Scream, Pretty Peggy (TV film)

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1973, 74 min

Gordon Hessler

Jimmy Sangster

Robert Prince

Lou Morheim

Kostýmy:

Burton Miller

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

• George Stobbart

Mladé dievča začne pomáhať v dome sochára, kde žije so svojou matkou a sestrou, ktorá sa však nikdy neukazuje. Onedlho zisťuje, že sa tu dejú podivné veci a dievča, ktoré jej prácu robilo predtým, bez stopy zmizlo. Slušná TV oddychovka, ktorá ma však naštvala strašne naťahovaným koncom, s ktorým sa zbytočne hrala, aj keď pointa už bola dávno jasná. Ináč to ale ušlo; príjemne natočené, zo začiatku rovnako príjemne záhadné, s niekoľkými napínavými scénami a pomerne mrazivou atmosférou. Avšak ani s pomocou vhodnej, krátkej stopáže to nedokázalo uhrať celý film, pričom tú podobnosť s Hitchcockovým Psychom radšej ani moc spomínať nebudem.(17.2.2014)

Hodně podobné Psychu. Napínavé, dramatické se zajímavým koncem. Scénář - Arthur Hoffe a Jimmy Sangster. Produkce - Lou Morheim. Hudba - Robert Prince. Kamera - Leonard J. South(16.7.2011)