O čjom govorjat mužčiny

О чем говорят мужчины

What Men Talk About

Komedie

Rusko, 2010, 93 min

Road movie čtyř kamarádů, čtyřicátníků, kteří si vyjeli za zábavou z Moskvy do Oděsy. Zajímavý náhled do ruské mentality s dialogy, vycházejícími ze zkušeností a dojmů z dosavadního života, jehož středobodem jsou samozřejmě ženy. Příjemná podívaná, která je mi ideově bližší než soudobé české filmy. Není to komedie k popukání, ale spíše oddechový film k pobavení a místy i k zamyšlení. A závěrečná myšlenka, jen lehce a nenásilně naznačená, vůbec není špatná. Na tento film se s chutí podívám znovu. Přesněji 4,5.(25.1.2014)

No jo... asi jsem nepochopil. Asi jsme čekal víc humoru situačního než jen založeného na tom co vlastně říká název "O čem hovoří muži". Ono se totiž v celém filmu jen žvaní. Sem tam vtipně, sem tam prostě žvaní. V jedné chvíli se mi vybalil Kameňák. Jak Troška sebral vtipy co slyšel kde mohl a poskládal z toho film. Tady jsem měl dojem podobný. V čem u mě film získal body je cílová věková skupina. Konečně to nejsou "náciletí" ani čerstvě "cetiletí". Pochybuji, žekdokoliv pod 30 bude rozumět tomu "o čem to je". Tomu tedy odpovídají i témata celého žvanění a díky těm "aktuálním tématům" jsem vydržel celý film vnímat i se svou lehce zrezivělou ruštinou :). Za 40ka má něco do sebe :).(3.7.2014)

Můj oblíbený umělecký kolektiv Kvartet I (Квартет И), který stojí za řadou skvělých divadelních i filmových projektů, natočil výbornou konverzační komedii o ženách bez žen. Za pouhých pár hodin čtyři kamarádi, kteří se rozhodli nechat své pracovní i životní starosti a odjeli v Oděsu na koncert skupiny BI-2, proberou vše podstatné. Jedinečná příležitost pro ženy dozvědět se o sobě něco nového:-)(24.4.2011)

Lahůdka, lahůdka a ještě jednou lahůdka. Bohužel mi příjde, že pro osobu neseznámenou s ruskou kulturou a OPRAVDOVOU ruskou (chlapskou) mentalitou je to film lehce nepochopitelný. K filmu... celou dobu jsem vrněl blahem. Konečně mi někdo dokázal že nejsem vadnej a že stejný problémy s ženskýma mají i jiní chlapi. Celou dobu jsem jen s lehkým úsměvem na tváři souhlasně kýval.(13.8.2013)

Bavil som sa náramne.Keďže som sa aj na strednej učil ruštinu, tak som im aj čosi sem tam rozumel. A táto komédia my naozaj sadla, príjemná a konverzačná, úplne super. Len nechápem prečo sa kynológia nezaoberá kinom ale psami :))). Samozrejme to je asi pre to, lebo Kyno ke po latinsky pes. A tá naša rodná Ugorščina, jajajaj :))).(14.1.2013)