Holka od Červený řeky (koncert)

Hudební / Dokumentární

Česko, 2005, 102 min

Komentáře uživatelů ke koncertu (8)

• NinadeL

Galashow ke 40 letům pěvecké kariéry Heleny Vondráčkové. Jaká slast pro mé oko i ucho :((23.3.2010)

• WANDRWALL

Třicetosm písniček, které zpívá populární Helena Vondráčková. Na rozdíl od svých vrstevnic i ve vyšším věku si dokázal najít dobré textaře i skladatele a udržela se proto na žebříčku žádaných zpěvaček v Česku nejdéle z těch starších. Ale vše se jednou oposlouchá, chce to zase přísun nových textů a skladeb, aby "instrumentální" umělci mohli dál fungovat a to se nyní už Heleně nedaří. Není sama, ale škodí si tím, že stále potřebuje další a další peníze, aby udržela svůj vztah s mladším mužem. Stojí jí to za to?(10.9.2011)

Písničky super, slet největších českých pěveckých hvězd za několik posledních desítek let, úžasnej moderátor Karel Šíp. Jediné a velmi podstatné mínus - všechno na playback... Škoda!!!(18.3.2013)

• Paity

Nevidím jediný důvod proč by něčím takovým jako je Holka od Červený řeky měl kdokoli z nás ztrácet minutu svého drahoceného času.(1.8.2013)

Já jsem nejdříve myslel, že tento pořad je jen jako bonus k přetrpění na DVD :) a on je to „gala-večer“ pro „hlavní vysílací čas“… „výjimečný pořad“… playback a neustáááálééé tleskání publika… neustále záběry na manžela Martina Michala v hledišti… instantní „novácká“ zábava… Škoda, že Helena Vondráčková oslaví svou kariéru pořadem, který lze v jeho neprospěch srovnávat s reality show Superstar. Svým způsobem to je ale unikátní historický dokument zachycující prototyp televizní zábavy. Ještě že nyní Nova nemá finance na podobné výtvory… ale uvidíme v roce 2015... 50. výročí ;)(2.4.2011)

