Reklama

Reklama

The Only Living Boy in New York

  • Kanada The Only Living Boy in New York (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Název filmu je odvozen ze stejnojmenné písně dua Simon and Garfunkel. Vypráví o muži, který zjišťuje, že jeho despotický otec má mimomanželský milostný poměr. Při snaze ukončit jejich milostnou aférku se ovšem do milenky svého otce také zamiluje. Do všeho se navíc vloží chlapcův podivný soused, který se samovolně pasuje do role vztahového specialisty. (Furciferka)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (27)

sedm.1 

všechny recenze uživatele

The Only Living Boy in New York je takové malé ,,allenovské´´ povyraženíčko, řešící dle mistrovi klasické receptury milostné a rodinné vztahové eskapády několika intelektuálních newyorčanů. Naštěstí to má tedy celé vážně krátkou stopáž, takže potenciální divák nemá ani příležitost se začít nudit, nicméně hitparádu nepředstavuje tato podívaná opravdu v téměř žádném ohledu, tedy možná snad až na výkony většiny známých a ověřených hereckých tváří, díky kterým film určitě získal na kvalitě, zbylé aspekty tohoto snímku ale nedokážu označit skutečně za nic jiného, než za vlažné komponenty, dávající dohromady jen ne zcela záživnou milostnou historku, která krom mnoha a mnoha chladných a nepříliš přesvědčivých slov nenabízí už nic dalšího, co by dokázalo zaujmout, a to včetně závěrečného zvratu, v podobě odhalení, které je spíš naivní, než překvapivé, každopádně celému tomu story chybí duše, která by dokázala s divákem pohnout, je to emočně chladné a v podstatě příběhově i bezcílné, jinými slovy, na venek to má jakési poměrně zajímavější pozlátko, vnitřek nicméně nepůsobí určitě zrovna dvakrát funkčním dojmem. Velkou vinu na tom všem pak nesou i chatrně zpracované postavy, které jsou jen velice stručně nastřelené, a díky tomu zde pak není prakticky žádná šance s jakoukoliv z nich navázat nějaké empatické pouto, což též přispívá jen k tomu, aby si divák na konci řekl maximálně tak akorát: ,,A to bylo všechno? Tak to toho moc nebylo.´´ ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Děj je vlastně jednoduchý. Kluk začne brousit milenku svého otce, což sebou zákonitě nese problémy. Vzdor tématu se nejedná o žádnou vypjatou záležitost, ale o docela pohodovou podívanou. Webb nijak nešroubuje emoce a nechává hlavní hrdiny proplout až na výjimky tak nějak v klidu a to mi sedělo. Líbil se mi i závěr, ačkoliv mi připadalo, že je na celý příběh naroubován trošku násilně. Herecky parádní, ačkoliv na Turnera jsem si musel chvilku zvykat.. Fajn podívaná. 75% ()

Reklama

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Tvůrci evidentně vidí New York jako ráj intelektuálů, nakoukali potřebné filmy, načetli knihy, takže snímek svou atmosférou evokuje všecko to kulturní dědictví metropole. Je to skrz naskrz vykrádačka, ale nevidím na tom nic špatného, vlastně je to "Tribute to New York". Vizuál i hudební doprovod naprosto na výši. Příběh je sice limonáda, ale když to vezme do ruky Brosnan s Bridgesem, těžko to může dopadnout blbě. No a ten mladík byl taky dost v pohodě. Příjemná oddychovka co pohladí po duši, když se zrovna máte chuť nechat houpat. 75% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Marc Webb potěšil dvěma slušnými blockbustery a dvojicí nezávislých kousků, shodně promyšleně útočících na city diváka (500 dní se Summer, Velký dar). I tentokrát zvolil „menší“ látku, zase je plný životních mouder, ale celkově už to tolik neladí. Synek přijde na otcův románek, ve snaze aférku ukončit sám propadá kouzlu stále nesmírně rajcovní Kate Beckinsale. O mezilidských vztazích se toho ovšem moc nedozvíme, ač se vztahový mentor Jeff Bridges snaží. Nedá se očekávat ani nějaké působivé rozuzlení, ani poutavé dialogy. Nepřišlo mi to ani tak komplexní, jak předchozí režisérovy kousky. O nějaké emocionální náloži nemluvě. Ovšem úplně největší problém jsem měl s chováním hlavního hrdiny i hercem Callumem Turnerem. ()

theSaint 

všechny recenze uživatele

Ano, to je přesně ten typ filmu, který mě dokáže oslovit a který vyloženě potřebuji jednou za čas- mezilidské vztahy okořeněné intelektuálním New Yorkem, uměleckou scénou, vizuálem a nebezpečně krásnou a zajímavou Kate Beckinsale. Vše ve správném poměru- ničeho není až příliš a vše krásně nenásilně plyne. Kate si mě omotala prvním setkáním s Thomasem a totálně jsem jí propadl na svatbě, během představování- ten pohled, co hodila na Thomase, ten mě knockoutoval. Já se klukovi nedivím- a nedivím se ani manželovi v podobě stále fešného Brosnana- ten chlap je na svůj věk skutečně sekáč. Bridges v roli nenuceného spisovatele na výbornou. Turner mi malinko evokoval Deana. Ano, jistě, dalo by se z toho vymačkat víc, ale víte co? Fuck it. Já si po dlouhé době užil sympatickou, nenásilnou, zajímavou podívanou, která má hlavu a patu- s krásnou ženskou uprostřed toho všeho. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama