roce 2000. Helena tehdy vystoupila na na stejném pódiu spolu s Bryanem Adamsem, Tinou Turner, skupinou Texas a dalšími hvězdami. Její vystoupení se stalo absolutním vrcholem festivalu, který navíc ten rok slavil své 40. výročí. Její vystoupení v Sopotech bylo již druhým triumfem na stejném pódiu – v roce 1977 zde na celé čáře zvítězila v soutěžní části festivalu s písní „Malovaný džbánku“. I tento více než 30 let starý záznam je součástí bonusu. Pro Heleninu kariéru a především její comeback v novém tisíciletí bylo významné i její vystoupení s Karlem Gottem v Carnegie Hall (New York 2000 a 2005). Záznam z jejího prvního zdolání této mimořádné zpěvácké mety najdete na tomto DVD také. Jedná se o sestřih Helenina vystoupení v rámci koncertu Karla Gotta, který si Helenu zvolil jako hlavního hosta v roce 2000.

Seznam skladeb:  01. Sladké mámení
34. Sundej kravatu
35. To tehdy padal déšť
36. Dlouhá noc
37. Toužíš (Tell Him)
38. Sladké mámení (oficiální text distributora)

WANDRWALL

Třicetosm písniček, které zpívá populární Helena Vondráčková. Na rozdíl od svých vrstevnic i ve vyšším věku si dokázal najít dobré textaře i skladatele a udržela se proto na žebříčku žádaných zpěvaček v Česku nejdéle z těch starších. Ale vše se jednou oposlouchá, chce to zase přísun nových textů a skladeb, aby "instrumentální" umělci mohli dál fungovat a to se nyní už Heleně nedaří. Není sama, ale škodí si tím, že stále potřebuje další a další peníze, aby udržela svůj vztah s mladším mužem. Stojí jí to za to? ()

LiborGondek

Písničky super, slet největších českých pěveckých hvězd za několik posledních desítek let, úžasnej moderátor Karel Šíp. Jediné a velmi podstatné mínus - všechno na playback... Škoda!!! ()

TroiMae

Já jsem nejdříve myslel, že tento pořad je jen jako bonus k přetrpění na DVD :) a on je to „gala-večer“ pro „hlavní vysílací čas“… „výjimečný pořad“… playback a neustáááálééé tleskání publika… neustále záběry na manžela Martina Michala v hledišti… instantní „novácká“ zábava… Škoda, že Helena Vondráčková oslaví svou kariéru pořadem, který lze v jeho neprospěch srovnávat s reality show Superstar. Svým způsobem to je ale unikátní historický dokument zachycující prototyp televizní zábavy. Ještě že nyní Nova nemá finance na podobné výtvory… ale uvidíme v roce 2015... 50. výročí ;) ()

Paity odpad!

Nevidím jediný důvod proč by něčím takovým jako je Holka od Červený řeky měl kdokoli z nás ztrácet minutu svého drahoceného času. ()