Seznam skladeb a autoři DVD 1. Sladké mámení (Václav Zahradník/Vladimír Poštulka) 2. Červená řeka (Red River Valley) (Zpěv Helena Vondráčková, Šárka Vaňková) (Traditional/Ivo Fischer) 3. Pátá (Down Town) (Zpěv Helena Vondráčková) (Tony Hatch/Jiří Štaidl) 4. Růže kvetou dál (L'important C'est La Rose) (Zpěv Helena Vondráčková) (Gilbert Bécaud/Ivo Fischer) 5. Proč mě nikdo nemá rád (I Say A Little Prayer) (Zpěv Helena Vondráčková) (Burt Bacharach/Zdeněk Borovec) 6. Přejdi Jordán (Zpěv Helena Vondráčková) (Zdeněk Marat/Zdeněk Borovec) 7. Massachusets (Zpěv Helena Vondráčková, Václav Neckář, Marta Kubišová) (Barry Gibb, Maurice Gibb, Robin Gibb/Jiřina Fikejzová) 8. Časy se mění (The Times Are A-Changing) (Zpěv Helena Vondráčková, Václav Neckář, Marta Kubišová ) (Bob Dylan/Zdeněk Rytíř) 9. To se nikdo nedoví (Zpěv Helena Vondráčková, Karel Černoch) (Zdeněk Marat/Zdeněk Borovec) 10. Oh Baby, Baby (Zpěv Helena Vondráčková, Jitka Zelenková) (Bohuslav Ondráček/Jan Schneider) 11. Sblížení (Zpěv Gabriela Partyšová) (Vítězslav Hádl/Pavel Žák) 12. Malovaný džbánku (Zpěv Hana Zagorová) (Jindřich Brabec/Jiří Aplt) 13. Vzdálený hlas (Zpěv Petra Janů) (Karel Svoboda/Zdeněk Rytíř) 14. Archimede (Zpěv Helena Vondráčková) (Erasmo Esteves/Zdeněk Rytíř) 15. Dvě malá křídla tu nejsou (Killing Me Softly) (Zpěv Helena Vondráčková ) (Charles Fox/Zdeněk Borovec) 16. A ty se ptáš, co já (The Winner Takes It All) (Zpěv Helena Vondráčková )(Benny Goran Andersson, Björn Ulvaeus/Zdeněk Borovec) 17. Čas je proti nám (Zpěv Helena Vondráčková) (Hellmut Sickel/Zdeněk Borovec) 18. Nač vlastně v půli vzdávat mač (9 To 5) (Zpěv Helena Vondráčková, Tomáš Poláček, Tomáš Savka, Ali Amir, Julian Záhorovský) (Palmer Florri/Zdeněk Borovec) 19. Má tě rád (Mama Loo) (Zpěv Helena Vondráčková, Tomáš Poláček, Tomáš Savka, Ali Amir, Julian Záhorovský ) (Les Humphries/Vladimír Poštulka) 20. Vzhůru k výškám (Zpěv Helena Vondráčková )(Václav Zahradník/Vladimír Poštulka) 21. Znám jednu krásnou zahradu (Zpěv Helena Vondráčková, Bohuš Matuš) (Jan Hammer ml./Ivo Fischer) 22. Lásko má já stůňu (Zpěv Helena Vondráčková) (Karel Svoboda/Jiří Štaidl) 23. Knížka snů (I Dreamed A Dream) (Zpěv Helena Vondráčková) (Michel Schönberg/Zdeněk Borovec) 24. Song hrál nám ten ďábel saxofon (The Last Night Of The World) (Zpěv Helena Vondráčková, Karel Gott) (Claude-Michel Schönberg/Zdeněk Borovec) 25. Hello Dolly (Zpěv Helena Vondráčková ) (Jerry Herman/Jiří Aplt) 26. Jsi můj pán (Zpěv Iveta Bartošová, Leona Machálková, Ilona Csáková, Helena Vondráčková) (Karel Svoboda/Zdeněk Borovec) 27. Stín katedrál (Zpěv Helena Vondráčková, Petr Muk) (Karel Svoboda/Ivo Fischer) 28. Deja vu (Zpěv Helena Vondráčková, Martin Maxa) (Martin Maxa/Martin Maxa) 29. Potopa (Zpěv Josef Vojtek (John Capek/Hana Sorrosová) 30. My milujeme Jazzband (Jazz Band) (Zpěv Helena Vondráčková, Jiří Korn) (Traditional/Zdeněk Borovec) 31. Já půjdu tam a ty tam (Save Your Kisses For Me) (Zpěv Helena Vondráčková, Jiří Korn )(Tony Hiller, Lee Sheriden, Martin Lee/Zdeněk Borovec) 32. Slunce (Come vorrei) (Zpěv Helena Vondráčková, Jiří Korn)(Dario Farina/Zdeněk Borovec) 33. My milujeme Jazzband (Zpěv Helena Vondráčková, Jiří Korn ) (Traditional/Zdeněk Borovec) 34. Sundej kravatu (Zpěv Helena Vondráčková )(Lešek Wronka/Petr Šiška) 35. To tehdy padal déšť (Zpěv Helena Vondráčková) (Lešek Wronka/Petr Šiška) 36. Dlouhá noc (Zpěv Helena Vondráčková, Michal David) (Michal David/Hana Sorrosová) 37. Toužíš (Tell Him) (Zpěv Helena Vondráčková, Lucie Bílá) (Linda Thompson Jenner/Eduard Krečmar) 38. Sladké mámení (Zpěv Helena Vondráčková)(Václav Zahradník/Vladimír Poštulka)(4.2.2018)

• lapatata

Bylo by fajn, kdyby se čeští tvůrci těchto veřejných oslav k jubileům českých zpěváků podívali s jakou jednoduchostí oslavovala např. Tina Turner, ovšem na úrovni. Helena Vondráčková se svou úžasnou kariérou a skvělým repertoárem by si určitě zasloužila víc než umělohmotnou estrádu plnou vítězů ze superstar. Hosty bych omezil na dva-čtyři, kteří byli nejvýznamější součástí její kariéry a HLAVNĚ velký živý orchestr a živý zpěv.(12.9.2010)

• zemelu

Nebýt vtipného komentáře Karla Šípa, tak to bylo dlouhé(6.4.2013)