poster

O čjom govorjat mužčiny

 • ruský

  O chyom govoryat muzhchiny

 • ruský

  О чём говорят мужчины

 • ruský

  О чем говорят мужчины

 • anglický

  What Men Talk About

Komedie

Rusko, 2010, 93 min

 • kenkaku
  ***

  No jo... asi jsem nepochopil. Asi jsme čekal víc humoru situačního než jen založeného na tom co vlastně říká název "O čem hovoří muži". Ono se totiž v celém filmu jen žvaní. Sem tam vtipně, sem tam prostě žvaní. V jedné chvíli se mi vybalil Kameňák. Jak Troška sebral vtipy co slyšel kde mohl a poskládal z toho film. Tady jsem měl dojem podobný. V čem u mě film získal body je cílová věková skupina. Konečně to nejsou "náciletí" ani čerstvě "cetiletí". Pochybuji, žekdokoliv pod 30 bude rozumět tomu "o čem to je". Tomu tedy odpovídají i témata celého žvanění a díky těm "aktuálním tématům" jsem vydržel celý film vnímat i se svou lehce zrezivělou ruštinou :). Za 40ka má něco do sebe :).(3.7.2014)

 • danliofer
  *****

  Pro mě osobně komedie roku. Jak by řekli Rusové - KLASSNO! Tak svěží dialogy na téma muži a ženy už jsem dlouho neslyšela... Myslím, že si tuto perličku pustím pokaždé, když na mě půjdou existenciální chmury... Život je krátký a krásný... Mimochodem autoři filmu si tak dobře pohráli i s mnoha jinými vychytávkami, že je to prostě šestihvězdičková záležitost se vším všudy! Kam se na Rusy hrabou naše současné komedie, občas plné trapnosti... :-)) V ruském znění: http://www.youtube.com/watch?v=Pdt3yziIWO0&feature=fvwrel Pokračování možno vidět zde: http://mov1.ru/load/o_chjom_eshhjo_govorjat_muzhchiny_2/10-1-0-6160(6.3.2012)

 • Sergii
  *****

  Lahůdka, lahůdka a ještě jednou lahůdka. Bohužel mi příjde, že pro osobu neseznámenou s ruskou kulturou a OPRAVDOVOU ruskou (chlapskou) mentalitou je to film lehce nepochopitelný. K filmu... celou dobu jsem vrněl blahem. Konečně mi někdo dokázal že nejsem vadnej a že stejný problémy s ženskýma mají i jiní chlapi. Celou dobu jsem jen s lehkým úsměvem na tváři souhlasně kýval.(13.8.2013)

 • Mariin
  ****

  Road movie čtyř kamarádů, čtyřicátníků, kteří si vyjeli za zábavou z Moskvy do Oděsy. Zajímavý náhled do ruské mentality s dialogy, vycházejícími ze zkušeností a dojmů z dosavadního života, jehož středobodem jsou samozřejmě ženy. Příjemná podívaná, která je mi ideově bližší než soudobé české filmy. Není to komedie k popukání, ale spíše oddechový film k pobavení a místy i k zamyšlení. A závěrečná myšlenka, jen lehce a nenásilně naznačená, vůbec není špatná. Na tento film se s chutí podívám znovu. Přesněji 4,5.(25.1.2014)

 • Big Bear
  ***

  ,, Když jsem byl malý, musel jsem poslouchat rodiče. Teď zase musím poslouchat ženu... kdy už zestárnu? '' :-) ----Myslel jsem, že to bude taková ruská obdoba desítek podobných komedií, kdy parta taťků jede spolu někam pryč vypustit páru, zavzpomínat jak se žilo v tlupě a dokázat si, že stárne jen ten svět kolem, ale oni ne. Cestou někam je samozřejmě potkávají veselé příhody a tak je o zábavu postaráno... Zde tedy vše navíc v ruském podání, které může být všelijaké... Ale to byl omyl. Tady vlastně byla cílem sama cesta. Po hektickém začátku, kdy 4 hrdinové musí na krátko zpřetrhat všechny ty tepny a žíly co je neustále pojí s rodinami, zaměstnáním, přítelkyněmi a ocitnou se v autě se nám postupně odkryjí světy 4 čtyřicátníků. Kamarádi jeden druhého dobře znají a tak cesta probíhá v družném rozhovoru o chlapských záležitostech, o manželství, dětech... Řeší mezi sebou názory k nevěrám i příklady jak by to bylo opačně atd... Padne i pár životních pravd a sem tam se divák zasměje. A jelikož cesta za vzdáleným koncertem je dlouhá, je co řešit, na co se vzájemně ptát, o čem filozofovat... Bohužel na mně to bylo zase takové rusky rozšafné, rozmáchlé... Herci mi ale seděli, typově byli vybráni skvěle. Závěr byl fajn, ze života... K čemu cesta, když nikde není žádná stařenka k převedení? :-) ...a když už si fakt nevíte rady, řekněte si na co by se ptali Němci ! Dávám za 3 moderní obrazy. * * *(15.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace