O čjom govorjat mužčiny

О чем говорят мужчины

What Men Talk About

Komedie

Rusko, 2010, 93 min

Můj oblíbený umělecký kolektiv Kvartet I (Квартет И), který stojí za řadou skvělých divadelních i filmových projektů, natočil výbornou konverzační komedii o ženách bez žen. Za pouhých pár hodin čtyři kamarádi, kteří se rozhodli nechat své pracovní i životní starosti a odjeli v Oděsu na koncert skupiny BI-2, proberou vše podstatné. Jedinečná příležitost pro ženy dozvědět se o sobě něco nového:-)(24.4.2011)

Lahůdka, lahůdka a ještě jednou lahůdka. Bohužel mi příjde, že pro osobu neseznámenou s ruskou kulturou a OPRAVDOVOU ruskou (chlapskou) mentalitou je to film lehce nepochopitelný. K filmu... celou dobu jsem vrněl blahem. Konečně mi někdo dokázal že nejsem vadnej a že stejný problémy s ženskýma mají i jiní chlapi. Celou dobu jsem jen s lehkým úsměvem na tváři souhlasně kýval.(13.8.2013)

Pro mě osobně komedie roku. Jak by řekli Rusové - KLASSNO! Tak svěží dialogy na téma muži a ženy už jsem dlouho neslyšela... Myslím, že si tuto perličku pustím pokaždé, když na mě půjdou existenciální chmury... Život je krátký a krásný... Mimochodem autoři filmu si tak dobře pohráli i s mnoha jinými vychytávkami, že je to prostě šestihvězdičková záležitost se vším všudy! Kam se na Rusy hrabou naše současné komedie, občas plné trapnosti... :-)) V ruském znění: http://www.youtube.com/watch?v=Pdt3yziIWO0&feature=fvwrel Pokračování možno vidět zde: http://mov1.ru/load/o_chjom_eshhjo_govorjat_muzhchiny_2/10-1-0-6160(6.3.2012)

Road movie čtyř kamarádů, čtyřicátníků, kteří si vyjeli za zábavou z Moskvy do Oděsy. Zajímavý náhled do ruské mentality s dialogy, vycházejícími ze zkušeností a dojmů z dosavadního života, jehož středobodem jsou samozřejmě ženy. Příjemná podívaná, která je mi ideově bližší než soudobé české filmy. Není to komedie k popukání, ale spíše oddechový film k pobavení a místy i k zamyšlení. A závěrečná myšlenka, jen lehce a nenásilně naznačená, vůbec není špatná. Na tento film se s chutí podívám znovu. Přesněji 4,5.(25.1.2014)

Ruská (v podstatě road-movie) komedie, která mě nebývale překvapila. Ano, ruský humor můžu a mám k němu blízko, ale takovou bombu jsem nečekal. Chlapi stihnou cestou do Oděsy probrat kde co, navíc zajímavě a vesele. Tolik vtipu jsem ve filmu nezažil celkem dlouho a u některých dialogů jsem se téměř válel smíchy po zemi. Svěží snímek, který si nehraje na žádný velkofilm, ale zatraceně dobře pobaví, trochu dojme a i něčemu přiučí. Jeden z důvodů proč ruská kinematografie zaslouží pozornost.(28.8.2011)