GASTON73

Seznam skladeb a autoři DVD 1. Sladké mámení (Václav Zahradník/Vladimír Poštulka) 2. Červená řeka (Red River Valley) (Zpěv Helena Vondráčková, Šárka Vaňková) (Traditional/Ivo Fischer) 3. Pátá (Down Town) (Zpěv Helena Vondráčková) (Tony Hatch/Jiří Štaidl) 4. Růže kvetou dál (L'important C'est La Rose) (Zpěv Helena Vondráčková) (Gilbert Bécaud/Ivo Fischer) 5. Proč mě nikdo nemá rád (I Say A Little Prayer) (Zpěv Helena Vondráčková) (Burt Bacharach/Zdeněk Borovec) 6. Přejdi Jordán (Zpěv Helena Vondráčková) (Zdeněk Marat/Zdeněk Borovec) 7. Massachusets (Zpěv Helena Vondráčková, Václav Neckář, Marta Kubišová) (Barry Gibb, Maurice Gibb, Robin Gibb/Jiřina Fikejzová) 8. Časy se mění (The Times Are A-Changing) (Zpěv Helena Vondráčková, Václav Neckář, Marta Kubišová ) (Bob Dylan/Zdeněk Rytíř) 9. To se nikdo nedoví (Zpěv Helena Vondráčková, Karel Černoch) (Zdeněk Marat/Zdeněk Borovec) 10. Oh Baby, Baby (Zpěv Helena Vondráčková, Jitka Zelenková) (Bohuslav Ondráček/Jan Schneider) 11. Sblížení (Zpěv Gabriela Partyšová) (Vítězslav Hádl/Pavel Žák) 12. Malovaný džbánku (Zpěv Hana Zagorová) (Jindřich Brabec/Jiří Aplt) 13. Vzdálený hlas (Zpěv Petra Janů) (Karel Svoboda/Zdeněk Rytíř) 14. Archimede (Zpěv Helena Vondráčková) (Erasmo Esteves/Zdeněk Rytíř) 15. Dvě malá křídla tu nejsou (Killing Me Softly) (Zpěv Helena Vondráčková ) (Charles Fox/Zdeněk Borovec) 16. A ty se ptáš, co já (The Winner Takes It All) (Zpěv Helena Vondráčková )(Benny Goran Andersson, Björn Ulvaeus/Zdeněk Borovec) 17. Čas je proti nám (Zpěv Helena Vondráčková) (Hellmut Sickel/Zdeněk Borovec) 18. Nač vlastně v půli vzdávat mač (9 To 5) (Zpěv Helena Vondráčková, Tomáš Poláček, Tomáš Savka, Ali Amir, Julian Záhorovský) (Palmer Florri/Zdeněk Borovec) 19. Má tě rád (Mama Loo) (Zpěv Helena Vondráčková, Tomáš Poláček, Tomáš Savka, Ali Amir, Julian Záhorovský ) (Les Humphries/Vladimír Poštulka) 20. Vzhůru k výškám (Zpěv Helena Vondráčková )(Václav Zahradník/Vladimír Poštulka) 21. Znám jednu krásnou zahradu (Zpěv Helena Vondráčková, Bohuš Matuš) (Jan Hammer ml./Ivo Fischer) 22. Lásko má já stůňu (Zpěv Helena Vondráčková) (Karel Svoboda/Jiří Štaidl) 23. Knížka snů (I Dreamed A Dream) (Zpěv Helena Vondráčková) (Michel Schönberg/Zdeněk Borovec) 24. Song hrál nám ten ďábel saxofon (The Last Night Of The World) (Zpěv Helena Vondráčková, Karel Gott) (Claude-Michel Schönberg/Zdeněk Borovec) 25. Hello Dolly (Zpěv Helena Vondráčková ) (Jerry Herman/Jiří Aplt) 26. Jsi můj pán (Zpěv Iveta Bartošová, Leona Machálková, Ilona Csáková, Helena Vondráčková) (Karel Svoboda/Zdeněk Borovec) 27. Stín katedrál (Zpěv Helena Vondráčková, Petr Muk) (Karel Svoboda/Ivo Fischer) 28. Deja vu (Zpěv Helena Vondráčková, Martin Maxa) (Martin Maxa/Martin Maxa) 29. Potopa (Zpěv Josef Vojtek (John Capek/Hana Sorrosová) 30. My milujeme Jazzband (Jazz Band) (Zpěv Helena Vondráčková, Jiří Korn) (Traditional/Zdeněk Borovec) 31. Já půjdu tam a ty tam (Save Your Kisses For Me) (Zpěv Helena Vondráčková, Jiří Korn )(Tony Hiller, Lee Sheriden, Martin Lee/Zdeněk Borovec) 32. Slunce (Come vorrei) (Zpěv Helena Vondráčková, Jiří Korn)(Dario Farina/Zdeněk Borovec) 33. My milujeme Jazzband (Zpěv Helena Vondráčková, Jiří Korn ) (Traditional/Zdeněk Borovec) 34. Sundej kravatu (Zpěv Helena Vondráčková )(Lešek Wronka/Petr Šiška) 35. To tehdy padal déšť (Zpěv Helena Vondráčková) (Lešek Wronka/Petr Šiška) 36. Dlouhá noc (Zpěv Helena Vondráčková, Michal David) (Michal David/Hana Sorrosová) 37. Toužíš (Tell Him) (Zpěv Helena Vondráčková, Lucie Bílá) (Linda Thompson Jenner/Eduard Krečmar) 38. Sladké mámení (Zpěv Helena Vondráčková)(Václav Zahradník/Vladimír Poštulka) () (méně) (více)

lapatata

Bylo by fajn, kdyby se čeští tvůrci těchto veřejných oslav k jubileům českých zpěváků podívali s jakou jednoduchostí oslavovala např. Tina Turner, ovšem na úrovni. Helena Vondráčková se svou úžasnou kariérou a skvělým repertoárem by si určitě zasloužila víc než umělohmotnou estrádu plnou vítězů ze superstar. Hosty bych omezil na dva-čtyři, kteří byli nejvýznamější součástí její kariéry a HLAVNĚ velký živý orchestr a živý zpěv. ()