O čjom govorjat mužčiny

О чем говорят мужчины

What Men Talk About

Komedie

Rusko, 2010, 93 min

No jo... asi jsem nepochopil. Asi jsme čekal víc humoru situačního než jen založeného na tom co vlastně říká název "O čem hovoří muži". Ono se totiž v celém filmu jen žvaní. Sem tam vtipně, sem tam prostě žvaní. V jedné chvíli se mi vybalil Kameňák. Jak Troška sebral vtipy co slyšel kde mohl a poskládal z toho film. Tady jsem měl dojem podobný. V čem u mě film získal body je cílová věková skupina. Konečně to nejsou "náciletí" ani čerstvě "cetiletí". Pochybuji, žekdokoliv pod 30 bude rozumět tomu "o čem to je". Tomu tedy odpovídají i témata celého žvanění a díky těm "aktuálním tématům" jsem vydržel celý film vnímat i se svou lehce zrezivělou ruštinou :). Za 40ka má něco do sebe :).(3.7.2014)

Pro mě osobně komedie roku. Jak by řekli Rusové - KLASSNO! Tak svěží dialogy na téma muži a ženy už jsem dlouho neslyšela... Myslím, že si tuto perličku pustím pokaždé, když na mě půjdou existenciální chmury... Život je krátký a krásný... Mimochodem autoři filmu si tak dobře pohráli i s mnoha jinými vychytávkami, že je to prostě šestihvězdičková záležitost se vším všudy! Kam se na Rusy hrabou naše současné komedie, občas plné trapnosti... :-)) V ruském znění: http://www.youtube.com/watch?v=Pdt3yziIWO0&feature=fvwrel Pokračování možno vidět zde: http://mov1.ru/load/o_chjom_eshhjo_govorjat_muzhchiny_2/10-1-0-6160(6.3.2012)

Lahůdka, lahůdka a ještě jednou lahůdka. Bohužel mi příjde, že pro osobu neseznámenou s ruskou kulturou a OPRAVDOVOU ruskou (chlapskou) mentalitou je to film lehce nepochopitelný. K filmu... celou dobu jsem vrněl blahem. Konečně mi někdo dokázal že nejsem vadnej a že stejný problémy s ženskýma mají i jiní chlapi. Celou dobu jsem jen s lehkým úsměvem na tváři souhlasně kýval.(13.8.2013)

Road movie čtyř kamarádů, čtyřicátníků, kteří si vyjeli za zábavou z Moskvy do Oděsy. Zajímavý náhled do ruské mentality s dialogy, vycházejícími ze zkušeností a dojmů z dosavadního života, jehož středobodem jsou samozřejmě ženy. Příjemná podívaná, která je mi ideově bližší než soudobé české filmy. Není to komedie k popukání, ale spíše oddechový film k pobavení a místy i k zamyšlení. A závěrečná myšlenka, jen lehce a nenásilně naznačená, vůbec není špatná. Na tento film se s chutí podívám znovu. Přesněji 4,5.(25.1.2014)

,, Když jsem byl malý, musel jsem poslouchat rodiče. Teď zase musím poslouchat ženu... kdy už zestárnu? '' :-) ----Myslel jsem, že to bude taková ruská obdoba desítek podobných komedií, kdy parta taťků jede spolu někam pryč vypustit páru, zavzpomínat jak se žilo v tlupě a dokázat si, že stárne jen ten svět kolem, ale oni ne. Cestou někam je samozřejmě potkávají veselé příhody a tak je o zábavu postaráno... Zde tedy vše navíc v ruském podání, které může být všelijaké... Ale to byl omyl. Tady vlastně byla cílem sama cesta. Po hektickém začátku, kdy 4 hrdinové musí na krátko zpřetrhat všechny ty tepny a žíly co je neustále pojí s rodinami, zaměstnáním, přítelkyněmi a ocitnou se v autě se nám postupně odkryjí světy 4 čtyřicátníků. Kamarádi jeden druhého dobře znají a tak cesta probíhá v družném rozhovoru o chlapských záležitostech, o manželství, dětech... Řeší mezi sebou názory k nevěrám i příklady jak by to bylo opačně atd... Padne i pár životních pravd a sem tam se divák zasměje. A jelikož cesta za vzdáleným koncertem je dlouhá, je co řešit, na co se vzájemně ptát, o čem filozofovat... Bohužel na mně to bylo zase takové rusky rozšafné, rozmáchlé... Herci mi ale seděli, typově byli vybráni skvěle. Závěr byl fajn, ze života... K čemu cesta, když nikde není žádná stařenka k převedení? :-) ...a když už si fakt nevíte rady, řekněte si na co by se ptali Němci ! Dávám za 3 moderní obrazy. * * *(15.2.2018)